دسته بندی مطالب

بهترین نوشیدنی ها برای کاهش وزن

۶ مرداد ۱۳۹۷۰ سلامت و تغذیه

امروزه بیشتر مردم به دنبال شیوه هایی آسان و موثر برای کاهش وزن سریع می باشند. اکثر افراد از خوراکی هایی استفاده می کنند که گفته شده کمک زیادی به لاغری می کنند. بسیاری نیز به سراغ رژیم های لاغری می روند و عده ای نیز ورزش را انتخاب می کنند.

با همه این ها باید گفت که برای لاغر شدن فقط یک راه وجود دارد: باید هم غذاهایی سالم را برای مصرف انتخاب کرد، هم یک رژیم غذایی صحیح را دنبال کرد و هم فعالیت فیزیکی انجام داد. اگر فردی فقط یکی از آن ها را انتخاب کند لاغری برای او کار دشواری می شود. در واقع باید تلاش کند تا یک برنامه کامل و منظم برای لاغری داشته باشد. اما در راه کاهش وزن، چه نوشیدنی هایی را مجازیم مصرف کنیم؟ کدام نوشیدنی ها به چربی سوزی بدن کمک می کنند؟

بسیاری از متخصصین تغذیه، نوشیدنی هایی را که به کاهش وزن کمک می کنند معرفی نموده اند. تهیه این نوشیدنی ها بسیار آسان است؛ می توان به راحتی آن ها را از سوپرمارکت ها یا مغازه های مرتبط تهیه کرد. در این مطلب خانومانه چند نوشیدنی موثر در کاهش وزن را معرفی می کنیم. البته به یاد داشته باشید که این نوشیدنی ها زمانی موثرند که تغذیه مناسبی نیز داشته باشید.

 

آب سرد

مطالعات بسیاری ثابت کرده اند که نوشیدن آب سرد یا یخ مزایای متعددی دارد. آب سرد کمک می کند تا فرایند سوخت و ساز بدن سرعت بگیرد. به کمک آب سرد کالری بیشتری سوزانده می شود. بهتر است روزانه حداقل ۵۰۰ میلی لیتر آب بنوشید. پس همواره اهمیت آب در کاهش وزن را به یاد داشته باشید!

 

آب سبزیجات

 

آب سبزیجات

 

آب سبزیجات برای افرادی که می خواهند وزن خود را کاهش دهند بسیار موثر است. نوشیدن یک لیوان آب سبزیجات باعث می شود که بدن خیلی سریع احساس شادابی کند. به کمک این داروی لاغری طبیعی حداقل ۱۳۵ کالری از دست خواهید داد. 

 

مطلب پیشنهادی: کاهش وزن با چغندر

 

چای سبز

چای سبز درست مانند چای سیاه، سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند. به کمک این چای خوش طعم می توان کالری بیشتری سوزاند. چای سبز به طور متوسط ۳۵ تا ۴۳ درصد بیشتر از سایر نوشیدنی ها به سوزاندن چربی کمک می کند. پیش از این هم در مطلبی با نگاه دقیق تری به بررسی این موضوع که چگونه چای سبز را برای کاهش وزن مصرف کنیم، پرداخته شد.

 

شیر بدون چربی

 

شیر بدون چربی

 

شیر بدون چربی به سرعت چربی هایی را که در بدن جمع شده اند می شکند. از طرف دیگر، بعضی از متخصصین تغذیه توصیه کرده اند که وقتی شیر بدون چربی استفاده می کنیم، نسبت به کسانی که هیچ گونه لبنیاتی در رژیم غذاییشان جای نداده اند کاهش وزن بیشتری خواهیم داشت. این کاهش وزن بسیار زیاد خواهد بود؛ البته نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. نوشیدن یک لیوان شیر بدون چربی در روز کافی است.

 

نوشیدنی های حاوی مواد مغذی

اثبات شده است که این نوشیدنی ها نیز تاثیرات مثبتی بر روی بدن انسان دارند. این نوشیدنی ها حاوی مواد معدنی و ویتامین ها هستند. به علاوه با مصرف آن ها، احساس سیری به فرد دست می دهد و حجم غذای او کاهش می یابد. اما قبل از مصرف باید حتما با متخصص تغذیه مشورت کنید تا به شما بگوید کدام نوشیدنی بهتر است و چه مقدار از آن باید در روز بنوشید.

 

شیر نارگیل

شیر نارگیل بیشترین میزان الکترولیت را نسبت به سایر نوشیدنی ها دارد. در واقع این نوشیدنی به بدن آب بیشتری می رساند. از طرفی نوشیدنی های دیگر حاوی مواد مضری مانند مقدار زیاد شکر یا طعم دهنده های صنعتی هستند. شیر نارگیل سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد و انرژی بیشتری به بدن می رساند.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
2+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران