دسته بندی مطالب

برجسته کردن لب ها با ۷ قدم ساده!

۲۶ مرداد ۱۳۹۹۰ مد و زیبایی

خانومانه: چهره ای زیبا در گرو داشتن لب های طبیعی و زیبا است که آرایش لب ها در دو چندان کردن این زیبایی بسیار موثر است. داشتن لب های برجسته نیز یکی از همین فاکتورهای زیبایی است؛ تقریبا تمامی افراد عاشق لب های برجسته هستند اما متاسفانه همه از آن برخوردار نیستند. افرادی که لب های نازک و باریکی دارند همواره در تحقق این رویا هستند! اما با کمی حوصله و با ۶ گام ساده می توانید لب های برجسته ای داشته باشید.

 

برجسته کردن لب ها با 7 قدم ساده

 

۱- هیدراته کردن لب

 

برجسته کردن لب ها در خانه_1

 

آبرسانی و هیدراته کردن لب ها را به عنوان یک مرحله مقدماتی درنظر بگیرید که مهم ترین بخش در برجسته کردن لب ها است. لب ها معمولا به راحتی آب خود را از دست می دهند و گاهی اوقات بی رنگ، پوسته پوسته و خشک می شوند. لب ها نیاز به هیداراته کردن به وسیله بالم لب و یا اسکراب های غنی شده با ویتامین E را دارند. علاوه براین، می توانید از روغن های لب نیز کمک بگیرید. برای نتیجه بهتر، هر شب لب ها را با روغن و یا کره ماساژ دهید؛ این کار به شما کمک می کند تا در طول شب لب ها مواد مغذی را جذب کنند و به طور طبیعی هیدراته شوند. برای این کار می توانید از روغن نارگیل و یا کره کاکائو کمک بگیرید. نوشیدن آب را فراموش نکنید که در سالم و زیبا ماندن لب ها بسیار موثر است. شایان ذکر است که شما می توانید بدون هزینه کردن از بالم و براق کننده های لب خانگی استفاده نمایید.

 

۲- کشیدن خط لب

 

برجسته کردن لب ها در خانه_2

 

این مرحله برای دخترانی که لب های نازکی دارند بسیار شگفت انگیز عمل می کند! یک خط لب باریک درست نزدیک به سایه لب بکشید تا یک طرح کلی خارج از خط لب طبیعی خود ایجاد نمایید. به یاد داشته باشید که این خط را خیلی ضخیم نکشید! سپس، تمام لب خود را با همان سایه پر کنید. با انگشتان دست رنگ را به آرامی روی تمامی قسمت های لب حتی ترک ها برسانید. بعد از این مرحله از رژلب دلخواه خود روی لب استفاده نمایید.

 

۳- هایلایتر

 

برجسته کردن لب ها در خانه_3

 

نکته اساسی برای برجسته کردن لب، استفاده از هایلایتر و ایجاد برخی ابعاد روی لب می باشد. از یک هایلایتر مایع کمک بگیرید و از آن روی قسمت مرکزی لب پایین بزنید. در صورت تمایل می توانید بعد از این مرحله از هایلایتر پودری سبک نیز استفاده نمایید.

 

مطلب پیشنهادی: ۵ راهکار طبیعی برای مرطوب کردن لب ها

 

۴- کانتورینگ لب

 

برجسته کردن لب ها در خانه_4

 

کانتور کردن لب ها، مرحله ای اساسی برای داشتن لب های برجسته می باشد. کمی از پودر کانتور را روی شکاف زیر لب بزنید؛ با این کار سایه ای ایجاد می شود و منجر می گردد لب ها بزرگتر به نظر برسند. معمولا برای دخترانی که لب های باریک تری دارند این مرحله باعث می گردد تا لب ها عمق بیشتری پیدا کنند.

 

۵- استفاده از برق لب

 

برجسته کردن لب ها در خانه_5

 

لب های براق و درخشان از لب های مات و کدر برجسته تر به نظر می رسند؛ یک برق لب مناسب انتخاب نمایید تا لب ها را برجسته تر نشان دهید.

 

۶- لایه برداری کردن لب

 

برجسته کردن لب ها در خانه_6

 

با از بین بردن لایه های مرده پوست لب، نور تمایل بیشتری برای انعکاس دارد و اینگونه به صورت طبیعی لب های زیبا و برجسته تری خواهید داشت. برای لایه بردرای می توانید از یک مسواک کمک بگیرید؛ حرکات دایره ای مسواک روی لب ها به گردش جریان خون و تقویت رنگ طبیعی لب کمک می کند. با این وجود از لایه بردارهای ساینده استفاده نکنید؛ زیرا به پوست آسیب می رساند. پس از لایه برداری حتما از یک کرم آبرسان استفاده نمایید.

شما می توانید یک اسکراب طبیعی را جایگزین استفاده از مسواک نمایید؛ از اسکراب لب شکر استفاده کنید و آن را با انگشت روی لب های خود با حرکات دایره ای ماشاژ دهید.

 

مطلب پیشنهادی: اسکراب لب خانگی برای ترمیم خشکی لب ها

 

۷- برجسته کردن لب با دارچین

همان طور که قبلا نیز در مطلبی تحت عنوان چگونه با دارچین لب ها را برجسته تر کنیم؟ اشاره شد، دارچین به دلیل داشتن خاصیت احیاکنندگی و محرک، خشکی های لب را نرم می کند و علاوه بر آن جریان خون را نیز بیشتر می کند و به این ترتیب لب ها را برجسته تر نشان می دهد. اکنون می توانید دارچین را با مواد طبیعی دیگر ترکیب نمایید و خاصیت آن را دوچندان کنید:

 

اسکراب لب دارچین و شکر

 

برجسته کردن لب ها با دارچین_1

 

براین این منظور ۱ قاشق غذاخوری پودر دارچین، ۱ قاشق غذاخوری شکر و ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون یا نارگیل را با یکدیگر مخلوط نمایید و این خمیر را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی لب ها ماساژ دهید.

 

دارچین و نمک

 

برجسته کردن لب ها با دارچین_2

 

برای این منظور ۱ قاشق غذاخوری دارچین و ۱ قاشق غذاخوری روغن زیتون را ترکیب کنید و ۱ قاشق غذاخوری نمک به آن اضافه نمایید. این مخلوط را به آرامی روی لب ها ماساژ دهید و بعد از ۵ دقیقه آن را بشویید.

 

دارچین و زنجبیل

 

برجسته کردن لب ها با دارچین_3

 

برای این منظور، ۱/۳ قاشق چایخوری روغن و یا پودر دارچین، ۱/۳ قاشق چایخوری پودر زنجبیل، ۱ قطره روغن اسانس نعناع و ۱ قاشق چایخوری روغن بادام یا نارگیل را مخلوط نمایید. این ترکیب را ۲ تا ۵ دقیقه روی لب ها ماساژ دهید و سپس بشویید.

 

روغن زیتون و دارچین

 

برجسته کردن لب ها با دارچین_4

 

برای این منظور، درون یک شیشه ۳ تا ۴ عدد چوب دارچین و ۱ پیمانه روغن زیتون را ترکیب نمایید و به مدت ۲ هفته در کناری بگذارید. بعد از دو هفته و تغییر رنگ روغن زیتون می توانید از این روغن روی لب ها استفاده نمایید.

 

دارچین و ویتامینE

 

برجسته کردن لب ها با دارچین_5

 

برای این منظور، ۲ قطره روغن حاوی ویتامین E و یا محتویات داخل کپسول ویتامین E را با ۱/۲ قاشق چایخوری دارچین مخلوط نمایید. این خمیر را به مدت ۵ تا ۱۰ دقیقه روی لب ها ماساژ دهید.

 

دارچین و کره کاکائو

 

برجسته کردن لب ها با دارچین_6

 

برای این منظور، ۱ قاشق غذاخوری کره کاکائو خام را ذوب کنید، به آن ۱ قاشق چایخوری روغن نارگیل (یا روغن بادام و یا روغن زیتون) و ۲ تا ۳ قطره روغن دارچین اضافه نمایید و ترکیب را داخل شیشه بریزید. هر زمان که می خواهید از آن روی لب ها استفاده نمایید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران