دسته بندی مطالب

بستنی شاه توتی خانگی

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸۰ آشپزخانه

خانومانه: بستنی شاه توتی گزینه ی مناسبی برای روز و شب های گرم تابستانی می باشد. در حالی که در جمع گرم و صمیمانه ی خانوادگی یا دوستانه ی خود نشسته اید می توانید از خنکای این بستنی خوش طعم لذت ببرید و تابستان را با همه ی وجود بچشید. در این بستنی شاه توتی از دارچین استفاده شده که عطر بی نظیر آن در کنار شاه توت مزه ای جدید و عجیب برایتان به ارمغان می آورد.

 

بستنی شاه توتی خانگی

 

مواد لازم:

– حدود ۸ فنجان یا ۱ کیلوگرم شاه توت تمیز و شسته شده 

– ۳/۴ فنجان یا ۱۴۸ گرم شکر

– ۱/۸ قاشق چایخوری نمک کریستال یا حدود ۰/۵ گرم نمک معمولی

– حدود ۱ و ۳/۴ فنجان یا ۳۹۵ گرم خامه غلیظ

– ۱/۸ قاشق چایخوری دارچین

– ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو (اختیاری)

 

مطلب پیشنهادی: با این بستنی لیمویی بچه ها را غافلگیر کنید!

 

طرز تهیه:

– در مرحله ی اول ابتدا در یک ظرف استیل شاه توت، نمک و شکر را بریزید. با استفاده از یک قاشق فلزی مواد را با هم مخلوط کنید تا زمانی که شکر حل شود. حالا مواد را جدا از ظرفش وزن کنید و عدد را به خاطر بسپارید. سپس مواد را روی حرارت نسبتا زیاد قرار دهید تا بجوشد، حباب های سنگین و داغ بزند، در این زمان آن را مدام هم بزنید تا زمانی که حجم آن شروع به کاهش کند و به چیزی حدود ۳۹۵ گرم برسد. زمان مورد نیاز برای این مرحله به عوامل متعددی از جمله شکل و اندازه ی ظرف و همچنین میزان خروجی و حرارت شعله بستگی دارد؛ اما زمان میانگین و مورد انتظار برای این مرحله حدود ۳۰ دقیقه است.

نکته ی مهم در این مرحله این است که اصلا حجم میوه را کم نکنید؛ زیرا به شدت در طعم تاثیر می گذارد و آن مزه ی خوب مورد نظر را نخواهد داد. بنابراین اگر ناخواسته این اتفاق افتاد و حجم میوه از مقدار گفته شده کمتر شد حتما به آن آب اضافه کنید تا به وزن گفته شده برسد.

– در مرحله ی دوم باید مواد را از صافی رد کنیم. مجدد ظرف استیل بزرگی برداشته و یک صافی روی آن قرار دهید. حال مواد را داخل صافی ریخته و به خوبی فشار دهید تا آب مواد از صافی رد شود و تنها پوره ها باقی بماند. مجدد از ترازوی آشپزخانه استفاده می کنیم. در این مرحله باید حجم مواد داخل ظرف یعنی پوره و آب شاه توت ۵۶۵ گرم باشد و حجم مواد داخل صافی یعنی تفاله و دانه ها ۲۸۵ گرم.

– در مرحله ی سوم تفاله و دانه های شاه توت را دور بریزید و تنها آب و پوره را بردارید. خامه ی غلیظ، دارچین، در صورت دلخواه آبلیمو و یا هر طعم دهنده ی دیگری که تمایل دارید به آن اضافه کنید و هم بزنید. سپس روی مواد را بپوشانید و در یخچال قرار دهید تا زمانی که دمای آن به حدود ۴ درجه ی سانتی گراد برسد و از آن گرم تر نباشد. بعد مواد را برداشته و داخل بستنی ساز یا حتی غذاساز ریخته و طبق دستور دستگاه آن را هم بزنید.

– در مرحله ی آخر زمانی که بستنی سبک و غلیظ شد یا به عبارتی شکل بستنی شده، با استفاده از یک قاشق فلزی سرد مواد را داخل ظرف سردی خالی کنید. می توانید بستنی را در ظرفی درب دار بریزید یا روی آن را کاملا با پلاستیک فریزر بپوشانید به طوری که به سطح بستنی بچسبد. مجدد ظرف را داخل فریزر قرار دهید تا کمی بیشتر خودش را بگیرد و تا زمانی که بتوانید آن را با اسکوپ بزنید.

 

نکته:

طعم و رنگ این بستنی بسیار به کیفیت میوه و مقادیر گفته شده بستگی دارد. به همین منظور تا جای ممکن سعی کنید از میوه ای مرغوب استفاده کرده و همچنین برای اندازه گیری مواد از ترازوی دیجیتال استفاده کنید تا کاملا دقیق باشد و در نهایت نتیجه ای مطلوب برایتان حاصل شود.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران