دسته بندی مطالب

شما همسفر خوبی هستید؟

۲۶ مرداد ۱۳۹۴۰ تفریح و سفر

خانومانه: مسافرت می‌تواند یکی از بهترین تجارب زندگی‌تان باشد که به شما درس استقلال آموخته و اطلاعاتی از سایر فرهنگ‌ها در اختیارتان قرار می‌هد. بخش عمده‌ای از مسافرت‌تان را کسانی تشکیل می‌دهند که شما را در آن همراهی می‌کنند. همسفرتان می‌تواند طعم مسافرت را به کام شما تلخ و یا شیرین سازد.

به بررسی برخی از بهترین همسفران می‌پردازیم. ببینید آیا شما یکی از آنها هستید؟

 

۱- کسانی که مسیریابی در ذاتشان نهفته است

چنین شخصی می‌تواند شما را به هرکجا که بخواهید راهنمایی کند. بازار‌های سیار و یا نزدیکترین سرویس بهداشتی را به راحتی برای شما پیدا می‌کند. آن‌ها حتی قادرند مسیر قهوه‌خانه‌ زیبایی که ۵ روز پیش به آنجا رفتید را به یاد آورند.
چنانچه راه خود را گم کردید، آن‌ها به سرعت و به سلامت شما را به خانه راهنمایی می‌کنند. کارایی آن‌ها مخصوصا زمانی مشخص می‌شود که چند تا از غذا‌های محلی را تست کرده باشید.

 

شما همسفر خوبی هستید؟

 

۲- کسانی که معتقدند زندگی تکرار نمی‌شود

اگر با چنین اشخاصی همسفر شوید، این نکته را هرگز فراموش نخواهید کرد که مسافرت یعنی لذت بردن و تجربه کردن چیزهای جدید. یک روز چتربازی، روز بعد پیاده‌روی و نهایتا شرکت در مسابقه‌ها برای پایان دادن به یک روز خوب.
شک نکنید که هر روز از مسافرت‌تان به یادماندنی خواهد شد. این افراد به شما کمک می‌کنند تا هر لحظه از مسافرت‌تان را در آغوش بکشید.

 

۳- کسانی که برای خوراک خود اهمیت ویژه‌ای قائل‌ هستند

اگر تابحال با کسانی که نسبت به غذای خود بی‌تفاوت بوده‌اند سفر کرده باشید، حتما می‌دانید که چقدر خوب است از یک خوش خوراک دعوت کنید تا شما را در سفر همراهی کند. خوش خوراک‌ها، در تلاش‌اند که هم بر وسعت ذهن و هم بر وسعت بار خود بیفزایند. اشتیاق آن‌ها به غذا واگیردار است. با آن‌ها که باشید بدون شک عجیب‌ترین غذای محلی موجود در منو را امتحان خواهید کرد.

 

۴- کسانی که برای سفر برنامه ریزی می‌کنند

مسافران اغلب دوست دارند غریزی عمل کرده و از حس آزادی که در اثر ناآگاهی از اتفاقات پیش رویشان به آن‌ها دست می‌دهد لذت ببرند. حال آنکه چنین چیزی می‌تواند برای مدتی سرگرم‌کننده باشد، اضافه شدن یک مدیر برنامه به نظر ایده‌ خوبی می‌رسد.
رزرو قایق تفریحی و خرید بلیط و خلاصه اینکه مسافرت با مدیر برنامه بدان معناست که هرگز نگران فردای‌تان نخواهید بود. البته فاجعه‌ای خواهد شد اگر مدیر برنامه بیش از حد هیجان‌زده شده و بلیط شنا با کوسه‌ها را برایتان رزرو کند.

 

۵- کسانی که بسیار عکس می‌گیرند

مادامیکه که ممکن است حرفه‌ای نباشند، ولی دوست دارند همیشه مثل یک عکاس زبده عمل کنند. در مقایسه با دیگر مسافران بیش‌تر عکس می‌اندازند. همیشه حواسشان هست که قسمتی از فضای موجود در ساکشان را به یک دوربین نسبتا کم حجم اختصاص دهند. افزون بر آن، به خاطر دارند هنگامی که به سیاحت رفته و یا در مهمانی شرکت می‌کنید آن را از ساکشان خارج کنند.
در حالی که بالای کوه، خیس عرق شده‌اید و آفتاب صورت‌تان را سوزانده است، آن‌ها سعی می‌کنند شما را به ژست گرفتن برای عکسبرداری وادار سازند. در چنین لحظه‌ای ممکن است کمی بدخلقی کنید، ولی هنگامی که به خانه بازگشتید، از داشتن آن عکس‌ها خرسند خواهید بود.

 

۶- کسانی که به دزد فرهنگ معروف‌اند

تنها هدف فرهنگ دزد این نیست که هرکجا می‌رود مست و سرخوش باشد. آن‌ها می‌خواهند از لحظات بیداری‌شان بیش‌ترین استفاده را برده و تمام شهر‌های جدید و متفاوت و همچنین تمامی کلان شهر‌هایی که می‌یابند را سیاحت کنند.
پس از ۵ ساعت بیداری و ۶ کیلومتر پیاده‌روی برای رسیدن به یک مقصد احتمالا از اینکه با او همسفر شده‌اید احساس ناراحتی خواهید کرد، ولی به محض اینکه به آنجا برسید می‌فهمید که این همه پیاده‌روی ارزشش را داشته.

 

۷- کسانی که در شرایط سخت دوام می‌آورند

اگر چنین شخصی بدون پول و نقشه و توانایی ارتباط کلامی، ۱۰ کیلومتر از هتل فاصله داشته باشد، باز هم می‌تواند به طریقی خودش را در عرض یک ساعت به هتل برساند. چیزی به نام “مشکل” در دامنه‌ لغات آن‌ها تعریف نشده است. به مشکلات تنها به چشم یک مانع در مسیر رشد و ترقی نگاه می‌کنند. زمانی که همه چیز در اثر از دست دادن پرواز، کمبود وسایل نقلیه و یا پر بودن هتل‌ها به نظر ناامید‌کننده می‌رسد، غیر ممکن است چنین فردی از رفتن به سفر صرف‌نظر کند.

 

۸- کسانی که کارشان زبانشناسی است

با علاقه‌ شدیدی که یک زبانشناس به افراد محلی دارد، غیرممکن است از کتاب راهنمای خود که به زبان محلی است دور بماند. هرکجا می‌روند، از قبل یک سری کلمات و عبارات که مختص آن مکان است آماده کرده‌اند. زبانشناسان یکی از بهترین همسفران محسوب می‌شوند، مخصوصا زمانی که در رستوران مورد علاقه‌تان با لیستی از غذا‌ها مواجه می‌شوید که درک آن‌ها برایتان دشوار است.

 

۹- کسانی که سبک سفر می‌کنند

 در حالی که بسیاری از مردم نمی‌توانند بر اشتیاق خود جهت خرید لباس‌های جورواجور برای مسافرت غلبه کنند، سبک سفران تنها آنچه که نیاز هست را با خود حمل می‌کنند. روی هم رفته، چه احتیاجی به ۳ دست شلوار هست وقتی می‌توان یکی را چند بار پوشید؟
با اینکه سبک سفران از این که می‌بینند مردم کلی سوغاتی و چیزهای بدرد نخور می‌خرند بسیار متعجب می‌شوند، ولی در کوله‌پشتی‌شان همیشه کمی جا برای یک سری چیزها هست.

 

۱۰- کسانی که کم خرج می‌کنند

به عقیده‌ چنین شخصی، مسافرت قرار نیست پرهزینه باشد. توانایی این شخص در یافتن ارزان‌ترین قهوه خانه‌، ارزان ترین رستوران و حتی ارزان ترین کلوب ورزشی هزینه‌های روزانه‌ شما را کاهش می‌دهد. در حالی که با نگاه کردن به مبلغ ناچیزی که در آخرین مسافرت‌تان خرج کرده‌اید شگفت‌زده شده‌اید، به این موضوع فکر می‌کنید که چگونه کم‌خرج را راضی کنید که همیشه شما را در سفرهایتان همراهی کند.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران