دسته بندی مطالب

با این دکوراسیون به خانه جان بدهید

۱۹ فروردین ۱۳۹۷۰ خانه و خانه داری

خانومانه: گیاهان برای دکوراسیون خانه انتخاب بسیار مناسبی هستند زیرا محیط را تمیز، زیبا و سالم جلوه می دهند و طبیعت را در ابعاد کوچک به خانه می آورند.

بسیاری از اوقات نیازی نیست که در خانه باغی بزرگ داشته باشیم تا با گیاهان آن را تزئین کنیم. کافی است یک فضای سبز زیبا در هر قسمتی از خانه که دوست داریم ایجاد کنیم. به همین منظور باید کمی قدرت تخیل را بالا ببریم و با کمی گیاهان سبز دکوراسیون خانه را زیبا کنیم و در عین حال سلامت بدن را هم افزایش دهیم. گیاهان کوچک، گل و برگ های تزئینی خانه را بسیار زیبا جلوه می دهند.

 

با این دکوراسیون به خانه جان بدهید

 

مزایای دکوراسیون خانه با گیاهان:

– گل ها و گیاهان به محیط خانه اکسیژن می دهند. داشتن گل و گیاه در اتاق خواب هیچ خطری ندارد. گیاهان در طول شب فتوسنتز نمی کنند و تعادلی که در طول روز ایجاد می کنند بسیار مفید است.

– گیاهان تاثیر آرامش بخشی دارند. رنگ گیاهان و زیبایی آن ها به شکلی بسیار مثبت بر خلق و خوی انسان تاثیر می گذارد و به فرد احساس آرامش دست می دهد.

– گیاهان کیفیت هوا را بهبود می بخشند. گل و گیاه به طور کلی گازهای آلوده را از محیط جذب می کنند و رطوبت هوا را افزایش می دهد. همچنین با سرد کردن محیط، دما را در فصل تابستان بهتر می کنند و در فصل زمستان هم گرما تولید می کنند.

– گیاهان سر و صدای محیط را کاهش می دهند و مانند دیواری برای صداهای محیط عمل می کنند.

– گل و گیاه راندمان و بازده کاری را افزایش می دهد. به کمک تاثیر آرامش بخش و روحیه دهنده آن ها، تمرکز روی یک کار خاص بالا می رود و خلاقیت و تولید افزایش می یابد.

– گیاهان اعتماد به نفس را افزایش می دهند. گل کاشتن، مراقبت از آن و نگاه کردن به رشد آن اعتماد به نفس را در انسان بالا می برد. در واقع همه این فعالیت ها به نوعی فعالیت برای رسیدن به نتیجه مثبت یعنی رشد گل است و به همین دلیل اخلاق و روحیه انسان را بهبود می بخشد.

 

با توجه به این که گل و گیاهان زیادی در گل فروشی ها وجود دارد، مطمئناً می توانید گیاهی مناسب با خانه خودتان را بیابید. گیاهانی مناسب سالن پذیرایی، راهرو، اتاق خواب، جلوی پنجره، تراس، آشپزخانه یا باغچه حیاط.

در میان انواع گوناگون گیاهان یا گل ها، انتخاب های زیادی داریم که به نیازهای مختلف ما پاسخ می دهند، خواه برای زیبایی آن ها را بخواهیم یا برای نگهداری از آن ها.

تزئین خانه با گل و گیاه کار سختی نیست. فقط کافی است به چند نکته دقت کنید و از این موجودات زیبا با دقت نگه داری کنید. در این مطلب با ما همراه باشید تا به چند ایده ساده و نوآورانه برای تزئین خانه با گیاهان اشاره کنیم:

 

تزئین داخل لامپ با گیاهان زیبا

 

تزئین داخل لامپ با گیاهان زیبا

ترئین لامپ و گذاشتن آن روی میز یا آویزان کردن آن جلوی پنجره یا یک طبقه چوبی بسیار زیبا است. می توانید از حباب لامپ به عنوان یک گلدان استفاده کنید و داخل آن را با گیاهان زیبا کار کنید.

این کار نه تنها کمک می کند که لامپ های قدیمی بازیافت شوند بلکه به خانه حالت رومانتیکی هم می دهد.

 

گلدانی برای گل های آبزی

این ایده، فکری جدید و جالب است و خانه را بسیار زیبا و جذاب می کند. یک ظرف شیشه ای شفاف انتخاب کنید و نصف آن را پر از آب کنید. داخل آن را پر از گیاهانی کنید که فقط در آب می توانند حیات داشته باشند.

می توانید داخل ظرف، سنگ های تزئینی نیز اضافه کنید تا گلدان زیباتر شود.

 

باغچه ای عمودی

 

باغچه ای عمودی

راه جالب دیگری که می توان برای ساخت محیطی طبیعی استفاده کرد این است که گیاهان آپارتمانی را روی دیوار بر روی طبقه های دیواری قرار دهیم.

به این منظور باید چارچوبی از چوب یا آهن را با هر طرحی که دوست دارید روی دیوار درست کنید و سپس داخل آن ها را گل کاری کنید. به این ترتیب باغچه ای عمودی با رنگ های متنوع خواهید داشت.

 

باغچه گیاهان خوش بو

می توانید گیاهان خوشبویی مانند رزماری، ریحان یا نعناع در خانه بکارید. این باغچه کوچک برای آشپزخانه هم زیبایی را به همراه دارد و هم می تواند در تهیه غذا به کار بیاید و طعمی دلچسب به غذا بدهد.

پیشنهاد می کنیم که در یک ظرف چوبی چند نوع گیاه بکارید و داخل آشپزخانه قرار بدهید تا حال و هوای روستایی زیبایی بگیرد.

 

گیاهان هوازی

 

گیاهان هوازی

گیاهان هوازی گیاهانی هستند که در هوا قرار می گیرند و از آن تغذیه می کنند، مانند قارچ ها و نیازی ندارند ریشه آن ها در خاک قرار بگیرد. این قابلیت گیاهان هوازی این امکان را می دهد که بتوانیم آن ها را همه جا قرار دهیم.

می توانید گیاهان کوچک آناناسی روی سنگ یا چوب یا گلدان های کوچک قرار دهید سپس آن ها را روی سقف یا دیوار خانه آویزان کنید.

 

گیاهان آویخته

اگر سقف خانه تان بلند است، می توانید از سقف گیاهان زیبا آویزان کنید. همچنین می توانید از فضای روی دیوارها برای آویختن گل ها استفاده کنید. آویزان کردن گیاهان، حالتی مدرن و زیبا به خانه می دهد.

سرخس گیاهی کلاسیک است که برگ های آن از گلدان آویزان می شود و حالتی آبشار مانند به وجود می آورد. در این روش می توانید از گلدان های زیبا و مدرن استفاده کنید.

 

استفاده از گیاه روی مبلمان خانه

 

استفاده از گیاه روی مبلمان خانه

زمانی که گلدان های بزرگی دارید می توانید از آن ها روی وسایل خانه استفاده کنید. اطمینان حاصل کنید که اندازه گیاه با اندازه فضا در تناسب باشد.

پیشنهاد می کنیم که گلدان ها را روی استند گل یا روی صندلی قرار دهید تا سبکی قدیمی بگیرد.

 

استفاده از گلدان هایی با رنگ و شکل مختلف

گلدان هایی به شکل کشیده، مربع یا شکل های دیگر بسیار زیبا و ایده آل هستند. اگر گلدانی شفاف انتخاب می کنید، می توانید سنگ های دکوری سفید یا تیره رنگ انتخاب کنید. سنگ های سفید و سنگ های تیره رنگ در گلدان با هم تضاد زیبایی ایجاد می کنند.

ترکیب رنگ ها برای دکوراسیون خانه با گیاهان آپارتمانی زیبا می تواند واقعیت پیدا می کند. اگر گیاهان را در گلدانی سفید قرار دهید بسیار زیبا می شود و ترکیب رنگ آن با گیاهان، دکوری زیبا ایجاد می کند.

یک ایده مبتکرانه دیگر این است که از وسایل آهنی یا بطری های پلاستیکی برای کاشت گل استفاده کنید و آن را بر اساس رنگ یا طرحی که دوست دارید رنگ بزنید.

 

کاشت درختچه

 

کاشت درختچه

اگر می خواهید حس وجود یک جنگل را در خانه احساس کنید، پیشنهاد می کنیم که درختچه و گیاهانی با تنه بزرگ در گلدان هایی کم ارتفاع قرار بدهید.

بهترین جایی که می توانید این درختچه ها را قرار دهید داخل تراس یا نزدیک پنجره است. این درختچه ها به نور زیادی نیاز دارند.

 

مواردی که باید در نظر بگیرید:

قبل از خرید گیاهان به موارد زیر دقت کنید:

– به ویژگی های زیست محیطی خانه دقت کنید. موقعیت محلی را که می خواهید در آن گیاه بگذارید در نظر بگیرید. آیا گیاه به نور زیادی نیاز دارد یا بر عکس باید در سایه قرار داشته باشد؟

– به یاد داشته باشید که گیاهان مخلوقاتی ظریف هستند که نیاز به مراقبت خاصی دارند. بعضی گیاهان بیش از دیگر گیاهان نیاز به توجه دارند و به همین دلیل توصیه می شود که به میزان رطوبت مورد نیاز آن ها، نور و کود آن ها توجه داشته باشید.

– گیاهان را در محلی قرار ندهید که رفت و آمد زیاد است. به این ترتیب از آسیب دیدن دور می مانند. علاوه بر این، نباید گیاه را نزدیک کولر یا رادیاتور قرار دهید. باید گیاه در فضایی مناسب قرار بگیرد تا آزادانه رشد کند.

– بهترین زمان برای آب دادن به گیاه صبح زود یا شب ها است که خورشید نمی تابد زیرا آب در این زمان ها سریع بخار نمی شود.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران