دسته بندی مطالب

از بین بردن بوی بد ماهی از یخچال

۲۸ دی ۱۳۹۷۰ خانه و خانه داری

ماهی ها و دیگر غذاهای دریایی معمولاً بوی ناخوشایندی از خود پخش می کنند و اگر مدت طولانی در یخچال یا فریزر بمانند، بوی آن ها به یخچال هم سرایت می کنند. اگر دوست ندارید که این بو در فضای خانه باقی بماند، حتماً این مطلب خانومانه را مطالعه نمایید تا با روش هایی برای از بین بردن بوی ماهی آشنا شوید.

 

از بین بردن بوی بد ماهی از یخچال

 

مراحل لازم برای از بین بردن بوی ماهی از یخچال

– بگذارید یخ یخچال و فریزر آب شود. برای از بین بردن بوی ماهی از یخچال، باید یخچال و فریزر را کاملاً تخلیه کنید و مواد غذایی را در جای خنکی قرار دهید. اگر یخچال دیگری دارید، مواد غذایی را در آن قرار دهید اگر خیر، آن ها را در جای خنکی بگذارید. اکنون یخچال را خاموش کنید تا یخ ها آب شود.

– باید یخچال را کاملاً تمیز کنید. برای تمیز کردن یخچال کافی است با استفاده از لیمو یا کمی سرکه و ترکیب آن ها با آب یخچال را با دستمال تمیز کنید. این ترفند بوی ماهی را به خوبی از بین می برد.

 

لیمو

 

– نیمی از لیوان را از دانه قهوه یا پودر قهوه پر کنید و لیوان را در یکی از طبقات یخچال بگذارید. قهوه بوی بد ماهی را به خوبی به خود جذب می کند.

 

قهوه

 

مطلب پیشنهادی: روش تمیز کردن اجاق گاز

 

– بگذارید لیوان قهوه چند ساعتی بماند. اگر فکر می کنید که لازم است بیشتر قهوه در یخچال بماند، لیوان را کل شب در یخچال قرار دهید. صبح روز بعد بوی بد ماهی کاملاً از بین رفته است. اگر بو همچنان باقی مانده بود، دوباره لیوان را از قهوه جدید و تازه پر کنید و چند ساعت دیگر در یخچال بگذارید.

– روش دیگر برای از بین بردن بوی ماهی این است که در یخچال یک روزنامه پهن کنید و روی آن یک زغال بگذارید. هم روزنامه و هم زغال، بوی بد ماهی را جذب می کنند.

 

زغال

 

– بگذارید زغال چند ساعت بماند. اگر فکر می کنید که نیاز است، می توانید زغال را کل شب در یخچال قرار دهید.

– ترفند دیگر این است که یک لیمو را نصف کنید و هر دو قسمت را در ظرفی قرار داده و داخل یخچال بگذارید. همچنین می توانید به آن میخک نیز اضافه کنید تا بوی خوش بیشتری در یخچال بپیچد.

 

لیمو

 

– می توانید از بیکینگ پودر در یخچال استفاده کنید. بیکینگ پودر را در ظرفی بریزید و به مدت چند ساعت در یخچال قرار دهید. این کار نه تنها بوی بد یخچال را می گیرد بلکه رطوبت یخچال را هم چذب می کند. بیکینگ پودر مانند یک خوشبو کننده طبیعی عمل می کند و این چنین، بوی نامطبوع یخچال را به سادگی از بین ببرید.

 

بیکینگ پودر

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران