دسته بندی مطالب

از کجا متوجه تازه بودن تخم مرغ شویم؟

۱۲ دی ۱۳۹۷۰ خانه و خانه داری

خوردن تخم مرغی که تازه نباشد می تواند سلامت بدن انسان را به خطر بیندازد. در نتیجه باید علائمی را که نشان می دهد تاریخ مصرف آن گذاشته است را شناخت. سرانه مصرف جهانی تخم مرغ در سال، حداقل ۳۰۰ عدد است. در نتیجه می توان گفت که این محصول یکی از پر مصرف ترین پروتئین ها است. در نتیحه باید برای جلوگیری از بروز مشکلات سلامتی، تخم مرغ هایی را که تازه نیستند بشناسیم. تقریباً همه ما تخم مرغ زیاد مصرف می کنیم اما متاسفانه بسیاری از ما نمی توانیم تازگی تخم مرغ را تشخیص دهیم. گاهی در یک بسته ۱۲ یا ۲۴ عددی تخم مرغ، ۳ یا ۴ تخم مرغ پیدا می شود که تاریخ مصرف آن ها گذشته باشد. در این مطلب خانومانه می خواهیم نشانه های شناختن تخم مرغ تازه را با هم مرور کنیم تا خطر بروز مشکلات سلامت کاهش یابد.

 

از کجا متوجه تازه بودن تخم مرغ شویم؟

 

شکل پوست تخم مرغ مهم است

پوست تخم مرغ برای محافظت از محتوای این پروتئین مغذی در برابر آلودگی های محیط ضروری است. در واقع میکروب هایی وجود دارد که در بعضی شرایط زیست محیطی می توانند از پوسته عبور کنند و به داخل تخم مرغ نفوذ کنند. در نتیجه باید با دقت ظاهر تخم مرغ و بافت پوست آن را بررسی کرد تا خطری برای بدن به وجود نیاید. یکی از ویژگی های تازه بودن تخم مرغ سفتی پوست آن و نداشتن لکه است. اگر کوچکترین سوراخ یا شکستگی مشاهده کردید، تخم مرغ را نخرید و مصرف نکنید.

پوست تخم مرغ اگر نرم باشد، عوامل آلودگی به راحتی وارد آن می شوند؛ حتی اگر این سوراخ بسیار ریز باشد. به این ترتیب مواد داخل تخم مرغ هم خیلی زود خراب می شوند.

 

چالازا و سفیده تخم مرغ

رشته سفید رنگ داخل تخم مرغ که شبیه به کمربند ایمنی برای آن عمل می کند چالازا نامیده می شود. چالازا در زمان آشپزی به خوبی به ما نشان می دهد که آیا تخم مرغ تازه است یا خیر. چالازا زرده تخم مرغ را به مرکز پوست تخم مرغ وصل می کند. اگر تخم مرغی را شکستید و مشاهده کردید که این رشته سفید رنگ به خوبی مشخص و قابل مشاهده است یعنی تخم مرغ کاملاً تازه است. هر چه تعداد چالازاها بیشتر باشد، تخم مرغ تازه تر است. همچنین باید سفیده تخم مرغ را هم مشاهده کنید. اگر سفیده به راحتی پخش شود یعنی تخم مرغ وضعیت خوبی ندارد و تازه نیست. البته مشکل این روش از شناسایی تازه بودن تخم مرغ این است که باید پوست را بشکنید تا وضعیت را ملاحظه کنید.

 

مطلب پیشنهادی: ۱۰ نکته برای یک زندگی سالم تر

 

زرده تخم مرغ هم در مورد تازه بودن آن نشانه هایی دارد

زرده تخم مرغ هم یکی دیگر از راه های شناسایی تازه بودن آن است. زرده نباید از هم جدا باشد و باید به سفیده چسبیده باشد. زمانی که تخم مرغ را تکان می دهیم باید زرده به سفیده همچنان چسبیده باشد. اگر زرده با کمترین حرکتی از سفیده جدا شود، تخم مرغ تازه نیست. علاوه بر آن، زرده باید کاملاً درخشان باشد و کامل درون تخم مرغ قرار داشته باشد.

اگر هر گونه وضعیت غیر عادی در زرده یا سفیده مشاهده کردید نباید تخم مرغ را مصرف کنید.

 

بوی تخم مرغ

بوی تخم مرغ هم یکی از علائم واضح تازه بودن آن است. اگر تخم مرغ بوی تند و غیر معمولی بدهد، بهترین کار این است که آن را دور بریزید زیرا احتمالاً فاسد شده است.

 

تست تازه بودن تخم مرغ با یک لیوان آب

برای انجام این آزمایش فقط یک لیوان با اندازه متوسط نیاز است. لیوان را پر از آب کنید؛ آب نباید تا لبه لیوان پر شود. سپس تخم مرغ را درون آب لیوان می اندازیم. تشخیص تازگی بسیار آسان است:

– اگر تخم مرغ درون آب فرو برود یعنی تازه است.

– اگر تخم مرغ  روی آب شناور بماند، مشخص می شود که تخم مرغ تازه نیست. در این صورت هرگز آن را استفاده نکنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران