دسته بندی مطالب

با این بستنی لیمویی بچه ها را غافلگیر کنید!

۵ اردیبهشت ۱۳۹۸۰ آشپزخانه

وقتی هوا گرم می شود و دما بالا می رود، برایمان بسیار سخت و طاقت فرسا به نظر می رسد و دوست داریم تا خوراکی ها خنک و خوشمزه بخوریم. به همین دلیل است که به سراغ بستنی ها می رویم. یکی از این بستنی های خوشمزه بستنی لیمویی است. بچه ها عاشق این بستنی هستند. این بستنی آسان درست می شود و وقت زیادی نمی گیرد. با دستورهایی که در این مطلب خانومانه خواهید خواند، می توانید انواع بستنی لیمویی را تهیه کنید و حسابی کوچولوهای خانه را خوشحال کنید. این بستنی برای دیگر اعضای خانواده نیز که عاشق دسرهای شیرین هستند مناسب می باشد.

 

با این بستنی لیمویی بچه ها را غافلگیر کنید!

 

بستنی یخی لیمویی

بستنی لیمویی از آب لیموی فشرده و یک مایه خامه ای تهیه می شود و با بستنی میوه ای متفاوت است. به همین دلیل، نباید از میوه های مختلف استفاده کرد. از طرف دیگر، می توانید از شکر هم در این بستنی استفاده نکنید.

مواد لازم

– آب ۴ عدد لیمو

– ۱ لیوان خامه زده شده (۲۵۰ گرم)

– ۱٫۵ لیوان شکر

– ۱ لیوان آب

– ۲ عدد تخم مرغ

 

بستنی یخی لیمویی

 

نحوه تهیه

– لیموها را آب بگیرید، همه هسته ها را بیرون بیاورید و فقط آب لیمو را نگه دارید.

– شکر را در آب حل کنید تا شبیه شربت شود و غلظت پیدا کند.

– بگذارید آب به مدت ۵ دقیقه بجوشد و سپس بگذارید کمی سرد شود. سپس آبلیمو را به آن اضافه کنید.

– خامه را به ترکیب شربت و آبلیمو اضافه کنید و هم بزنید.

– تخم مرغ ها را در ظرفی بشکنید و سفیده و زرده را از هم جدا کنید. برای تهیه این بستنی به سفیده تخم مرغ نیاز دارید. سفیده را نیز به ترکیب قبل اضافه کنید. کمی نمک نیز به آن اضافه کنید.

– ترکیب را با حرکات آرام هم بزنید و در پایان مواد را در یخچال یا فریزر بگذارید. بهتر است قبل از یخ زدن آن را در یک ظرف صاف و ترجیحا آهنی بریزید تا زودتر سرد شود و یخ بزند.

– بگذارید مواد به مدت ۳ ساعت در فریزر بماند و هر نیم ساعت آن را هم بزنید.

 

مطلب پیشنهادی: طرز تهیه بستنی میوه ای با ماست

 

بستنی لیمویی بدون خامه

اگر زیاد خامه دوست ندارید، می توانید سراغ این بستنی بدون خامه بروید که به جای خامه در آن از شیر استفاده شده است. شیر به راحتی در این بستنی جذب می شود و هنگام یخ زدن نیز سفت خواهد شد.

مواد لازم

– ۲ قاشق سوپخوری شکر قنادی (۲۰ گرم)

– ۱/۴ لیوان شکر سفید (۴۰ گرم)

– ۱ لیوان آب لیمو

– ۲ لیوان شیر

– ۲ عدد تخم مرغ متوسط

– نصف لیوان آب

– نمک (در صورت تمایل)

نحوه تهیه

– ابتدا، آب و شکر را در ظرفی بریزید و روی شعله متوسط گاز بگذارید تا مثل دستور بستنی قبلی، شربت درست شود. با یک قاشق چوبی آن را به مدت ۵ دقیقه هم بزنید تا شکر کامل حل شود و تبدیل به یک کارامل شود.

– بعد از آن که شربت آماده شد، آب لیمو را به آن اضافه کنید و تکه کوچکی از پوست لیمو را نیز در آن بریزید تا طعم لیمو بیشتر شود. در حال هم زدن این ترکیب، شکر قنادی را به آن اضافه کنید و سپس آن را از روی گاز بردارید. بعد از آن که کمی سرد شد، تمام ترکیب را در ظرف بزرگی مثل یک کاسه بزرگ بریزید.

– ترکیب را در یخچال بگذارید تا کاملاً سرد شود سپس به آن شیر، سفیده تخم مرغ و کمی نمک اضافه کنید. همه مواد را هم بزنید تا همگی کاملاً حل شوند. مواد را داخل فریزر بگذارید.

– مواد را به مدت ۳ ساعت هر نیم ساعت یک بار هم بزنید و دوباره داخل فریزر بگذارید. بعد از سه ساعت بستنی را در فریزر به مدت ۱۲ ساعت دیگر قرار دهید. بستنی آماده میل کردن است.

 

بستنی لیمویی بدون خامه

 

بستنی لیمویی رژیمی

اگر دوست دارید که هم این بستنی خوش طعم را بخورید و هم اندامتان را مناسب نگه دارید، می توانید آن را به شکل زیر تهیه کنید:

مواد لازم

– ۴ قاشق سوپخوری خامه کم چرب

– ۳ قاشق سوپخوری آب لیمو

– ۲ قاشق سوپخوری استویا (شیرین کننده)

– پوست لیموی رنده شده

نحوه تهیه

– ابتدا همه مواد اولیه را با هم در یک ظرف مخلوط کنید.

– باید تمام مواد را به کمک یک همزن فلزی به خوبی هم بزنید تا کاملاً یکنواخت شوند و سپس آن را در فریزر بگذارید.

– همانند دستور بستنی های قبلی، بگذارید ترکیب به مدت ۳ ساعت در فریزر بماند. در این ۳ ساعت هر نیم ساعت یک بار هم بزنید و سپس دوباره به مدت چند ساعت در فریزر بگذارید. بستنی کم چرب آماده است.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران