دسته بندی مطالب

بهترین ایده های آرایش چشم برای چشم قهوه ای

۲۹ تیر ۱۳۹۹۰ مد و زیبایی

قدرت جذابیت چشم های قهوه ای بسیار زیاد است؛ اگر چشم های قهوه ای دارید تقریبا تمامی رنگ های سایه های چشم برای شما زیبا است. با این حال، چند مهارت ساده آرایشی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید جذابیت چشم های قهوه ای خود را دوچندان کنید؛ اگر این ترفندهای آرایشی را نمی شناسید، در این مطلب خانومانه این ترفندها را به شما خواهیم گفت. این مهارت را بدون داشتن هیچ گونه تخصصی در زمینه آرایشی می توانید به کار ببندید.

 

بهترین ایده های آرایش چشم برای چشم قهوه ای

 

خط چشم های رنگی را امتحان کنید

خط چشم سیاه و کلا رنگ سیاه، رنگی کلاسیک است اما نباید تنها انتخاب شما باشد. در روزهایی که می خواهید چشم های قهوه ای شما بیشتر به چشم آیند، از خط چشم های متضاد مانند آبی یا خط چشم سبز روشن استفاده کنید. هر دو این رنگ ها روی تن پوست هندی بسیار شگفت انگیز است. خط چشم رنگی یک کنتراست بین رنگ قهوه ای و رنگ خط چشم ایجاد می کند. با استفاده از این خط چشم های رنگی سعی کنید تا خطوط کاملی روی پلک های خود بکشید. پیش از این در مطلبی ۴ مدل مختلف برای کشیدن خط چشم را آموزش دادیم.

 

آرایش چشم قهوه ای با خط چشم آبی

 

از رنگ های متالیک نترسید

اگر یک دختر با چشم های زیبا قهوه ای هستید، با اضافه کردن سایه های متالیک همچون طلایی، مسی و برنزی بر روی پلک های خود، می توانید به برجسته کردن و در عین حال زنده ماندن چشم ها کمک زیادی کنید.

 

آرایش چشم قهوه ای با سایه های متالیک

 

گوشه های داخلی را هایلایت و برجسته کنید

هایلایت و برجسته کردن گوشه های داخلی چشم (در کنار بینی) به روشن و درشت تر نشان داده شدن چشم ها کمک زیادی می کند.

 

آرایش چشم قهوه ای با برجسته کردن گوشه های داخلی چشم

 

مطلب پیشنهادی: ۵ تکنیک استفاده از ریمل که چشم ها را زیباتر می کند!

 

خط روشن داخل چشم

وقتی صحبت از چشم های قهوه ای می شود، چیزهای زیادی برای آزمایش وجود دارد. رنگ های سفید روشن و یخی داخل چشم می تواند چشم های شما را بزرگتر و روشن تر نشان دهد.

 

آرایش چشم قهوه ای با کشیدن خط سفید داخل چشم

 

استفاده از کانسیلر

حلقه های تیره دور چشم چهره شما را کسل کننده نشان می دهد. برای برجسته تر کردن چشم های قهوه ای خود، از یک کانسیلر روشن تر از رنگ پوست خود استفاده نمایید و تیرگی زیر چشم را با آن بپوشانید.

 

آرایش چشم قهوه ای و استفاده از کانسیلر

 

انتخاب رنگ های روشن

رنگ های روشن چشم های شما را زیباتر نشان می دهد. از سایه های روشن مانند هلویی، قهوه ای و خاکستری برای چشم ها استفاده نمایید.

 

آرایش چشم قهوه ای با سایه های روشن

 

اما در ادامه نکات آرایشی چشم را برای ۴ رنگ متفاوت از قهوه ای عنوان خواهیم کرد:

 

آیا دختری با چشم های قهوه ای تیره هستید؟

این تناژ از رنگ قهوه ای را می توانیم رنگ مشکی بخوانیم! سایه چشم در محدوده رنگی متوسط تا تیره انتخاب مناسبی برای این افراد خواهد بود. با این حال، آرایش سایه چشم ممکن است گاهی اوقات خیلی تیره و یا خشن به نظر برسد. به همین دلیل، برای درشت تر کردن چشم های قهوه ای خود باید از هایلایتر و یا یک رنگ روشن کمک بگیرید.

 

آیا دختری با چشم های قهوه ای متوسط هستید؟

اگر چشم های قهوه ای شما تناژ متوسطی از این رنگ را دارد، به راحتی و با هر رنگی مانند بنفش، زرشکی، ارغوانی و بیشتر رنگ ها می توانید بازی کنید. همه این رنگ ها به نظر عالی می باشند! در برخی از موارد با امتحان کردن رنگ های متالیک (طلایی، نقره ای، برنزی و مسی) سبک خود را تغییر دهید. رنگ سبز نیز انتخاب ایده آلی برای چشم های شما می باشد.

 

آیا دختری با چشم های قهوه ای روشن هستید؟

این رنگ کاملا پیچیده است؛ آیا خط چشم طلایی دارید؟ از آن برای درشت تر کردن آرایش چشم خود استفاده نمایید. به یاد داشته باشید که اگر چشم های شما قهوه ای روشن است، از سایه چشم تیره استفاده نکنید. به جای استفاده از خط چشم مشکی، شاید بخواهید نگاهی به خط چشم های قهوه ای تیره بیندازید!

 

آیا دختری با چشم های هازل یا همان فندقی هستید؟

اگر صاحب چشم های فندقی هستید (ترکیبی زیبا از سبز و قهوه ای)، باید رنگ هایی را که کمی تیره تر از رنگ پوست شما می باشد، در نظر داشته باشید. دو رنگ وجود دارد که به نظر عالی می رسد: شامپاینی و بنفش سیر! همچنین می توانید سایه چشم را با رنگ های مختلف خط چشم یا هایلایتر مانند بنفش، برنز و قهوه ای تیره ترکیب نمایید. سعی نمایید از خط چشم های مشکی استفاده نکنید!

و در آخر اگر پلک های افتاده ای دارید آرایش این پلک ها یک هنر تمام عیار است که خوشبختانه فقط افراد حرفه ای به آن آشنایی ندارند و همه می توانند ترفندهای آرایشی از جمله آرایش پلک های افتاده را یاد بگیرند.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران