دسته بندی مطالب

استفاده از فویل آلومینیوم برای موها

۲۱ دی ۱۳۹۷۰ مد و زیبایی

همه ما می دانیم که آرایشگران از فویل برای مش کردن موها استفاده می کنند اما فویل برای مو کاربردهای دیگری هم دارد که می توانیم در خانه از آن استفاده کنیم. فویل آلومینیوم در آشپزخانه تمامی خانم ها وجود دارد و استفاده زیادی از آن در آشپزی می کنند. توانایی آلومینیوم در تحمل گرما موجب شده تا در آشپزخانه های ما به عضوی ضروری تبدیل شود. اما بسیاری از ما از کاربردهای دیگر این فلز اطلاعی نداریم. آلومینیوم در زمینه آرایش مو هم به کمک ما می آید؛ معمولاً وقتی برای مش و هایلایت کردن به آرایشگاه می رویم، استفاده از آلومینیوم را هم مشاهده می کنیم. با این حال، از ترس آسیب دیدن موها خیلی کم از این روش استفاده می کنیم. اما می توانیم در کارهای دیگر زیبایی، خودمان هم از این فلز استفاده کنیم! به همین دلیل، می خواهیم در مورد استفاده از آلومینیوم برای مراقبت های زیبایی مو صحبت کنیم. پیشنهاد می کنیم برای زیبایی بیشتر با ما در این مطلب خانومانه همراه باشید.

 

استفاده از فویل آلومینیوم برای موها

 

چرا باید از آلومینیوم برای موها استفاده کرد؟

موها در قسمتی بسیار حساس از بدن ما قرار گرفته اند و به همین دلیل خیلی سریع آسیب می بینند. موها مهم ترین قسمت برای زیبایی چهره هستند. گاهی مجبور هستیم برای زیبایی بیشتر یا تنوع به سراغ موهایمان برویم و تغییراتی در آن به وجود آوریم تا به نتیجه دلخواهمان برسیم. به همین دلیل استفاده از فویل آلومینیوم برای استفاده در موارد آرایشی بسیار کارآمد می باشد.

 

چرا باید از آلومینیوم برای موها استفاده کرد؟

 

– در ابتدا باید گفت که آلومینیوم به خوبی موها را از هم جدا می کند و موادی که روی موهای درون آن قرار می گیرند با موهای دیگر برخورد نمی کند.

– فویل گرما را به خوبی حفظ می کند و این امکان را می دهد که بدون آن که مدام موها را با سشوار گرم کنیم، با یک بار گرم کردن، گرمای آن حفظ شود.

– همان طور که پیش تر گفتیم، فویل بسیار مقاوم است. به همین دلیل هر گونه مادّه ای می تواند بدون مشکل با آن برخورد داشته باشد. به دلیل این مقاومت، فویل را به هر شکلی که قرار دهید به همان شکل باقی می ماند.

 

مطلب پیشنهادی: ۹ ترفند برای هر روز نشستن موها

 

با آلومینیوم می توان فر موهایی عالی داشت

 

با آلومینیوم می توان فر موهایی عالی داشت

 

برای فر کردن موها به یک فر کننده مو (بابیلیس) و چند فویل به طول ۳۵ سانتی متر نیاز خواهیم داشت. تعداد فویل ها به مقدار موها و ضخامت و حجم آن ها بستگی دارد. معمولاً ۶ برگه فویل کافی است اما ممکن است تعداد بیشتری لازم داشته باشید. ۸ تا ۱۰ فویل آماده داشته باشید.

فویل ها را روی هم بگذارید و آن ها را به ۴ قسمت مساوی ببرید. سپس موهایی را که می خواهید فر کنید از هم جدا کنید. روی آن ها کمی آب بپاشید و چند دقیقه صبر کنید. به ترتیب آن ها را فر کنید. سپس موها را داخل آلومینیوم بگذارید. با اتوی موی گرم فویل هایی که گرد شده اند را پهن کنید. سپس منتظر بمانید تا فویل ها سرد شوند. حال آن ها را باز کنید تا فرهای زیبا را مشاهده کنید. اگر روی این موی فر تافت بزنید مدت بیشتری این فرها باقی می مانند.

 

سرعت دکلره کردن موها را افزایش می دهد

استفاده از فویل در دکلره کردن موها را می توان کشفی مهم در عرصه آرایشگری دانست. زمانی که مش ها گرم می شوند، رنگ یا دکلره سریع تر بر روی کوتبکول مو اثر می گذارند. اما در استفاده از دکلره باید دقت داشته باشید و با دقت مراحل آن را مطالعه کنید تا مو آسیب نبیند. بهتر است در این کار با یک متخصص آرایشی صحبت کنید.

 

با یک بالم موهایتان را مرطوب کنید

 

با یک بالم موهایتان را مرطوب کنید

 

اگر موهای خشکی دارید و رشد آن ها بسیار کم است، پیشنهاد می کنیم که حتماً هنگام استفاده از ماسک موهای مخصوص موهای خشک، از این روش استفاده کنید. بعد از آن که ماسک را از ریشه تا نوک موها گذاشتید، قسمت مات فویل را به مدت ۳۰ دقیقه روی تمام سر بگذارید. سپس فویل را بردارید و مثل همیشه موهایتان رابشویید.

بلافاصله مشاهده خواهید کرد که نتیجه این کار عالی است، به خصوص اگر قبلاً این ماسک را بدون آلومینیوم روی موهایتان استفاده کرده بودید، به خوبی تفاوت را احساس خواهید کرد. درخشندگی و نرمی موها بعد از استفاده از این روش قابل مشاهده خواهد بود. این روش یکی از روش هایی است که مراکز تخصصی زیبایی از آن استفاده می کنند زیرا گرما نقش مهمی برای موها ایفا می کند.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران