دسته بندی مطالب

دندان‌های سفید و لبخند زیبا داشته باشید

۲۷ مرداد ۱۳۹۴۰ مد و زیبایی

خانومانه: آیا شخص خنده رویی هستید؟ در طول روز چند بار لبخند می­‌زنید؟ انسان هایی که همیشه لبخند بر لب دارند در نظر ما انسان‌های خوشحالی هستند و دانستن اینکه خیلی از مردم برای نمایان نشدن نقص‌های دندان هایشان، جلوی لبخندشان را می­‌گیرند ناراحت کننده است. لبخند یکی از مهم‌ترین و موثرترین جنبه‌های ارتباط تصویری است و اگر دندان‌های شما به اندازه کافی سفید نباشند، این مشکل می­‌تواند روی اعتماد به نفس و نحوه ارتباط شما با دیگران تاثیر بگذارد. برای حل این مشکل تعدادی نکته به شما نشان می­‌دهیم تا دندان های سفیدی داشته باشید و به زیبایی لبخند بزنید و با اعتماد به نفس بالا رو در روی جامعه قرار بگیرید!

 

به سفیدی دندان‌ها و داشتن لبخند زیبا اهمیت می‌­دهید؟

 

دلایل زیادی برای اینکه شما هر روز لبخند بزنید وجود دارد. در اینجا ۵ نکته (که به شما برای اینکه دندان‌های سفیدی داشته باشید کمک می‌­کند) را آورده‌ایم که بیش‌تر آن‌ها ساده و آسان هستند. امیدواریم این نکات به شما کمک کند تا با اعتماد به نفس لبخند بزنید و از داشتن دندان‌های زیبا و سفید لذت ببرید.

 

چرا باید لبخند بزنید؟

تا به حال اشخاصی را که در یک جمع در حال صحبت هستند و با بکاربردن کلمه “خوب” و لبخند بعد آن، سفیدی دندان‌های آنها همه را جذب می­‌کند و انگار سفیدی دندان‌های آنها اتاق را روشن کرده است دیده اید؟ خوب آنها دلیلی برای این کار دارند! گفته می­‌شود که لبخند یکی از مهمترین ویژگی های صورت انسان است زیرا لبخند می­‌تواند روحیه شما و دیگران را بالا ببرد و انرژی مثبت به شما بدهد. لبخند یکی از اولین ویژگی‌های صورت است که توجه ما را به خودش را جلب می­‌کند و دندان های سفید قسمت مهم و اثر گذاری برای با اعتماد به نفس لبخند زدن هستند.

وقتی لبخند می­‌زنید اینکار به مغز شما نشان می­‌دهد که شما خوشحال هستید (حتی اگر نباشید) بنابراین لبخند حتی می­‌تواند در کاهش استرس به شما کمک کند. دلیل دیگری که شما را متقاعد می­‌کند که همیشه لبخند بزنید، آنست که لبخند پایه خنده است که شما را به خندیدن وا می­‌دارد و همیشه خندیدن حس خوبی به ما می­‌دهد.

حال که شما دلایل خندیدن و لبخند زدن هر روزتان را می­‌دانید، بهتر است به اینکه چگونه دندان هایمان را سالم و تمیز نگه داریم تا بهترین لبخند را داشته باشیم بپردازیم!

 

چگونه دندان‌های سفید و تمیزی داشته باشیم

راه های زیادی برای سفید کردن دندان هایتان است اما شما همیشه می‌توانید در کنار کارهای همیشگی تان روش‌های ساده دیگری را برای سفید کردن دندان هایتان انجام دهید. هدف و منظور ما از این نکات بیش‌تر پیشگیری است. اگر از مروارید های سفیدتان خوب مراقبت کنید، نیازی به کار های دشوار، سخت و تخصصی برای تمیز نگه داشتن دندان هایتان نیست!

 

نکته ۱- به بهداشت وسلامتی دهان ودندان‌تان اهمیت بدهید

بیش‌تر دندانپزشکان توصیه می­‌کنند حداقل دوبار در روز دندان های خود را مسواک بزنید و نخ دندان بکشید. اینکار نه تنها به سلامتی و بهداشت دهان شما کمک می­‌کند، بلکه با از بین بردن توده باکتری ها دندان های شما را سفیدتر نشان می‌­دهد.

 

نکته ۲- از نوشیدنی‌هایی که لکه بجا می­‌گذارند بپرهیزید

تجربه نشان داده که هر نوشیدنی که بتواند روی تی­شرت کتان لکه بیندازد، روی دندان های شما نیز لکه می­‌اندازد. بعضی از این نوشیدنی ها عبارتند از قهوه، چای، شراب قرمز، نوشابه های تیره و آبمیوه. منظور ما از پرهیز، حذف کردن آنها از وعده‌های غذایتان نیست اما باید بدانید که سفیدی دندان هایتان چقدر برایتان اهمیت دارد.

 

نکته ۳- سیگار نکشید

در کنار بیماری‌های دیگری که از استعمال دخانیات نشات می‌گیرد، تغییر رنگ دندان ها یکی از مهمترین مضرات این کار است. بعضی از محتویات درون دود سیگار مثل نیکوتین و تار به عنوان عوامل ایجاد لکه روی دندان‌ها معروفند. افرادی که از دخانیات استفاده می­‌کنند سطح تولید بزاق دهان را که وظیفه آن تمیز کردن دندان هاست را پایین می‌­آورند.

 

نکته ۴- بعد از صرف غدا دهان خود را بشویید

میوه و سبزیجات خود را صرف کنید، سپس دهان خود را با آب بشویید! میوه ها و سبزیجات تیره رنگ مواد مفید و مغذی ضروری بدن را دارا می‌­باشند، اما می­‌توانند روی دندان هم لکه بجا بگذارند. بنابراین، حتما میوه هایی همچون تمشک و لبو را استفاده کنید، اما بعد صرف آنها حتما دندان های خود را بشویید تا از تغییر رنگ دندان هایتان جلوگیری کنید.

 

نکته ۵- رژلب مناسبی انتخاب کنید

این نکته برای خانوم‌هاست، با انتخاب رژلب مناسب می­‌توانید به سفید به نظر رسیدن دندان هایتان کمک کنید! رژلبی با پایه رنگ آبی انتخاب کنید این رنگ هر گونه لکه ای روی دندان های شما را می­‌پوشاند. این لکه ها شامل رنگ قرمز تند، لکه های بجا مانده از توت فرنگی، تمشک و شاه توت، لکه های صورتی مانند و رنگ های تند هستند. از رژهای مات با رنگ های پرتغالی یا قرمز کمرنگ بپرهیزید زیرا این رنگ ها لکه های دندان را نمایان تر می‌کنند.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
4+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران