دسته بندی مطالب

آیا استفاده از صابون روی صورت صحیح است؟!

۶ مرداد ۱۳۹۹۰ سلامت و تغذیه

برای مراقبت از پوست باید مراقبت های روزانه و مداوم از پوست را انجام داد. پوست می تواند به راحتی از طریق آلودگی ها و نور خورشید آسیب ببیند. بنابراین، قبل از بیرون رفتن از خانه حتما از کرم ضدآفتاب دارای اس پی اف استفاده نمایید؛ مهم نیست هوا چگونه است! استفاده از کرم ضدآفتاب در هر نوع آب و هوایی ضروری است. فیشیال صورت می تواند وقت گیر و گران باشد؛ با کمک خانومانه می توانید بدون نیاز به فیشیال از پوست خود مراقبت کنید. مراقبت از پوست با شست و شوی صورت آغاز می گردد؛ به نظر شما کدام گزینه بهتر است: یک شوینده مناسب پوست و یا یک صابون ساده؟!

 

آیا استفاده از صابون روی صورت صحیح است؟

 

آیا استفاده از صابون بر روی صورت صحیح است؟

پوست صورت شما نسبت به پوست نواحی دیگر بدن بسیار لطیف تر و حساس تر است. ضخامت پوست نیز در نواحی مختلف متفاوت است؛ با توجه به اینکه پوست صورت بسیار نازک است، نیاز به مراقبت های ملایم تری دارد. به خصوص، پوست اطراف چشم بسیار شکننده است. بنابراین، استفاده از محصولاتی که روی پوست شما ملایم و لطیف تر باشد، بسیار مهم است.

 

استفاده از صابون بر روی صورت_1

 

مطلب پیشنهادی: ۶ نوع ماسک صورت خانگی با مواد اولیه در دسترس

 

پوست صورت منافذ زیادی دارد و اگر به درستی از آن مراقبت نشود، مستعد ابتلا به آکنه، لکه ها و جوش می باشد. روغن های طبیعی تولید شده توسط صورت به عنوان سدی در برابر عوامل محیطی عمل می کند. در مقابل، صابون های بدن برای تمیز کردن و از بین بردن آلودگی ها و روغن های طبیعی موجود در پوست طراحی شده اند. صابون های قالبی منجر به عدم تعادل در PH طبیعی پوست می شوند و در پی آن خشک شدن پوست را با خود به همراه دارند. پوست شما در حالت طبیعی اسیدی است و باید PH آن بین ۴ تا ۵/۵ باقی بماند. اما صابون های قالبی معمولا قلیایی هستند و رطوبت را از پوست ظریف صورت دور می کنند. طبیعت قلیایی صابون ها می تواند منجر به خشکی پوست صورت گردد که نتیجه آن پوسته پوسته شدن و خارش صورت می باشد. بنابراین، این نوع صابون ها بیشتر باعث شکنندگی پوست شما می شوند. بنابراین، اولین موردی که باید به آن توجه کنید این است که اگر روی صورت خود از صابون قالبی استفاده می کنید، آن را متوقف کنید.

 

آیا استفاده از فیس واش بر روی صورت صحیح است؟

استفاده از فیس واش برای شست و شوی صورت انتخاب ایده آلی است. یک شوینده صورت خوب، در حالی که آلودگی را از بین می برد، سطح PH پوست را حفظ می کند. فیس واش ها روغن های طبیعی را از صورت جدا نمی کنند. اما این نکته را فراموش نکنید که بهتر است فیس واش انتخابی شما متناسب با نوع پوست صورت شما باشد.

 

استفاده از صابون بر روی صورت_2

 

– اگر پوست چربی دارید، می توانید یک فیس واش فاقد چربی را انتخاب نمایید تا به شما در رهایی از شر روغن های اضافه و حفظ رطوبت موردنیاز پوست کمک کند.

– اگر دارای پوست خشک هستید، می توانید از فیش واش بدون سولفات استفاده کنید تا از خشک شدن بیش از اندازه پوست صورت شما جلوگیری کند اما در عین حال رطوبت رسانی را به آن انجام دهد.

– اگر پوست حساسی دارید، از فیس واش غیرکامدوژنیک استفاده نمایید تا روی پوست شما سبک باشد.

بهترین قسمت در مورد یک فیس واش، این است که جمع و جور باشد تا حمل آن آسان باشد و به راحتی در کیف دستی شما نیز جای شود. آیا شما هم از فیس واش استفاده می کنید؟!

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران