دسته بندی مطالب

آموزش تصویری ساخت پاکت کاغذی

۲۵ مرداد ۱۳۹۵۰ هنر و مهارت

بسته‌بندی جذاب و زیبا تأثیرات روانی مثبتی در ذهن مخاطب دارد؛ به همین جهت است که یکی از اصول هدیه دادن توجه به بسته‌بندی آن است.

البته کاربرد پاکت کاغذی تنها به هدیه‌دادن محدود نمی‌شود و کاربردهای بیشتری دارد.

مواد اولیه و ابزار لازم برای ساخت پاکت کاغذی

یک برگ کاغذ و یا مقوا با ابعاد دلخواه (خانومانه به شما عزیزان پیشنهاد می‌کند از کاغذهای رنگی و یا طرح دار استفاده نمایید.)

برچسب طرح‌دار

چسب کاغذ

قیچی ساده

قیچی طرح‌دار

 

آموزش تصویری ساخت پاکت کاغذی

 

روش ساخت پاکت کاغذی

در گام نخست کاغذ را با توجه به ابعاد دلخواه خود برش دهید. خانومانه برای نمونه کاغذ A4 را دونیم کرده و به A5 تبدیل نموده است. (مطابق تصویر ۲)

پس از آن حدود سه سانتی‌متر از لبه کاغذ را تا زده و به چسب آغشته نمایید. (مطابق تصویر ۳)

 

آموزش تصویری ساخت پاکت کاغذی

 

حال قسمتی که آغشته به چسب شده بود را روی لبه دیگر برگردانید و آن‌ها را بهم بچسبانید. (مطابق تصویر ۴)

تقریبا بدنه پاکت ما آماده شده است. اما باید یک طرف آن را مسدود کنیم تا بتوانیم وسایل خود را درون آن قرار دهیم.

برای این کار از گوشه‌های قسمت پایین پاکت شست‌های خود را وارد کنید و با فشردن سطح شست لبه‌های کاغذ را به داخل تا کنید. پس از اینکار ما به یک ذوزنقه در قسمت پایین پاکت می‌رسیم که از دولایه روی هم تشکیل شده است. حال لایه‌ی رویی پاکت را بر روی بدنه پاکت برگردانید. حدس می‌زنم توضیحات کمی برایتان نامفهوم بوده باشد. اما با توجه به تصویر ۵ می‌توانید به سادگی توضیحات داده شده را درک کنید.

 

آموزش تصویری ساخت پاکت کاغذی

 

در این مرحله لبه‌های شکل حاصل در قسمت قبل را باید به چسب آغشته نماییم. مکان‌هایی که باید به چسب آغشته شود با رنگ بنفش در تصویر ۶ مشخص شده اند.

در گام بعدی لبه‌های چسبی را روی هم آورده و بهم می‌چسبانیم. (مطابق تصویر ۷)

 

آموزش تصویری ساخت پاکت کاغذی

 

تقریبا کار پاکت کاغذی به انتها رسیده است. در این مرحله برای افزایش زیبایی و جذابیت پاکت قسمت بالایی آن را با استفاده از قیچی طرح‌دار برش می‌زنیم (مطابق تصویر ۸) حال این قسمت را تا زده و روی بدنه پاکت برمی‌گردانیم تا درب پاکت ما نیز آماده شود.

کار پاکت به اتمام رسید؛ اما توجه داشته باشید پس از گذاشتن وسایل موردنظر در داخل پاکت درب آن را با استفاده از یک برچسب زیبا و جذاب به بدنه بچسبانید تا بر زیبایی پاکت بیفزایید. (مطابق تصویر ۹)

 

آموزش تصویری ساخت پاکت کاغذی

 

برای بستن درب پاکت می‌توانید از برچسب های متنوع و گوناگونی استفاده کنید. به طور مثال اگر هدیه مربوط به کودکان است از برچسب‌های کارتونی استفاده کنید.

 

آموزش تصویری ساخت پاکت کاغذی

 

آموزش ساخت پاکت کاغذی هم به اتمام رسید؛ امیدواریم این آموزش مورد پسند شما همراهان همیشگی خانومانه قرار گرفته باشد. بی‌صبرانه منتظر نظرات و تجربیات شما عزیزان در زمینه ساخت دست‌سازه های خلاقانه هستیم.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
6+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران