دسته بندی مطالب

برترین ماسک‌های میوه‌ای و خواص آن‌ها (۱)

۲۵ مرداد ۱۳۹۵۰ مد و زیبایی

همه‌ی ما از خواص معجزه انگیز ماسک‌های طبیعی و گیاهی و تأثیر بر زیبایی و سلامت پوست مطلع هستیم و به خوبی می دانیم که این روزها کمتر خانومی پیدا می‌شود که به زیبایی خود اهمیت دهد اما از ماسک‌ها استفاده نکند. متأسفانه در جامعه‌ی ما شناخت مناسبی از ماسک‌های طبیعی و گیاهی وجود ندارد، این مورد به خوبی توسط بازخورد هایی که از شما عزیزان در مقاله چگونه لک های صورت را با ماسک طبیعی از بین ببریم؟ داشتیم مشهود بود. در خانومانه این بار برای شما نحوه استفاده از ماسک‌های میوه‌ای را آماده کرده و به معرفی بهترین ماسک‌های میوه‌ای می‌پردازیم.

 

برترین ماسک‌های میوه‌ای و خواص آن‌ها (1)  

از ماسک‌های میوه‌ای چطور باید استفاده کرد؟

پیشنهاد خانومانه استفاده از ورقه های نازک یا میوه رنده شده است چرا که در این صورت مواد درون میوه سریع‌تر و راحت‌تر جذب پوست صورت می‌شوند. همچنین بهتر است از میوه با پوست استفاده کنیم، که از مواد درون پوست بی بهره نمانیم.
در نظر داشته باشید که قبل از استفاده از ماسک‌های هسته دار و دانه دار می‌بایست دانه و هسته را به طور کامل جدا کرد.
میوه را باید بر روی تمامی قسمت‌های پوست صورت به طور هماهنگ و یکپارچه پخش کنید و در طول مدت زمان استفاده از ماسک بدن خود را در وضعیت آرام نگه داشته و دراز بکشید و پس از گذشت مدت زمان معین (به طور معمول کمتر از یک ساعت) ماسک را از روی پوست پاک کرده و صورت را با آب نیمه گرم و فقط در حدی که مواد از روی پوست پاک شود بشویید.

 

معرفی برترین ماسک‌های میوه‌ای به همراه خواص آن‌ها

در این بخش خانومانه به معرفی برترین ماسک‌های میوه‌ای خواهد پرداخت و نحوه‌ی تهیه‌ ماسک را به طور کامل برای شما شرح داده و سپس به خواص آن ماسک اشاره می کند. ماسک ها در دو بخش به شما عزیزان معرفی خواهد شد.

 

ماسک آناناس؛ موثر بر جوش‌های غرور جوانی و چربی‌های زیر پوست

برای تهیه‌ی ماسک آناناس می‌بایست ابتدا یک چهارم از یک آناناس رسیده را جدا کرده و پوست کنید. سپس آن را در مخلوط کن ریخته و خوب هم بزنید تا خمیر غلیظی به دست آید. پس از آن که آناناس حالت خمیری پیدا کرد ۳ قاشق غذاخوری الکل طبی و ۳ قاشق غذاخوری روغن آفتاب گردان به آن اضافه کنید و مخلوط را به خوبی هم بزنید.
این ماسک را روزی یک بار و هر مرتبه به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی صورت خود قرار داده و در پایان وقت مقرر بشویید.
ماسک آناناس تأثیر بی نظیری بر جوش‌های غرور جوانی و گلوله های چربی زیر پوستی دارد.

 

ماسک پرتغال؛ درمان جوش‌های غرور جوانی

برای تهیه‌ی این ماسک یک پرتغال را پوست کنید و پره‌های آن را جدا کنید. پس از آن به خوبی با نوک چاقو گوشته هر پره را از پوست نازک روی آن و هسته جدا کنید و در ظرفی جمع نمایید. پس از اینکه گوشت تمامی پره‌ها را جدا کردید می‌بایست آن‌ها را روی پوست صورت خود گذاشته و مدت ۲۰ دقیقه صبر نموده و پس از آن بشویید. توجه داشته باشید که افرادی که پوستی خشک دارند نباید از این ماسک استفاده کنند.

 

ماسک گوجه فرنگی؛ درمان چربی پوست

یک گوجه فرنگی متوسط را نصف کرده و هر نیمه‌ی آن را به صورت دورانی روی پوست صورت خود بمالید و مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر کنید. پس از ۱۵ دقیقه پوست صورت خود را به خوبی بشویید. حال یک قاشق آب‌لیمو، ۲ قاشق خامه و ۳ قاشق آب گوجه فرنگی را باهم مخلوط کنید و نیم ساعت قبل از حمام روی پوست صورت خود بمالید. این کرم بسیار موثر برای درمان پوست‌های چرب است.

 

ماسک هلو؛ ایجاد طراوت و تازگی در پوست و از بین برنده چین و چروک

خانومانه به شما اطمینان می‌دهد که یکی از برترین و بهترین ماسک‌های صورت، ماسک میوه‌ای هلو می‌باشد چرا که در رفع خشکی پوست و ایجاد تازگی و طراوت زبانزد است؛ همچنین این ماسک برای رفع چین و چروک نیز قویاً پیشنهاد می‌شود… برای تهیه این ماسک کافی است سه یا چهار عدد هلوی تازه را شسته و هسته های آن را جدا کنید همچنین توجه داشته باشید بهتر است پوست هلو باقی بماند. هلوها را له کرده و با یک زرده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری پودر جوانه گندم کاملاً مخلوط نمایید. خمیر حاصل را به خوبی روی پوست صورت خود مالیده و مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید.
برای شستشوی این ماسک بهتر است از آب سرد استفاده کنید، البته خانومانه پیشنهاد می‌کند با استفاده از یک پنبه‌ی آغشته به گلاب این ماسک را از روی پوست صورت خود پاک کنید تا تأثیر آن چندین برابر شود.

 

ماسک سیب؛ پاک‌سازی پوست (پیلینگ)

نصف سیب را رنده کنید و پس از آن با یک قاشق چای‌خوری ماست، یک قاشق چای‌خوری آرد جو دوسر و دو قاشق آب‌لیموی تازه به خوبی مخلوط کنید و پس از آن روی پوست صورت مالیده و ۳۰ دقیقه صبر نمایید. این ماسک خاصیت پاک‌سازی پوست را داشته و همانند پیلینگ عمل می‌کند.
خانومانه پیشنهاد می‌کند هفته ای یک مرتبه از این ماسک استفاده نمایید.

 

دیگر ماسک‌های میوه‌ای را در بخش دوم این مطلب مطالعه کنید.

شما در ارتباط با ماسک‌های معرفی شده چه نظری دارید!؟ نظر خود را با خانومانه در میان بگذارید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران