دسته بندی مطالب

این مواد غذایی را بخورید و لاغر شوید!

۱۶ دی ۱۳۹۵۰ سلامت و تغذیه

چاقی و اضافه وزن همیشه یکی از دغدغه های مهم بسیاری از خانم ها بوده است. راه های زیادی برای کاهش وزن سریع وجود دارد ولی اگر به دنبال راهی ماندگار برای تثبیت وزن خود هستید بهترست عادت غذایی خود را تغییر داده و مواد غذایی که در این مطلب به شما معرفی می کنیم را در وعده های غذایی روزانه خود اضافه کنید. با این روش بدون کم کردن مقدار و کمیت وعده های غذایی قادر خواهید بود با سرعت بیشتری به کاهش وزن خود کمک کنید. تقریبا تمامی مواد غذایی که وجود دارد کالری دارند، ولی موادی هستند که می توانند در طول مسیر لاغری به شما برای کاهش وزن کمک کنند. در این مطلب خانومانه ده ماده غذایی که در این راه می تواند تاثیر مثبت داشته باشد به شما معرفی می کنیم.

 

این مواد غذایی را بخورید و لاغر شوید!

 

۱- سیب

تحقیقات نشان می دهد خوردن یک عدد سیب قبل از خوردن غذا شما را سیر کرده و به این ترتیب غذای کمتر و در نتیجه کالری کمتری مصرف می کنید. نتایج بررسی ها نشان می دهد مصرف سیب قبل از هر وعده غذایی باعث کاهش ۱۵ درصدی مصرف غذا شده و این امر باعث کاهش وزن خواهد شد. سیب همچنین به متعادل کردن میزان قند خون کمک کرده و بنابراین شما شکم خود را با تنقلات پر نمی کنید.

 

۲- برنج قهوه ای

این برنج برای افراد چاق بسیار بهتر از برنج سفید است. برنج قهوه ای نشاسته مقاوم دارد که یک کربوهیدرات سالم است و باعث افزایش سوخت و ساز و چربی سوزی می شود. کالری این برنج کمتر از برنج معمولی بوده و خواص آن بسیار بیشتر از برنج سفید است.

 

۳- تخم مرغ

همه تخم مرغ را مصرف کنید نه فقط سفیده آن را. مصرف تخم مرغ هورمون چربی سوز بدن را تحریک کرده و به کاهش چربی های شکم کمک می کند.

 

۴- سالمون

ماهی سالمون یک پروتئین عالی برای کسانی است که تصمیم به کاهش وزن دارند. این ماهی همچنین سرشار از امگا ۳ بوده و برای قلب بسیار مفید است.

 

۵- جو

یک کاسه بلغور جو برای صبحانه می تواند به میزان زیادی به کاهش وزن کمک کند. مصرف این ماده غذایی در وعده صبحانه از مصرف تنقلات تا موقع ناهار جلوگیری می کند. این ماده غذایی جلوی اشتها را گرفته و باعث سیری بلند مدت می شود. سبوس جو سرشار از فیبرهای محلول در آب و فیبر پکتین است. اگر این ماده غذایی را همراه با آب مصرف کنید به علت حجیم شدن آن داخل معده به سرعت احساس سیری می کنید. همچنین سبوس جو دوسر اجازه انباشته شدن کالری ها در روده را نمی دهد در نتیجه کالری ها وارد خون نشده و از طریق مدفوع خارج می شوند.

 

۶- دانه چیا یا تخم شربتی

این دانه های سرشار از فیبر و امگا ۳ می توانند تا ۲۰ برابر وزن خود آب جذب کنند. آنها مانند یک اسفنج عمل می کنند و می توانند با جذب قند خون و متعادل کردن میزان آن مصرف میان وعده های چاق کننده را کاهش دهند. این دانه به عنوان موثرترین دانه در کاهش وزن و رژیم لاغری شناخته شده است. به علت جذب آب زیاد این دانه ها بعد از مصرف در معده حجم زیادی را اشغال می کنند و به این ترتیب اشتها را کنترل و میل به پرخوری را از بین می برند. شما می توانید در رژیم های غذایی خود از این دانه ها برای رسیدن به تناسب اندام استفاده کنید.

 

۷- آووکادو

این میوه تاثیر زیادی می تواند در لاغر شدن داشته باشد. تحقیقات ثابت کرده است آووکادو حاوی چربی اشباع نشده است که منجر به ترشح هورمونی به نام لپتین در بدن می‌شود. به هنگام ترشح این هورمون، مغز تصور می‌کند که شما سیر شده اید و بنابراین از غذا خوردن دست می‌کشید.

 

۸- گوشت بوقلمون
این گوشت حاوی تریپتوفان که یک اسید آمینه مهم است می باشد. این ماده در مغز به سروتونین تبدیل می شود و باعث احساس خوب و بهتر شدن خلق و خوی در فرد شده و اشتها را کاهش می دهد بنابراین شما کمتر به سراغ میان وعده و تنقلات خواهید رفت.

 

۹- قارچ

تحقیقات نشان می دهد افرادی که از قارچ زیاد استفاده می کنند به همان میزان از غذای خود راضی هستند که وقتی یک بشقاب گوشت مصرف می کنند احساس رضایت می کنند، ولی در واقع کالری کمتر و چربی اشباع کمتری وارد بدن خود کرده اند. این ماده را به عنوان یک جایگزین خوب برای گوشت می شناسند و شما با مصرف آن می توانید تا حد زیادی کالری کمتری به بدن خود وارد کنید.

 

۱۰- گریپ فروت

خوردن نصف یا یک عدد گریپ فروت قبل از صرف غذا سطح انسولین خون یعنی هورمون چربی های ذخیره شده را پایین آورده و در نهایت به کاهش وزن منجر شود. این میوه همچنین با داشتن پروتئین و آب زیاد به سیر شدن شما کمک می کند.

 

تجارب خود را نیز با ما به اشتراک بگذارید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
8+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران