دسته بندی مطالب

۵ تمرین ساده برای رفع غبغب

۳۰ آذر ۱۳۹۵۲ مد و زیبایی

غبغب توده ای از چربی است که معمولا به دلیل اضافه وزن در قسمت زیر چانه ایجاد می شود ولی دلایل دیگری نیز ممکن است در ایجاد آن نقش داشته باشد. معمولا بر اثر تغییرات شدید وزن و افزایش سن غبغب به وجود می آید. پوست در قسمت زیر چانه قابلیت ارتجاعی خود را از دست داده و دچار افتادگی می شود، عضله پلاتیسما که زیر فک تا گردن امتداد دارد بر اثر بی تحرکی شل شده و ایجاد غبغب می کند. به طور کلی در افراد و گروه های سنی مختلف دلایل به وجود آمدن غبغب متفاوت است. در سنین جوانی غبغب بر اثر شل شدن پوست و ضعف عضله ایجاد می شود، در افراد میانسال غبغب نتیجه جمع شدن چربی و کاهش قابلیت ارتجاعی پوست می باشد. روش های درمانی زیادی برای رفع غبغب وجود دارد. بسیاری از افراد تصور می کنند تنها با انجام عمل جراحی می توانند از این مشکل رهایی پیدا کنند ولی خوشبختانه تمرینات ورزشی ساده ای برای رفع آن وجود دارد که اگر به طور منظم انجام شود به حل این مشکل کمک می کند که خانومانه در ادامه به آن ها اشاره خواهد کرد.

 

5 تمرین ساده برای رفع غبغب

 

به مرور زمان و با از دست دادن کلاژن ها، پوست خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد. پنج تمرینی که در این مطلب برای شما خواهیم گفت به تقویت عضلات این قسمت کمک زیادی می کند.

 

5 تمرین ساده برای رفع غبغب

 

۱- لبخند بزرگ

الیزابت گیلفیلان در کتاب تمرینات صورت توضیح می دهد که چگونه یک لبخند بزرگ می تواند چربی زیر چانه را آب می کند. او در ادامه توضیح می دهد که برای انجام این تمرین به پشت روی زمین بدون استفاده از بالشت دراز بکشید پاها را از زانو خم کرده و آنها را روی سطحی مانند تخت به حالت استراحت قرار دهید. دهان خود را به صورت گسترده به صورت لبخند باز کرده و سپس آن را به آرامی در حالی که در برابر بسته شدن مقاومت می کند ببندید. موقعی که لبخند می زنید سر خود را به آرامی بالا آورده و سپس آن را روی زمین قرار دهید. ۷ بار این حرکت را انجام دهید.

 

5 تمرین ساده برای رفع غبغب

 

۲- زبان خود را بیرون آورید

این تمرین یکی از ساده ترین تمریناتی است که می توان برای حل مشکل غبغب از آن استفاده کرد. دهان خود را به صورت گسترده باز کنید و زبان خود را تا جایی که می توانید بیرون بیاورید. برای چند ثانیه در این حالت باقی مانده و سپس زبانتان را به آرامی داخل دهان ببرید. این تمرین را ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

 

5 تمرین ساده برای رفع غبغب

 

۳- گردش گردن

این تمرین یکی از تمرینات عالی برای کشش عضلات گردن و فک می باشد. این تمرین همچنین برای مواقعی که شانه ها و گردن درد می کند بسیار مفید است. ابتدا به صورتی که ستون فقرات شما کاملا صاف باشد بایستید یک نفس عمیق بکشید و سر خود را به صورتی که چانه شما با شانه تماس پیدا کنید و یا نزدیک آن شود خم کنید. سپس به آرامی سر خود را به گونه ای بچرخانید که چانه شما به قسمت سینه نزدیک شود. این حرکت را برای جهت مخالف هم انجام دهید. در هنگام انجام این تمرین ستون فقرات و شانه شما بایستی صاف باشد.

 

۴- چانه بالا

به صورت ایستاده یا نشسته طوری که ستون فقرات شما صاف باشد قرار بگیرید. سر خود را به طرف عقب خم کرده به صورتی که صورت شما متمایل به سقف باشد و به سقف نگاه کنید. لب های خود را به گونه ای محکم جمع کنید که گویی می خواهید برای سقف بوسه بفرستید. برای مدت ۵ ثانیه در این حالت باقی بمانید. این تمرین را ده بار تکرار کنید.

 

5 تمرین ساده برای رفع غبغب 

۵- ضربه زدن به غبغب

صورت خود را به سمت جلو و مستقیم نگه داشته و با پشت دست خود ضرباتی را به قسمت غبغب وارد آورید. ضربات نباید خیلی محکم باشد. این تمرین را برای مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه انجام دهید.

 

مربیان و بنیان گذاران یوگا می گویند دانش قدیمی ما همه برحسب انرژی است. وقتی انرژی شما در نقطه خاصی از بدن گرفتار می شود به تجمع چربی منجر می شود. برای خلاص شدن از شر آن باید انرژی را آزاد کنید. این مسئله برای غبغب هم درست است و شما می توانید با انجام تمرینات خاص از این انرژی ها و چربی های جمع شده رهایی پیدا کنید. شما همچنین می توانید از داروهای خانگی برای حل این مشکل استفاده کنید، ماساژ فک پایین با روغن جوانه گندم که سرشار از ویتامین E می باشد می تواند تا حد زیادی در سفت کردن پوست آن ناحیه موثر واقع شود. ماسک های دیگر همچون ماسک سفیده تخم مرغ و عسل نیز باعث سفت شدن پوست در این ناحیه می شود. با انجام تمریناتی که گفته شد و استفاده از ماسک های خانگی بیشترین اثر را در کوتاهترین زمان بگیرید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
6+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران

  1. عظيمی

    بسیار جالب و پر محتوا بود

  2. حسین محمدی

    بسیار عالی

» ارسال نظرات