دسته بندی مطالب

بوی نامطبوع یخچال را به سادگی از بین ببرید

۲۴ فروردین ۱۳۹۵۰ خانه و خانه داری

به طور معمول پس از مدتی یخچال بوی محتویات غذایی را به خود گرفته و دچار بوی نامطبوعی می‌شود و اغلب اوقات عامل این بوی نامطبوع فساد یکی از مواد درون یخچال می‌باشد. مشکل اصلی اینجاست که این بو بر روی دیگر مواد غذایی درون یخچال نیز تأثیر گذاشته و سبب فساد آن‌ها نیز می‌گردد. متأسفانه این بوی نامطبوع یخچال به قدری لجباز بوده که به راحتی از بین نمی‌رود و مشکل ساز است. عده ای استفاده از زغال را پیشنهاد می‌کنند، افراد دیگری می گویند جوش شیرین و سرکه تنها راه حل است، برخی پیشنهاد قرار دادن یخچال در مقابل آفتاب را می‌دهند و خلاصه هر کس یک راهکار پیشنهاد می‌کند تا شما را از شر این بوی نامطبوع و زننده نجات دهد. حال سئوال این جاست که چگونه بوی نامطبوع یخچال را به سادگی از بین ببریم؟ ما در خانومانه برای شما نحوه از بین بردن بوی نامطبوع یخچال را در ۵ مرحله آماده کرده‌ایم؛ پس با خانومانه همراه باشید.

 

بوی نامطبوع یخچال را به سادگی از بین ببرید

 

مرحله اول: عملیات تخلیه و نجات

در اولین مرحله شما باید تمام تمرکز خود را بر روی تخلیه یخچال قرار دهید و به طور کامل یخچال را خالی کنید اما حواستان باشد برای نجات مواد فاسد شدنی آن‌ها را در داخل فریزر قرار دهید تا شانس بیشتری برای سالم ماندن داشته باشند. فراموش نکنید که باید یخچال را از برق جدا کنید.

 

مرحله دوم: شستشوی قطعات

در این مرحله شما باید تمامی قفسه‌ها، کشوها و خلاصه هرچه در یخچال شما قابل جداسازی است را خارج کنید و به خوبی آن‌ها را با آب داغ و مایع سفید کننده شسته و در انتها بر روی یک حوله تمیز قرار دهید تا در مجاورت با هوا به طور کامل خشک شوند.

 

مرحله سوم: تو شویی

حال وقت آن رسیده است که درون یخچال را تمیز بشوییم. مخلوط آب و مایع سفید کننده تهیه کنید و سپس توسط یک قطعه پارچه تمیز آغشته به محلول تهیه شده به خوبی تمامی درون یخچال را تمیز کنید. هر شیاری که مشاهده می‌کنید و حدس می‌زنید بو گرفته باشد را کامل تمیز کنید. اگر ماده ای به یخچال چسبیده است و به راحتی جدا نمی‌شود می‌توان کمی سس مایونز به آن مالید و سپس به آسانی آن را با پارچه تمیز کنید. پس از اتمام این تمیز کاری یک مرتبه دیگر تمامی دیواره های داخلی و شیارها را توسط مایع سفید کننده مرطوب کنید.

 

مرحله چهارم: خشک کردن داخل یخچال فوت کوزه گری

در این مرحله می‌بایست توسط آب سرد یک مرتبه داخل یخچال را آب‌کشی کرد و بلافاصله پس از آن با استفاده از حوله‌ای تمیز خشک کنید.
حال نوبت به فوت کوزه گری رسیده؛ در این مرحله مقداری جوش شیرین را درون یک پیاله یا استکان ریخته و آن را در قفسه کناری درب یخچال قرار دهید. همچنین پیشنهاد می کنیم که اگر می‌خواهید یک بوی دل پذیر هم ایجاد کنید، یک دستمال پارچه ای را مرطوب کرده و مقداری وانیل لای آن بریزید و این دستمال را به خوبی تا کرده و در یخچال قرار دهید.

 

مرحله پنجم: ریکاوری

قفسه‌ها، کشوها و قطعاتی را که جدا کردید در سر جایشان نصب کرده و غذاها و محتویات را به محل سابق خود برگردانید.
حال یخچال شما به تمیزی روز اول است و انگار آن را تازه خریده‌اید و بوی نامطبوع یخچال شما به طور کامل از بین رفته است.

 

شما برای از بین بردن بوی نامطبوع یخچال پیشنهاد بهتری دارید؟ پیشنهاد خود را با ما و دیگر دوستانتان در خانومانه به اشتراک بگذارید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
4+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران