دسته بندی مطالب

آیا عصاره اسفناج به کاهش وزن کمک می کند؟

۷ مرداد ۱۳۹۹۰ سلامت و تغذیه

آنچه که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم، اسفناج است. در اسفناج و سایر سبزیجات برگ تیره ترکیبی وجود دارد که می تواند به کاهش گرسنگی، کاهش وزن و همچنین دور ماندن از هوس های قندی کمک کند. این ترکیب پر رمز و راز تیلاکوئید نام دارد؛ مطالعات نشان می دهد که مصرف تیلاکوئیدهای عصاره اسفناج می تواند احساس گرسنگی را تا ۹۵ درصد کاهش دهد. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را در مورد عصاره اسفناج و کاهش وزن بدانید در این مطلب خانومانه همراه ما باشید.

 

آیا عصاره اسفناج به کاهش وزن کمک می کند؟

 

عصاره اسفناج چیست؟

عصاره اسفناج مکملی برای کاهش وزن است که از برگ های اسفناج تهیه می شود. این عصاره، پودر سبز رنگی است (مانند پودر چای سبز ماچا) که می تواند با انواع اسموتی ها، شیک های پروتئین و یا آب ساده ترکیب شود. از آن جا که تقاضا برای این پودرهای فوق العاده افزایش یافته است، می توانید عصاره اسفناج را به اشکال دیگری نیز در میان وعده ها و حتی کپسول ها ببینید.

تیلاکوئیدها نقش مهمی در فتوسنتز دارند که به جذب نور خورشید کمک می کند. این فرآیند برای گیاهان، انرژی لازم برای تولید کربوهیدرات را فراهم می کند. تیلاکوئیدها، تقریبا از ۷۰ درصد پروتئین، کلروفیل و آنتی اکسیدان تشکیل شده اند و ۳۰ درصد مابقی آن از چربی تشکیل شده است. اسفناج تنها گیاه برگ سبزی نیست که حاوی تیلاکوئید است؛ تیلاکوئید در بسیاری از گیاهان سبز یافت می شود.

 

عصاره اسفناج چگونه عمل می کند؟

تیلاکوئیدهای موجود در عصاره اسفناج، فعالیت لیپاز را مختل می کنند. لیپاز، نوعی آنزیم است که به هضم چربی ها کمک می کند و این فرآیند باعث تاخیر در هضم چربی ها می گردد. در نتیجه، سطح هورمون هایی مانند پپتید که به کاهش اشتها کمک می کند را افزایش می دهد. عصاره اسفناح، یکی از بهترین مکمل های طبیعی کاهش وزن است که به طور موقت هضم چربی را به تاخیر می اندازد. از آن جا که تیلاکوئیدهای موجود در عصاره اسفناج ۱۰۰ درصد طبیعی هستند، شما عوارض جانبی ناخواسته مانند دفع چربی در مدفوع و گرفتگی معده را نخواهید داشت. این عوارض، از عوارض قرص های کاهش وزن می باشند.

 

مطلب پیشنهادی: بهترین اسموتی های سبز برای کاهش وزن

 

آیا عصاره اسفناج به کاهش وزن کمک می کند؟

 

کاهش وزن با عصاره اسفناج_1

 

عصاره اسفناج به کاهش وزن کمک می کند؛ اجازه دهید نگاهی دقیق تر به برخی مطالعات و مشاهدات علمی داشته باشیم:

– مطالعات انحام شده بر روی حیوانات نشان می دهد که مصرف عصاره اسفناج به کاهش وزن و چربی بدن کمک می کند.

– تیلاکوئیدهای موجود در مکمل های عصاره اسفناج منجر به سرکوب کردن اشتها می گردد و در صورت مصرف طولانی منجر به کاهش وزن می گردد.

– مطالعات اخیر نشان می دهد که با اضافه کردن ۵ گرم عصاره اسفناج به یک وعده غذایی می توانید تا چندین ساعت به کاهش اشتها کمک کنید.

– مطالعه دیگری نشان داد که زنان دارای اضافه وزن که به طور مرتب ۵ گرم عصاره اسفناج را هر روز طی یک دوره ۳ ماهه مصرف کردند (به عنوان برنامه کاهش وزن خود) ۴۳ درصد کاهش وزن بیشتری را نسبت به گروهی که دارو مصرف کرده اند، داشتند.

 

عوارض جانبی مصرف عصاره اسفناج

مصرف عصاره اسفناج عوارض جانبی شدیدی را به همراه ندارد؛ با این وجود، مصرف عصاره اسفناج ممکن است به طور موقت سطح انسولین و قند خون را افزایش دهد. اما این اثر موقتی است و اثر طولانی مدت را روی سطح قند خون ندارد.

 

چه مقدار عصاره اسفناج باید مصرف شود؟

 

کاهش وزن با عصاره اسفناج_2

 

برای به دست آوردن عصاره مطلوب از اسفناج، دز موثر آن روزانه در حدود ۴ تا ۵ گرم است که باید با یک وعده غذایی مصرف شود. البته برای اینکه نتایج آن را روی کاهش وزن مشاهده کنید، باید چند ماه آن را مصرف کنید.

– از آن جا که عصاره اسفناج، هضم چربی را به تاخیر می اندازد و اشتها را کاهش می دهد، بهتر است قبل از وعده غذایی چرب مصرف شود.

– مکمل های عصاره اسفناج دارویی شگفت انگیز نیستند که خیلی سریع نتایج چشمگیری را به همراه داشته باشند؛ این مکمل های غذایی برای کاهش وزن نیز باید طی دوره طولانی مدتی استفاده شود تا متوجه تاثیر آن شوید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران