دسته بندی مطالب

بعد از ۶۰ سالگی چگونه لباس بپوشیم؟

۶ فروردین ۱۳۹۸۰ مد و زیبایی

در هر سنی علایق و سلیقه ها متفاوت است و همه چیز با سن تغییر می کند. با افزایش سن، موها سفید می شود، بدن لک می آورد و طراوت خود را از دست می دهد. اما با بالا رفتن سن نحوه لباس پوشیدن هم تغییر می کند. در سن ۶۰ سالگی به بعد باید نحوه پوشش چگونه باشد که احساس راحتی هم داشته باشیم؟ در این مطلب خانومانه به چند نکته در این مورد می پردازیم. در دنیای امروز سن بازنشستگی به معنی سالخوردگی و پیری نیست. در نتیجه با دمپایی های راحتی خداحافظی کنید و کفش های اسپرت و راحت بپوشید.

 

بعد از 60 سالگی چگونه لباس بپوشیم؟

 

نکته ۱: در ۶۰ سالگی بایدها و نبایدها را فراموش کنید

۶۰ سالگی زمان خوبی است که به خودتان استراحت بدهید و دیگر سراغ مدهایی که برایتان راحت نیستند نروید. رنگ صورتی مد شده؟ سپس بنفش وارد دنیای مد شده؟ کیف زرد مد است؟ به فکر این نباشید که جامعه، مد را دنبال می کند. شما در این سن باید قبل از خرید به خوبی فکر کنید تا بیشترین راحتی را داشته باشید. راحتی مهم ترین مسئله در خرید شماست.

 

نکته ۲: در یک نگاه تشخیص دهید که چه چیز به شما می آید

اگر موهایتان سفید شده، باید مطالب بیشتری را در مورد این که چه رنگی بیشتر به شما و رنگ مویتان می آید بخوانید و رنگ هایی را که قبلاً می پسندیدید، کنار بگذارید. مثلاً اگر در جوانی موهای تیره و چشم های روشن داشتید و رنگ های فانتزی و تن صورتی را دوست داشتید و همیشه آن ها را انتخاب می کردید دیگر باید با این رنگ ها خداحافظی کنید. در این سن به سراغ رنگ های گرم و زنده بروید. رنگ هایی مثل مشکی، آبی آسمانی، صدفی، هلویی و یا حتی بنفش برای شما بسیار زیبا می باشد. فراموش نکنیند که بهتر است این نکته را هم بدانیم که چگونه رنگ لباس هایمان را با هم ست کنیم؟

در مورد انتخاب دامن باید گفت که بهتر است دامن های خیلی کوتاه را برای همیشه کنار بگذارید؛ البته نه به این دلیل که پوشیدن آن خجالت دارد بلکه به این دلیل که پوست پا در این سن افتاده است و زیبایی قبل را ندارد. از دامن های بلند یا روی زانو استفاده کنید که به راحتی شل بودن پوست زانو و ران را می پوشانند. دامن های بلند هم برای این سن بسیار زیبا هستند. به طور کلی باید گفت در این سن باید استایل فانتزی، بچه گانه و رمانتیک را کنار بگذارید و به سراغ لباس های شیک و خانومانه بروید.

نکته ۳: لباس ها و اکسسوری های اضافه را کنار بگذارید

آیا هنوز انواع اکسسوری ها و لباس هایی را که سال ها است استفاده نکرده اید در صندوقچه خود نگه داشته اید؟ اگر بازنشسته شده اید و وقت کافی دارید حتماً زمان بگذارید و لباس هایی را که از بیست سالگی نگه داشتید جمع کنید و به کسانی بدهید که به استفاده از آن ها نیاز دارند. لباسی که از دهه ۱۹۸۰ میلادی مانده و دیگر قدیمی شده به چه کار شما می آید؟ کمد و صندوقتان را خالی کنید تا فقط چیزهایی را داشته باشید که واقعاً از آن ها استفاده می کنید.

 

مطلب پیشنهادی: لباس پوشیدن بر حسب فرم اندام

 

نکته ۴: از لباس جین به راحتی استفاده کنید

جین پارچه ای است که به سختی از بین می رود و پوشیدن آن سن را بسیار پایین می آورد. هیچ چیز زیباتر از آن نیست که یکی از لباس هایتان را جین انتخاب کنید تا کاملاً جوان به نظر برسید. اما حواستان باشد که در ۶۰ سالگی هر جینی را انتخاب نکنید. شلوارهای جین اسلیم که تنگ هستند مناسب سن شما نیست و مطمئناً در آن احساس راحتی نخواهید داشت. به جای آن شلوارهای جین آزادتر بپوشید که به شکم فشار نمی آورند و در آن احساس راحتی دارید. از جین های کشی یا استرچ هم استفاده نکنید زیرا این جین ها هم به شما حس راحتی نمی دهند. بهترین انتخاب جین های آزاد و گشاد است.

اگر علاقه ای به شلوار جین ندارید، شومیز جین بهترین انتخاب برای جوان تر نشان دادن است. این پیراهن، رسمی و در عین حال مدرن و زیبا است. شومیز جین را با یک شلوار مشکی یا یک دامن زیبا بپوشید.

 

نکته ۵: کفش کتانی بپوشید

منظور از پوشیدن کتانی، کفش هایی بزرگ و پر از مارکی نیست که نوجوان ها می پوشند. منظورمان کفش های کتانی است که در آن ها به خوبی احساس راحتی و آرامش داشته باشید. اسنیکرهای شیک یا نیم بوت های نرم و راحت بهترین انتخاب است. در تابستان صندل های نرم و راحت و بدون پاشنه بپوشید تا پاها نفس بکشند و در عین حال استایل زیبایی داشته باشید.

 

نکته ۶: گردن را بپوشانید

نشانه های سالخوردگی بر روی گردن کاملاً قابل مشاهده است. گردن چروک می شود و حالت خشک دارد. به همین دلیل باید تمام تاپ هایتان را فراموش کنید و تی شرت های یقه باز نپوشید. در فصل زمستان لباس یقه اسکی و یقه بسته بپوشید. در فصل تابستان لباس های نازک اما یقه بسته را انتخاب کنید. می توانید از دستمال گردن هم استفاده کنید تا هم زیباتر شوید و هم گردن کاملاً پوشیده شود.

 

نکته ۷: لباس هایی را انتخاب کنید که همیشه قابل پوشیدن هستند

بعضی از لباس ها برای سن خاصی نیستند و همیشه مد می باشند. لباس هایی را که زود از مد می افتند انتخاب نکنید. لباس هایی را انتخاب کنید که هرگز قدیمی نمی شوند و به راحتی با لباس های دیگر ست می شوند.

 

نکته ۸: از زندگی لذت ببرید

پیر شدن هیچ ارتباطی به لذت بردن از زندگی ندارد. بعد از آن که کمدتان را مرتب کردید، اکسسوری هایی را که زیبایی دارند و با لباس هایتان هماهنگ است انتخاب کنید و از آن ها استفاده کنید. زیورآلات و اکسسوری های زیبا و مناسب استفاده کنید و از زندگی لذت ببرید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران