دسته بندی مطالب

آموزش دوخت کیسه هویجی

۳۰ تیر ۱۳۹۶۰ هنر و مهارت

شما می توانید به راحتی این کیسه های هویجی زیبا را برای کودکانتان بدوزید یا به آن ها هدیه بدهید. آن ها درعین کوچکی جا دارند و خوراکی ها یا وسایلی کوچک زیادی را در خود جای می دهند و به همین دلیل برای کودکان بسیار جذاب به نظر می رسند. این کیسه های کوچک و زیبا را حتی می توان با برخی پارچه های کاغذی دوخت. مراحل دوخت آن سریع و راحت است و به راحتی می توانید چندین کیسه زیبا بدوزید. پس این آموزش خانومانه را از دست ندهید.

 

آموزش دوخت کیسه هویجی

 

لوازم مورد نیاز:

۱- برای دوخت این کیسه های هویجی به دو رنگ پارچه ی سبزِ مربعی شکل و پارچه ی نارنجیِ مستطیل شکل نیاز دارید. این کیسه ها را می توانید در هر سایزی که خواستید بدوزید و حتما لازم نیست خیلی کوچک باشند. پس با توجه به تصاویر، پارچه مورد نظر خود را در هر سایزی که خواستید انتخاب کنید، فقط حواستان باشد که به لحاظ ظاهری مطابق تصویر باشد.

۲- روبان برای بستن در کیسه

۳- لوازم خیاطی

 

آموزش دوخت کیسه هویجی

 

 

مراحل دوخت:

برای دوخت قسمت نارنجی رنگ هویج، پارچه مستطیل شکل نارنجی رنگ را از وسط تا بزنید، به اندازه ۱ سانتی متر از بالای مستطیل تاخورده مطابق تصویر نگه دارید و از انتهای آن یک خط مورب رو به پایین بکشید و برش بزنید.

 

آموزش دوخت کیسه هویجی

 

حالا پارچه نارنجی را باز کنید مطابق تصویر، پارچه سبز مربعی شکل را در بالای آن قرار دهید چون قرار است که در قسمت برگ های هویج قرار بگیرد. سپس انتهای پارچه سبز رنگ و قسمت بالایی پارچه نارنجی را به هم بدوزید.

در مرحله بعد، دورتادور پارچه را سردوز یا زیگ زاگ بزنید که پارچه ریش نشود.

 

آموزش دوخت کیسه هویجی

 

حالا مانند تصویر بالا ما به دو عدد نصف هویج پارچه ای احتیاج داریم. زمانی که هر دو قسمت را دوختید، سپس آن ها را بر روی هم قرار داده و دور تا دور آن ها را بدوزید، فقط قسمت در کیسه را باز نگه دارید.

 

آموزش دوخت کیسه هویجی

 

مانند تصویر دقت کنید، پارچه سبز را به گونه ای تا میزنیم که مسیری برای رد کردن روبان در آن ایجاد شود.

 

آموزش دوخت کیسه هویجی

 

سپس کانال ایجاد شده را از بالا و پایین بدوزید.

 

آموزش دوخت کیسه هویجی

 

خوب به تصویر دقت کنید، با استفاده از بشکاف، درز کناری در پارچه ی سبز را باز کنید تا بتوانید روبان را از آن قسمت رد کنید.

 

آموزش دوخت کیسه هویجی

 

برای رد کردن روبان می توانید از یک سنجاق کوچک استفاده کنید. سپس دو سر روبان را بهم گره بزنید و بکشید تا سر کیسه جمع شود.

 

آموزش دوخت کیسه هویجی

 

خب هویچ شما آماده است.

 

آموزش دوخت کیسه هویجی

 

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
3+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران