دسته بندی مطالب

انتخاب پاک کننده آرایش بر حسب نوع پوست

۱۹ دی ۱۳۹۷۰ مد و زیبایی

پاک کردن آرایش مهم ترین کار برای داشتن پوستی زیبا و نرم است. پاک کردن آرایش مرحله ای ضروری است زیرا پاک کردن صورت نه تنها آرایش را از روی پوست بر می دارد بلکه آلودگی را هم از روی آن جدا می کند و پوست می تواند تنفس کند. پوستی که به خوبی پاک نشود، منافذ آن بسته می شود و در نتیجه پوست ضعیف و پیر خواهد شد. در صورتی که آرایش صورت پاک نشود، پوست خیلی سریع تیره می شود و جوش های ریز بر روی صورت مشخص می شوند. استفاده از یک پاک کننده آرایش ضروری است تا آرایش پوست هم همیشه زیبا باشد. به یاد داشته باشید که پوست نرم و ابریشمی به چهره درخشندگی می دهد. در این مطلب سایت خانومانه می خواهیم در مورد انتخاب بهترین و مناسب ترین پاک کننده آرایش توضیحاتی را بیان کنیم. 

 

انتخاب پاک کننده آرایش بر حسب نوع پوست

 

پوست خشک یا حساس دارید؟

پوست های خشک، سبوم (غدد چربی پوست) ندارند و به همین دلیل افراد دارای پوست خشک باید از کرم هایی با بافت مغذی و بسیار نرم استفاده کنند. این پوست ها باید از شیر پاک‌کن های آرایش که سرشار از مواد فعال مرطوب کننده، امولسیون های بدون نیاز به آبکشی و روغن های پاک کننده آرایش هستند استفاده کنند. این شیرهای مغذی برای پوست اسیدهای چرب ضروری فراهم می کنند و به پوست نرمی و لطافت می بخشند.

بهتر است این شیر پاک‌کن مایع یا کف پاک کننده آرایش را با آب ولرم یا آب معدنی بشویید. اما اگر با روغن، کرم یا شیر پاک‌کن آرایش پاک می کنید فقط کافی است پنبه را آغشته به این محصولات کنید و صورت را با آن پاک کنید.

ترفند ساده: اگر پوستتان خشک است، صبح ها از اسپری آب گرم استفاده کنید و عصرها با پاک کننده آرایش صورت را پاک کنید.

 

مطلب پیشنهادی: ۸ ماده ای که هرگز نباید روی صورت استفاده کنید!

 

پوست چرب یا مختلط دارید؟

این دو نوع پوست نیاز دارند تا به صورت عمقی پاک شوند تا چربی آن ها به طور کامل از روی پوست برداشته شود. بهتر است کسانی که پوست چرب یا مختلط دارند محصولاتی را انتخاب کنند که نیاز به آب کشیدن دارند و بر پایه روغن هایی ساخته شده اند که صورت را لایه برداری می کنند. ژل های پاک کننده بدون چربی، پوست را یکنواخت، نرم و پاکسازی می کنند. مایع شوینده آرایش هم برای پوست های چرب و مختلط پیشنهاد می شود. این محصولات هم پاک کننده و هم لایه بردار هستند و پوست را به خوبی تمیز می کنند.

کمی ژل پاک کننده صورت را کف دست بریزید و سپس روی آن مقدار کمی آب بریزید و سپس آن را روی صورت بمالید. برای شست و شو بهتر است از یک لیف حمام استفاده کنید. بعد از شست و شوی صورت یک تونر به پوست بزنید تا آرایش کاملا پاک شود.

ترفند ساده: برای داشتن پوستی درخشان و زیبا، آخرین مرحله شست و شوی صورت را با آب سرد انجام دهید تا منافذ بسته و پوست احیا شود.

 

نکات کلی

– جهت پاک کردن آرایش نباید صورت خود را محکم و زیاد بمالید تا سرخ و دردناک شود، بلکه باید حتماً از یک محصول پاک کننده استفاده نمایید. باید از قسمت پیشانی تا پایین چانه خود را به خوبی با پاک کننده آرایش پاک کنید.

– قبل از رفتن به رختخواب حتماً آرایش را پاک کنید. پوست، شب ها خود را احیا می کند و برای این کار نیاز به اکسیژن دارد. در صورتی که آرایش روی پوست داشته باشید منافذ بسته می شود و پوست نمی تواند نفس بکشد. 

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران