دسته بندی مطالب

از بین بردن بوی نامطبوع در خانه

۸ دی ۱۳۹۶۰ خانه و خانه داری

خانومانه: هیچ چیز بدتر از این نیست که در خانه خود از بوی بد فضای منزل رنج ببریم. در مقاله زیر به چند روش و تکنیک اشاره می کنیم که به کمک آن ها می توانید با بوی توتون، تنباکو، سیگار و غذای پخته شده در آشپزخانه مبارزه کنید. لذت بردن از رنگ و بوی خانه آرامش بیشتری در میان اعضای خانواده به وجود می آورد.

 

از بین بردن بوی نامطبوع در خانه

 

خانه ای با بوی خوش!

علاوه بر شمع های معطر، بخور و دیگر پخش کننده های عطر، که البته بسیار موثر هم هستند، ترفندهای ویژه ای وجود دارد که هم مفید و هم ارزان است. هنگامی که در حال استفاده از جارو برقی هستید، چند قطره عطر داخل ظرفی بریزید که خراب است و به آن نیاز ندارید و ظرف را روی فیلتر جارو قرار دهید؛ به این ترتیب بوی خوش در خانه می پیچد و فضا را عطرآگین می کند. اگر می خواهید بوی نعناع در خانه پخش شود، ۳ یا ۴ برگ نعناع تازه در ظرفی بگذارید و در جایی از خانه قرار دهید تا عطر آن در همه جا بپیچد.

عصرها چند قطره عطر به لامپ های اتاق بزنید، گرم شدن لامپ ها باعث پخش عطر در خانه می شود.

 

غلبه بر بوی توتون و تنباکو

حتی برای کسانی که دخانیات مصرف می کنند بوی توتون و تنباکو بعد از استعمال آن کاملا نامطبوع است و بوی بدی در فضا ایجاد می کند.

چند دقیقه قبل از جارو برقی زدن مقداری جوش شیرین (بی کربنات سدیم) را به صورت پودر روی فرش ها، موکت ها و مبل ها بریزید و سپس روی آن را جارو بکشید. اگر این ترفند نتوانست با بوی بد توتون و تنباکو مبارزه کند، دستمال کهنه ای بردارید و به آن ۳ یا ۴ قاشق سوپ خوری سرکه بزنید و چند دقیقه در همه جای خانه بگردانید تا بوی آن همه جا پخش شود.

 

از بین بردن بوی نامطبوع آشپزخانه

به خاطر داشته باشید که برای طبخ هر غذایی قبل از اقدام به روشن کردن گاز، هواکش و هود را روشن کنید. اگر بوی غذا به گونه ای است که بعد از پخت هنوز هم در خانه بوی آن احساس می شود، بعد از پخت آن، پنجره ها را باز کنید و هود و هواکش را روشن بگذارید تا جریان بیشتر هوا به از بین بردن بوی بد خانه کمک کنند.

بعد از آشپزی، مقداری آب داغ، میخک و مقداری آب لیمو را به مدت ۲۰ دقیقه بجوشانید. میخک را می توانید به راحتی از عطاری ها تهیه کنید.

همچنین می توانید ۱ یا ۲ قاشق چای خوری دارچین و یا نعناع را در ۵۰۰ میلی لیتر آب بریزید و بگذارید به جوش بیاید.

همچنین ظروفی را که هر روز از آن ها استفاده نمی کنید بعد از چند روز بوی ماندگی می گیرند. برای از بین بردن این بو، ظرف را به کمک نمک و شکر بشویید. همچنین می توانید در ظرف ، آب داغ و  لیمو بریزید و بگذارید چند ساعت خیس بخورد.

در پایان باید گفت که لوله کشی ها نیز یکی از منشاهای بوی بد هستند. برای کاهش بوی آن ها ۲ قاشق سوپ خوری تفاله قهوه درون آن ها بریزید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران