دسته بندی مطالب

از بین بردن زگیل با پیاز!

۱۳ آذر ۱۳۹۷۰ سلامت و تغذیه

خانومانه: برای از بین بردن زگیل های پوستی برای همیشه باید با پزشک مشورت کنیم. اما داروهای خانگی نیز برای این مشکل وجود دارد مانند پیاز که آنتی بیوتیکی طبیعی است و خاصیت ضدعفونی کنندگی و ضد ویروسی دارد و سیستم ایمنی را تقویت می کند و با ویروس های عامل زگیل مبارزه می کند.

زگیل های پوستی، غده های خوش خیمی هستند که شکل گرد دارند و به پوست چسبیده اند. زگیل ها ظاهر نازیبایی به پوست می دهند و برای فرد بسیار ناخوشایند هستند. اکثر زگیل ها برای سلامت خطری ایجاد نمی کنند اما به دلیل این که کاملاً روی پوست دیده می شوند باعث شده که برای افراد مشکلی بزرگ به حساب بیایند. همه زگیل ها هم اندازه نیستند و شکل یکسانی ندارند و در قسمت های مختلف بدن ظاهر می شوند. گاهی زگیل بر روی انگشتان، آرنج، زانوها، صورت، گردن و حتی روی ریشه موها ظاهر می شود.

از بین بردن کامل آن ها کار دشواری است زیرا زگیل ها علامت ویروس پاپیلوم انسانی هستند. با این حال، با چند راه مراقبتی ساده و درمان مناسب می توانیم آن ها را کوچک تر کنیم و مانع از بروز زگیل های بیشتر در آینده شویم. امروزه داروهای صنعتی و خانگی زیادی وجود دارد که به کمک آن ها می توان زگیل را از بین برد. ما در ادامه سعی داریم تا درمان خانگی ای را بیان کنیم که فقط با یک ماده می توانید خیلی سریع مشکل زگیل را حل کنید.

 

از بین بردن زگیل با پیاز!

 

خداحافظی با زگیل ها به کمک پیاز

اگر نگاهی به داروهایی بیندازید که برای از بین بردن زگیل ساخته شده اند، در فرمولاسیون آن ها حتما پیاز را به عنوان ماده اولیه اصلی ملاحظه خواهید کرد. پیاز به شیوه ای موثر و سریع زگیل را از بین می برد. استفاده از پیاز در فرمولاسیون این داروها به این دلیل است که مطالعات و تحقیقات بسیاری اثبات کرده اند که پیاز خاصیت ضدعفونی کنندگی و ضد ویروسی دارد، به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند و با ویروس هایی که مولد زگیل هستند مبارزه می کند. علاوه بر آن، پیاز به دلیل ترکیبات گوگردی خیلی سریع زگیل های موجود را از بین می برد. ترکیبات گوگردی پیاز جریان خون را افزایش می دهند.

ترکیبات موجود در پیاز از بین رفتن زگیل را سرعت می بخشد و به همین دلیل است که پیاز بهترین مادّه طبیعی برای مبارزه با این مشکل است. برای بهره بردن از تمامی فواید پیاز بهتر است آن را در رژیم غذایی خود جای دهیم تا با مصرف هر روز آن سیستم ایمنی بدن را در برابر ویروس های مولد زگیل تقویت کنیم. مصرف هر روز پیاز باعث می شود که بدن به آنتی بیوتیک طبیعی مجهز شود. پیاز سلول های بدن را سریعتر احیا می کند و لایه ای محافظ در برابر ویروس ها ایجاد می کند.

 

مطلب پیشنهادی: از بین بردن جای بخیه و زخم با عصاره پیاز

 

با توجه به این که می خواهیم هر چه سریعتر از وجود زگیل ها رها شویم، باید به صورت موضعی از پیاز استفاده کنیم تا درمان کامل شود. برای آن که ترکیبات موجود در پیاز خام حساسیتی روی پوست حساس ایجاد نکند و  مانع از بروز حساسیت پوستی در اطراف زگیل شویم، پیشنهاد می کنیم که پیاز را در آب بجوشانید و با آن یک خمیر نرم درست کنید. این خمیر را مستقیم روی زگیل بگذارید و روی آن را با یک دستمال بپوشانید و بگذارید کل شب این خمیر روی پوستتان بماند. اما اگر به پیاز خام حساسیت ندارید، می توانید آن را دو بار در روز مستقیم روی پوست بگذارید. بهتر است صبح ها و شب ها این کار را انجام دهید. مهم ترین مزیت استفاده از پیاز به صورت خام این است که خواص آن حفظ می شود و موثرتر عمل می کند. در استفاده از پیاز چه به صورت خام چه پخته بر روی زگیل ها باید به یاد داشته باشید که نتایج آن را بلافاصله نمی بینید و باید استفاده از آن  تداوم داشته باشد تا متوجه بهبود آن شوید.

 

از بین بردن زگیل با پیاز!

 

چند نکته مهم!

– این راه درمان زگیل پوستی اغلب موثر است اما قطعی نیست.

– زمانی که زگیل ها به دلیل ویروس پاپیلوم انسانی به وجود می آیند، باید حتما با پزشک مشورت کنید تا دارویی تجویز کند که ویروس را به طور کامل در بدن از بین ببرد.

– اگر این ویروس در بدن همچنان مانده باشد، زگیل ها نیز ادامه خواهند داشت و در نقاط مختلف بدن ظاهر می شوند و در طولانی مدت برای زنان مشکلات حادتری مانند سرطان دهانه رحمی شود.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران