دسته بندی مطالب

بهترین میان وعده های سالم برای کودکان

۳۱ تیر ۱۳۹۹۰ کودک

ارائه تنقلات سالم به کودکان برای سلامتی و عملکرد کلی آن ها بسیار مهم است؛ برای بسیاری از مادران شاغل تهیه مواد غذایی سالم و جذاب برای کودکان در حالی که مطمئن باشند تا زمان سرو تازه و سالم باقی می مانند بسیار سخت است! اما در این مطلب خانومانه برخی از گزینه های ایده آل و سالم برای میان وعده های کودکان را کشف خواهیم کرد. هیچ چیز زیباتر از این نیست که بچه ها هر روز مشتاقانه بسته تنقلات روزانه خود را باز کنند و میان وعده هایی را که برای آن ها عاشقانه نهیه کرده اید، نوش جان کنند!

 

بهترین میان وعده های سالم برای کودکان

 

اکنون که فصل تابستان فرا رسیده زمان آن است که در تعطیلات تابستانی تنقلات مورد علاقه کودکان را فراهم کنیم. هر چند با شروع فصل درس و مدرسه نیز کودکان به انرژی بیشتری نیاز دارند و نیازهای غذایی آن ها افزایش می یابد. به همین دلیل مهم است که اطمینان حاصل کنید که میان وعده های سالم می تواند بخشی از انرژی روزانه آن ها را تامین کند.

 

فواید میان وعده سالم

به طور عمده، میان وعده های سالم یادگیری را در کودکان تقویت می کنند؛ چرا که مغز آن ها به خوبی نغذیه می شود و به نوبه خود بهتر می توانند تمرکز کنند. علاوه براین، با خوردن میان وعده های سالم و به موقع، بیش از اندازه خسته نمی شوند؛ برای یک مدت طولانی تری می توانند از بازی و یا ورزش کردن لذت ببرند. به همین ترتیب، تا زمان بزرگسالی در سلامت کامل خواهند ماند. مزیت دیگر مصرف میان وعده های سالم، بهره مندی از رشد بهینه در کودکان می باشد.

 

آیا میان وعده سالم و ایده آل وجود دارد؟

علی رغم این ایده گسترده که میان وعده ها باید حداقل حاوی یک قطعه میوه، محصولات لبنی و برخی از غلات باشند، هیچ مدرکی در این زمینه وجود ندارد. تنها فرض موجود این است که باید ضمن احترام به علاقه مندی های غذایی کودکان، میان وعده ای سالم را مصرف کنند.

 

بهترین میان وعده های سالم برای کودکان_1

 

علاوه براین، کودکان می توانند رژیم غذایی وگان یا گیاهی را نیز دنبال کنند؛ البته به این شرط که متعادل باشد! می توانید نوشیدنی گیاهی را جایگزین شیر کامل نمایید. مواد غذایی توصیه شده عبارتند از:

– میوه ها

– آجیل شیرین

– کورن فلکس بدن قند اضافه شده

– مواد غذایی حاوی پروتئین (پنیر، تن ماهی، حبوبات و غیره)

– نان گندم کامل

– شیر کامل یا شیر گیاهی

– ماست (سویا، بز و یا گاو)

 

مطلب پیشنهادی: مضرترین مواد غذایی برای کودکان کدامند؟

 

میان وعده سالم

 

بهترین میان وعده های سالم برای کودکان_2

 

در ادامه لیستی از ایده های مختلف برای تنقلات را خواهید دید که تهیه آن ها بسیار آسان است:

– میوه کامل یا خرد شده

– چند عدد مغز آجیل رست شده مانند بادام، گردو، فندق یا بادام زمینی

– یک میان وعده کامل با کره بادام زمینی و نان جو (از کره مغرهای دیگر نیز می توانید استفاده نمایید اما توجه کنید که قند افزودنی نداشته باشد). این ترکیب با موز بسیار عالی است.

– میوه و یک مشت آجیل شیرین

– ماست طبیعی یا سویا ماست؛ می توانید مقداری از انواع توت ها (بلوبری، تمشک قرمز و توت فرنگی)، سیب یا گلابی را به ماست اضافه کنید. حتی اضافه کردن دارچین نیز دلچسب خواهد بود.

– یک ساندویچ عالی با خامه فندق و کاکائو بدون شکر

– یک ساندویچ دلچسب با مواد اولیه ای مانند پنیر، تن ماهی، حمص، اسفناج، فلفل دلمه ای رست شده با تن ماهی یا ماهی تازه یا پنیر تازه یا تن ماهی و برش های گوجه فرنگی.

– اسموتی موز، توت فرنگی و کاکائو

– یک برش میوه به همراه شکلات

– سالاد میوه با ترکیبی از میوه های مختلف

– برش سیب به همراه کره بادام زمینی و مغز کدوتنبل

– جو دوسر با میوه تازه. در حقیقت می توانید جو دوسر و میوه را با شیر و یا هر نوشیدنی گیاهی دیگری خیس کنید.

– نخود طعم دار پخته شده

– هویج و کرفس با حمص

 

اکنون هیچ بهانه ای برای بسته بندی میان وعده های سالم برای فرزندان دلبند خود نخواهید داشت. آن ها نیز از این همه سلیقه و خوشمزگی لذت خواهند برد!

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران