دسته بندی مطالب

۴ روش برای پاک کردن لکه های کاغذ دیواری

۲۶ مرداد ۱۳۹۵۰ خانه و خانه داری

در سال‌های اخیر استفاده از کاغذ دیواری به‌عنوان دیوارپوش بسیار رایج شده ‌است و این روز‌ها در اغلب خانه‌های امروزی از کاغذ دیواری به‌جای رنگ‌های پوششی استفاده می‌شود. کاغذ دیواری‌ها به‌طور معمول به دو نوع قابل شستشو و غیرقابل شستشو تقسیم می‌شوند که نوع اول آن‌ها را می‌توان به‌راحتی و با خیالی آسوده با آب شستشو داد، اما در نوع دوم (غیرقابل شستشو) تنها باید به استفاده از دستمال مرطوب اکتفا کرد.

البته مقصود شستشوی آسان در نوع قابل شستشو نیز این نیست که هرگونه که دل‌مان خواست آن‌ها را بشوییم و یا به‌عبارتی شیر آب را روی کاغذها باز کنیم! بلکه حتی باید کمی مراقب‌تر و محطاط‌تر عمل کرد تا عمر کاغذ دیواری‌هایمان بیش‌تر شود.

خانومانه در این مطلب به ۴ کلید طلایی اشاره می‌کند که با رعایت آن‌ها می‌توانید از کاغذ دیواری‌هایتان بهتر نگهداری کنید و عمر آن‌ها را افزایش دهید.

 

۱- از آب ولرم و صابون استفاده کنید.

برای پاک‌سازی لکه‌ها از روی کاغذ دیواری از آب‌ولرم و صابون استفاده کنید و هنگامی که لکه به‌خوبی از بین رفت روی محل آن آب خالی بگیرید تا کف صابون از بین برود. بلافاصله پس از شستشوی آن ناحیه با استفاده از یک حوله‌ی خشک، محل لکه را خشک کنید.

البته در برخی موارد با لکه‌هایی جدی‌تر و عمقی‌تر رو به رو می‌شویم که در آن‌جا استفاده از صابون کارساز نبوده و باید از پاک‌کننده‌های قوی‌تر شیمیایی کمک بگیریم.

 

۲- از اسفنج‌های نرم برای پاک کردن لکه استفاده کنید.

برای پاک‌سازی لکه‌ها از اسفنج نرم و منعطف استفاده کنید تا به الیاف کاغذ دیواری آسیب نرسد. در نظر داشته باشید استفاده از سیم‌های ظرفشویی و یا اسکاج ظرفشویی می‌تواند الیاف اساسی کاغذ دیواری را نابود کند و حتی کاغذ آن محدوده را کاملا از بین ببرد.

 

5

 

۳- دیوارها را زود به زود گردگیری کنید.

هر سه روز یک مرتبه حتما کاغذ دیواری‌هایتان را گردگیری کنید، چرا که در اثر ماندگاری؛ گرد و غبار روی کاغذها ثابت شده و پاک کردن آن‌ها دردسر خواهد شد. همچنین ماندن گرد و غبار روی کاغذ دیواری باعث از بین رفتن شفافیت و جلای کاغذ شده و به مرور زمان سبب بدرنگ شدن کاغذهای‌تان می‎‌شود.

 

۴- به لکه‌ها گیر ندهید و پاپیچ‌شان نشوید.

گاهی اوقات با لکه‌هایی رو به رو می‌شویم که هرچه تلاش می‌کنیم پاک نمی‌شوند و روی دیوار جا خوش کرده‌اند! پیشنهاد می‌کنیم از این لکه‌ها دست بردارید و پاپیچ‌شان نشوید چرا که در اثر ساییدن بیش از حد ممکن است حجم لکه روی دیوار بیش‌تر شده و جلوه‌ ناپسندتری نسبت به‌حالت اولیه پیدا خواهند کرد و یا به قول معروف سعی داشتیم ابروی آن را درست کنیم و چشمش را هم کور کردیم!

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران