دسته بندی مطالب

ترفندهایی برای آرایش پلک های افتاده

۳ اسفند ۱۳۹۷۰ مد و زیبایی

آرایش پلک های افتاده یک هنر تمام عیار است که خوشبختانه فقط افراد حرفه ای به آن آشنایی ندارند و همه می توانند ترفندهای آرایشی از جمله آرایش پلک های افتاده را یاد بگیرند. در این مطلب خانومانه با ما همراه باشید تا چند ترفند برای آرایش پلک های افتاده را بیاموزیم.

 

ترفندهایی برای آرایش پلک های افتاده

 

از سایه روشن استفاده کنید

زمانی که می خواهیم  یکی از نقص های پوست را بپوشانیم عموماً از ترفند سایه روشن در آرایش استفاده می کنیم. در این مورد هم باید از سایه روشن استفاده کنید تا پلک ها بالا برده شود و چشم هایتان بازتر به نظر برسد.

– روی پلک ها در قسمت گوشه داخلی نزدیک چشم سایه هایلایتر رنگ شرابی، صورتی تیره یا کرم براق بزنید. این سایه را باید به شکل V افقی بکشید. سایه هایلایتر را زیر چشم نیز بزنید و تا وسط زیر چشم ادامه دهید.

– زیر قوس ابرو نیز از براق کننده (هایلایتر) استفاده کنید تا آرایش کامل شود.

 

خط چشم

– بهتر است از خط چشم های ژله ای استفاده کنید. این خط چشم ها به گونه ای است که سریع خشک می شود و به این ترتیب کمتر احتمال دارد که با باز کردن چشمتان، پلک های افتاده هم رنگ بگیرند.

– راه حل دیگر این است که آینه را روی یک میز یا مبل کوتاه قرار دهید و بعد خط چشم بزنید. با این شیوه مجبورید به پایین نگاه کنید، پلک ها را بکشید و آرایش کنید.

– خط چشم را فقط روی دو سوم انتهایی پلک بکشید. قسمت خارجی پلک را بیشتر بکشید. برای آن که پلک ها بالا برود بهتر است انتهای گوشه خارجی چشم را به شکل V افقی بکشید.

– برای آن که دستتان هنگام کشیدن خط چشم خط نخورد ابتدا چند نقطه بکشید و سپس نقطه ها را به هم وصل کنید تا خط نازک و منظم شود.

– برای آن که چشم ها ریز به نظر نرسد، بهتر است بجای کشیدن خط چشم مشکی زیر چشم از سایه ای با رنگ گرم یا تیره استفاده کنید؛ سایه ای به رنگ مشکی، برنز، بادمجانی یا آبی تیره زیر چشم بسیار زیباتر است. پیش از این نیز ۸ راز برای درشت جلوه نمودن چشم های ریز را عنوان کردیم که ستارگان بزرگ نیز از آن ها برای زیباتر شدن استفاده می کنند.

 

مطلب پیشنهادی: روش گذاشتن مژه مصنوعی

 

ایجاد فرورفتگی روی پلک

زمانی که پلک ها افتادگی دارند، فرو رفتگی پلک ها کاملاً نامشخص می شود و به چشم نمی آید. بهترین راه این است که خودتان این فرو رفتگی بین پلک ثابت و متحرک را ایجاد کنید. جلوی آینه بایستید و مستقیم به جلو نگاه کنید. با سایه ای به رنگ تیره با استفاده از یک قلموی گرد با موهای نرم بین پلک متحرک و ثابت را از چپ به راست سایه بزنید تا حالت گودی ایجاد شود.

 

سایه چشم

با استفاده از یک سایه به رنگ گرم زیبایی چشم ها را دو چندان کنید و افتادگی پلک را پنهان کنید. چشم ها را باز نگه دارید و دقیقاً بالای قسمت تا خوردگی پلک بزنید. اگر به مهمانی می روید می توانید انتهای آن را به سمت بالا ادامه دهید. اما توجه کنید که خیلی بالا نروید و زیر ابروها را نکشید.

 

پرایمر آرایشی

پوست پلک های افتاده چین و چروک زیادی دارد. به منظور این که آرایش چشم یکنواخت و زیبا شود، باید از یک پرایمر آرایشی استفاده کنید. پرایمر پوست پلک را نرم و لطیف می کند و حالت افتادگی آن را می پوشاند. حتماً هنگام آرایش از این محصول آرایشی موثر استفاده کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران