دسته بندی مطالب

همه چیز در مورد تزریق بوتاکس

۱۸ مهر ۱۳۹۵۰ مد و زیبایی

امروزه پزشکان برای از بین بردن چین و چروک های پوست صورت از روش های مختلفی استفاده می کنند که یکی از آنها تزریق بوتاکس می باشد. در بسیاری از کشورها از ترکیبات تزریقی متعددی جهت از بین بردن چین و چروک استفاده می شود که در این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد. بوتاکس نام اختصاری سم بوتولیسم است که تزریق آن به طور مستقیم در ماهیچه فعالیت آن را کم کرده و خطوطی که در نتیجه حرکت آن ماهیچه ایجاد می شد از بین برده و باعث جوان و شاداب شدن پوست صورت می شود. در حقیقت بوتاکس بیشتر از اینکه در ظاهر تغییری ایجاد کند به عنوان یک پیشگیری کننده قوی شناخته می شود که در صورت تداوم در استفاده از آن نتایج بی نظیری خواهد داشت. برای دانستن بیشتر در مورد بوتاکس و رسیدن به جواب سوالاتی که ممکن است به ذهن شما بیاید با این مطلب همراه خانومانه باشید.

 

همه چیز در مورد تزریق بوتاکس

 

بوتاکس چیست؟

بوتاکس ماده ای است که هم برای درمان های پزشکی و هم برای مسائل زیبایی و حذف چین و چروک ها به کار برده می شود، امروزه بوتاکس بیشتر برای زیبایی و پیشگیری از ایجاد چروک در نواحی مستعد چین و چروک مصرف می شود.

پزشکان از دو ماده برای از بین بردن چین و چروک های صورت استفاده می کنند، یکی ماده های فلج کننده عضلات مانند بوتاکس و دوم ماده های پر کننده که به آن فیلر یا ژل گفته و با پر کردن شیار های ایجاد شده زیر پوست به حفظ زیبایی و از بین بردن چروک کمک شایانی می کنند. ژل ها نام های مختلفی دارند و براساس نوعشان برای نواحی مختلف صورت استفاده می شوند.

 

مزایای استفاده از بوتاکس برای از بین بردن چین و چروک چیست؟

اگرچه بیشترین تاثیر استفاده از بوتاکس به کاهش چین و چروک ها مربوط است ولی بوتاکس کاربردهای دیگری همچون بالا بردن ابروها، کاهش تعریق و درمان میگرن را هم دارد. بوتاکس تنها حالت تزریقی داشته و درمانی بدون جراحی به شمار می رود، به این معنی که مراجعه کننده بعد از تزریق بوتاکس به راحتی می تواند به فعالیت های روزانه خود ادامه دهد. تزریق بوتاکس وقت بسیار اندکی را گرفته و یک جایگزین عالی در مقایسه با اعمال جراحی زیبایی دیگر به شمار می رود. این روزها بوتاکس طرفداران زیادی پیدا کرده و نتایج آن بسیار شگفت انگیز می باشد. با تزریق این ماده زیرپوست قسمت هایی از پوست که مستعد چروک شدن هستند به نوعی فلج شده و شما قادر به تکان دادن آن عضلات نیستید در نتیجه پوست آن نواحی جمع نشده و از چین و چروک جلوگیری می شود.

 

چه انتظاری از بوتاکس داشته باشیم؟

بعد از تزریق بوتاکس به مدت یک تا دو هفته باید صبر کنید تا نتیجه و اثر بوتاکس زیر پوست ثابت شود. این زمان در افراد مختلف و بوتاکس ها با برندهای مختلف کمی متفاوت است. در محل هایی که تزریق انجام شده است قاعدتا نباید چروک ایجاد شود و در صورتی که بعد از دو هفته هنوز قادر به اخم کردن هستید به پزشک خود مراجعه کنید. اثر بوتاکس برای حدود ۴ تا ۶ ماه روی صورت باقی می ماند و بعد از آن نیاز به تجدید بوتاکس روی پوست خواهید داشت.

 

بوتاکس چگونه عمل می کند؟

موقعی که بوتاکس با سوزن های بسیار ظریف زیر پوست تزریق می شود باعث از کار افتادن و فلج شدن عضلات آن قسمت شده و در نتیجه پوست آن قسمت ۴ الی ۶ ماه قابل جمع شدن و چروک شدن نیست. نقاطی که معمولا بوتاکس تزریق می شود خطوط اخم بین ابروها، چروک های افقی پیشانی و خطوط پر کلاغی اطراف چشم می باشد. برای هر قسمت پزشک از شما می خواهد که شدیدا اخم کنید یا بخندید تا خطوطی که در اثر اخم کردن یا خندیدن یا بالا بردن ابروها روی پیشانی ایجاد می شود نمایان شوند. تزریق روی همان نقاط انجام خواهد شد. بعد از انجام تزریق به مدت چند ساعت دراز نکشید و بهترست دو الی سه ساعت از ماساژ دادن نواحی تزریق شده یا آرایش کردن آن نقاط پرهیز کنید.

بوتاکس در صورتی که توسط پزشک با تجربه انجام شود، عوارضی ندارد. افرادی که بیماری های عصبی و عضلانی حاد دارند و همچنین زنان باردار و شیرده نباید از بوتاکس استفاده کنند. تزریق بوتاکس باعث کاهش سردردهای میگرنی می شود ولی گاهی ممکن است سردرد به صورت موقت برای مدت چند روز اتفاق بیفتد که موقتی و گذراست.

 

همه چیز در مورد تزریق بوتاکس

 

چروک های صورت دو نوع هستند، دینامیک و استاتیک. نوع دینامیک چروک ها بر اثر حرکت مکرر عضلات طی سال ها ایجاد می شود و نوع استاتیک آن به علت وجود جاذبه زمین و علت های دیگر رخ می دهد. بوتاکس ایجاد چروک های دینامیک را به طرز محسوسی کاهش می دهد ولی چین و چروک های استاتیک و عمیق ممکن است نیاز به درمان های جایگزین مانند تزریق ژل یا فیلرها داشته باشد.

در صورتی که سالی دو بار از تزریق بوتاکس استفاده کنید تاثیر آن مشهود و بسیار عالی خواهد بود.

و در آخر سوالی که اکثر خانم ها دارند این است که آیا تزریق بوتاکس همراه با درد است؟

بوتاکس با سوزن های بسیار ظریف تزریق می شود و درد آن قابل تحمل و با زدن کرم های بی حس کننده درد آن بسیار کم خواهد بود.

برای داشتن اطلاعات دقیق تر به پزشک خود مراجعه نمایید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران