دسته بندی مطالب

بیسکوییت شور، بدون گلوتن +آموزش

۱۴ مرداد ۱۳۹۶۰ آشپزخانه

بیسکوییت ها انواع مختلفی دارند و می توان آن ها را در طعم های شور و شیرین تهیه کرد که هر کدام جذابیت مخصوص به خود را دارد. بیسکوییت های شور معمولا به دلیل نداشتن شکر، رژیمی تر هستند. در ادامه با آموزش یکی از این بیسکوییت های شور رژیمی با سایت خانومانه همراه باشید.

 

بیسکوییت شور، بدون گلوتن

 

مواد لازم:

۳ فنجان آرد بادام

۱/۴ فنجان آرد نارگیل

۱/۴ فنجان تاپیوکا

۱/۴ قاشق چای خوری نمک درشت

۲ قاشق چای خوری جوش شیرین

چهار عدد تخم مرغ بزرگ (همزده)

۱/۲ قاشق سوپ خوری کره و یا روغن نارگیل یا یک نوع روغن گیاهی دیگر، ذوب شده و سرد (برای برس زدن روی بیسکوییت ها پیش از پخت)

 

طرز تهیه:

ابتدا در کاسه ای بزرگ، مواد خشک را با هم مخلوط کنید (آرد بادام، آرد نارگیل، آرد تاپیوکا، نمک و جوش شیرین).

در کاسه ای جداگانه تخم مرغ و کره ذوب شده را به سرعت با هم مخلوط کنید و آن ها را به ظرف مواد خشک اضافه کرده و همینطور به هم زدن ادامه دهید.

با استفاده از  اسکوپ زن بستنی، مقداری از مواد را بردارید و در سینی بچینید و با دست روی آن ها را مقداری فشار دهید تا صاف شود.

سپس آن ها را به مدت ۲ ساعت داخل یخچال قرار دهید.

پس از گذشت این زمان، فر را با دمای ۲۳۰ درجه سانتی گراد گرم کنید، سپس مواد را از یخچال بیرون بیاورید، آن را داخل سینی فر بچینید. البته یادتان باشد که کف سینی را با کاغذ روغنی یا ورقه های نچسب بپوشانید.

روی بیسکوییت ها را با کره یا روغن چرب کنید.

مدت زمان لازم برای پخت ۱۰ دقیقه است و صبر کنید تا کاملا پف کرده و روی آن ها طلایی شود.

سپس می توانید آن ها را از فر خارج کرده، کمی صبر کنید تا خنک شوند، بعد در ظرف مخصوص سرو بچینید و نوش جان کنید.

 

نکته:

می توانید برای روی بیسکوییت ها به جای کره از روغن نارگیل یا دیگر روغن ها استفاده کنید، اما در این صورت خیلی بیسکوییت شما پف نمی کند.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران