دسته بندی مطالب

آموزش تصویری ساخت ستاره حجمی

۲۴ فروردین ۱۳۹۵۰ هنر و مهارت

ستاره؛ یکی از اجزای جدایی ناپذیر تزئینات است که محبوبیت بسیاری در میان افراد دارد. ستاره‌ها به دلیل داشتن شکل هندسی زیبا و منحصر به فرد و البته منتظم در تزئینات متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. خانومانه برای شما آموزش تصویری ساخت ستاره حجمی را آماده کرده است تا از این پس ستاره‌های زیبا و جذاب‌تری ساخته و تزئین متفاوتی را به نمایش گذارید.

 

مواد اولیه و ابزار لازم برای ساخت ستاره حجمی

مقوا: چند برگه با رنگ‌های متفاوت (از کاغذ رنگی زخیم نیز می‌توان استفاده کرد)

چسب مایع

پانچ

قیچی

مداد

خط کش

 

آموزش تصویری ساخت ستاره حجمی

 

روش ساخت ستاره حجمی

ابتدا با توجه به ابعادی که برای ستاره‌ حجمی خود در نظر دارید روی مقوا یک پنج ضلعی رسم نمایید. سپس پنج ضلعی کوچکتری را در بالای پنج ضلعی قبلی رسم کنید به طوری که قاعده‌ی آن به طور کامل درون پنج ضلعی اولیه قرار گیرد. پس از اتمام رسم درون پنج ضلعی‌ها به طور متناسب مثلث‌های هم نهشت (هم اندازه) رسم کنید و در مرکز پنج ضلعی‌ها پنج ضلعی کوچکتری رسم کنید. ممکن است توضیحات ترسیم کمی نامفهوم باشد به همین جهت با دقت بیشتری به تصویر مرحله ۱ توجه فرمایید. پس از اتمام مراحل رسم شکل حاصل را توسط قیچی برش زده و از آن به عنوان الگو در روی سایر مقواها استفاده کنید.

در این آموزش ما تصمیم داریم از ستاره‌های حجمی خود در ریسه استفاده کنیم به همین علت وسط قاعده مثلث کوچکتر را پانچ می‌کنیم. (این مرحله الزامی نیست)

 

آموزش تصویری ساخت ستاره حجمی

 

در این مرحله توسط نوک قیچی روی تمامی اضلاع کشیده شده خط تا انداخته و سپس از محل خطوط تا اقدام به تا زدن شکل می‌کنیم. (برای ایجاد خط تا می‌توانید از پشت چاقو نیز استفاده کنید)

 

آموزش تصویری ساخت ستاره حجمی

 

در این مرحله شکل را از محل خط کشی‌های اضلاع که خط تا انداخته بودیم، مطابق مرحله‌ی ۵ تا میزنیم و پس از آن توسط چسب مایع لبه‌های ستاره را روی هم آورده و بهم می چسبانیم.

 

آموزش تصویری ساخت ستاره حجمی

 

پس از چسباندن لبه‌های ستاره به یکدیگر برای مدت کوتاهی صبر کنید تا چسب خودش را به‌طور کامل بگیرد.

 

آموزش تصویری ساخت ستاره حجمی

 

ستاره زیبا و جذاب شما آماده شد. شما می‌توانید با استفاده از رنگ‌‌های متنوع‌تری ستاره‌های زیبا و جذاب‌تری خلق کنید. همانند ستاره‌هایی که خانومانه آماده کرده است:

 

آموزش تصویری ساخت ستاره حجمی

 

از این ستاره‌ها می‌توانید در تزئینات گوناگونی استفاده کنید، اما لازم است در استفاده از آن‌ها کمی خلاقیت به خرج دهید تا بتوانید صحنه‌های چشم‌نواز و دلربایی ایجاد نمایید. به طور مثال خانومانه از این ستاره‌ها در ریسه استفاده کرده تا ستاره‌های درخشانی داشته باشد.

 

آموزش تصویری ساخت ستاره حجمی

 

از بخش هنر و مهارت راضی هستید؟! نظرات خود را با اهالی خانومانه به اشتراک بگذارید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
7+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران