دسته بندی مطالب

با این مواد طبیعی موها را درخشان کنید!

۳ آذر ۱۳۹۸۰ مد و زیبایی

گاهی از این که همیشه موهایمان یک رنگ است و هیچ شفافیتی ندارند خسته می شویم. اما استفاده از رنگ هایی که پر از مواد شیمیایی است چندان برای سلامت موها مناسب نیستند و برخی از آن ها نیز هیچ شفافیتی برای مو به همراه ندارند. خوشبختانه محصولات زیبایی و طبیعی زیادی وجود دارند که موها را شفاف می کنند و برای سلامت مو نیز مفید هستند. در این مطلب خانومانه نگاهی به این مواد طبیعی خواهیم داشت تا با استفاده از آن ها موهای شفاف تر و زیباتری داشته باشیم.

 

بابونه

 

بابونه

 

ابتدا با شامپو موها را بشویید و بگذارید کاملاً موها خشک شود. می توانید برای خشک کردن از سشوار هم استفاده کنید. بابونه را دم کنید؛ زمانی که دمنوش خنک شد، آن را درون یک ظرف اسپری بریزید. موها را شانه کنید و بابونه را روی سر اسپری کنید. بگذارید این دمنوش یک ساعت روی موها بماند، سپس موها را بشویید. این کار را چند بار در هفته انجام دهید تا نتیجه مناسب بگیرید.

 

لیمو ترش

 

لیموترش

 

برای استفاده از این ماسک طبیعی، به یک لیوان آب لیموی تازه و یک چهارم لیوان آب ولرم نیاز دارید. ترکیب را در یک ظرف اسپری بریزید و روی موها بپاشید تا موها کاملاً خیس شود. توصیه می شود این کار را قبل از حمام رفتن و شستن موها انجام دهید. سپس یک یا دو ساعت جلوی آفتاب بنشینید (فراموش نکنید که حتما از کرم ضد آفتاب برای پوستتان استفاده کنید). بعد از یک یا دو ساعت دوش بگیرید. از یک نرم کننده موی خوب و با کیفیت بعد از شامپو زدن استفاده کنید؛ زیرا لیمو حاوی اسید سیتریک است و موجب خشک شدن موها می شود.

 

مطلب پیشنهادی: رنگ کردن موها با عصاره های طبیعی

 

حنا

 

حنا

 

مادربزرگ های ما همیشه از حنا برای براق کردن و تقویت موها استفاده می کردند. ما هم می توانیم برای حفظ زیبایی و سلامت موها از حنا استفاده کنیم. البته برای استفاده از حنا بر روی موها باید به این نکته توجه کنید که  هر چه رنگ موهایتان یک دست تر باشد، نتیجه بهتری از حنا می گیرید. اگر موهایتان چند رنگ است، حنا اثر کمتری خواهد داشت. می توانید رنگ های مختلف حنا را از عطاری ها تهیه کنید. البته باید در نظر داشت که چون حنا محصولی طبیعی است، نسبت به رنگ های شیمیایی ماندگاری کمتری دارد.

پودر حنا را در یک ظرف آب جوش بریزید و کاملاً حل کنید تا خمیری غلیظ به دست بیاید. موها باید خشک و تمیز باشند. برای استفاده از حنا حتما دستکش به دست کنید. حنا را از ریشه مو بگذارید و تا نوک آن ادامه دهید. تمام سر را به خوبی ماساژ دهید. سپس یک کلاه پلاستیکی روی سر بگذارید و چند ساعت صبر کنید. هر چه حنا بیشتر روی مو بماند، پر رنگ تر می شود. سپس موها را با شامپو و نرم کننده بشویید.

 

لیموترش و بابونه

 

لیموترش و بابونه

 

همان طور که قبلاً هم گفتیم، این دو مادّه طبیعی برای شفاف کردن موها بسیار موثر می باشند. آب لیموی تازه را با دو قاشق بابونه مخلوط کنید. آن ها را با هم ترکیب کنید و روی تمام موها بگذارید. این ترکیب باید به مدت ۲ ساعت روی موها بماند. در این مدت بهتر است زیر نور خورشید قرار بگیرید. سپس موها را آبکشی کنید. همچنین می توانید کمی ترکیب دمنوش بابونه و لیموترش را در ظرف شامپویتان بریزید و در حمام بگذارید ۱۰ دقیقه روی موها بماند و سپس آبکشی کنید.

 

دارچین

 

دارچین

 

در یک ظرف، سه قاشق دارچین و سه قاشق نرم کننده را با هم به خوبی ترکیب کنید تا کاملاً یک دست شوند. این ترکیب را روی تمام موها بگذارید. سپس کلاه پلاستیکی روی سر بگذارید و ۶ تا ۸ ساعت صبر کنید تا این ترکیب به خوبی روی موهایتان اثر بگذارد. سپس موها را با شامپو بشویید. دارچین به دلیل خواصی که دارد، می تواند موها را بسیار زیبا نشان دهد. پیش از این نیز در مطلبی به ۴ ماسک مو با دارچین برای مراقبت از موها اشاره کردیم.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران