دسته بندی مطالب

ترفندهایی برای رشد سریع تر ناخن ها

۳۱ فروردین ۱۳۹۷۰ مد و زیبایی

ناخن ها یکی از عوامل زیباتر نشان دادن خانم ها می باشند. مرتب بودن و بلند بودن آن ها برای هر زنی مهم است. در این مطلب خانومانه می خواهیم به نکاتی برای رشد سریع تر و قوی تر شدن ناخن ها اشاره کنیم.

 

مراقبت زیبایی روزانه از ناخن ها

 

مراقبت زیبایی روزانه از ناخن ها

همه خانم ها آرزو دارند که ناخن های زیبا، بلند و محکمی داشته باشند. ناخن زیبا برای هر کسی جذاب است و می تواند یکی از نمادهای زنانگی بیشتر در نظر گرفته شود.

اما متاسفانه این زیبایی در همه وجود ندارد زیرا کارهای روزمره باعث می شود که ناخن ها نرم و شکننده شوند و یا سر آن ها دو لبه شود. چند هفته هم زمان لازم است تا دوباره ناخن ها بلند شوند و لاک ناخن بتواند آن ها را زیبا نشان دهد.

قبل از هر چیز باید بدانیم برای آن که ناخن ها بهتر رشد کنند، باید در سلامت کامل باشند. در نتیجه باید هر روز از ناخن ها مراقبت نمود: کوتیکول های ناخن را باید با ابزار مناسب این کار برداشت؛ کوتیکول ها با چسبیدن به ناخن موجب کاهش رشد آن ها می شوند.

با استفاده از ابزار مخصوص برداشتن کوتیکول ها، بعد از حمام و مرطوب شدن ناخن ها، کوتیکول ها را از پایین به بالا با دقت و ظرافت بردارید. مراقب باشید که به انگشتتان آسیب نزنید و کار را ظریف انجام دهید. بعد از انجام این کار نیز باید با استفاده از کرم مرطوب کننده دست ها را مرطوب کنید.

برای مرطوب کردن ناخن ها می توانید از کرم های مرطوب کننده مخصوص دست یا از روغن های گیاهی مانند روغن آرگان، روغن زیتون و روغن انگور استفاده کنید. حتی کرم های مخصوص کوتیکول هم در بازار موجود است.

 

زیبایی ناخن ها قبل از هر چیز به تغذیه بستگی دارد

اگر دوست دارید که ناخن هایتان سریع تر رشد کنند باید با خوردن مواد غذایی مغذی و عالی آن ها را به خوبی تغذیه کنید. ناخن ها مواد مغذی و مکمل ها را جذب می کنند.

به این ترتیب، تغذیه مناسب و متعادل و مصرف پروتئین به هر شکلی بر رشد ناخن و سلامت آن موثر است: گوشت سفید و قرمز، ماهی، غذاهای دریایی، تخم مرغ و…

در انتخاب مواد غذایی باید دقت داشته باشید و انواع ویتامین از جمله ویتامین آ، ث و دی را مصرف کنید. این ویتامین ها برای زیبایی و رشد ناخن ها بسیار مفید هستند.

میوه و سبزیجات سبز و نارنجی رنگ و همچنین لبنیات نیز برای سلامت ناخن بسیار مفید و موثر می باشند.

برای افزایش رشد ناخن ها، می توانید از مکمل های غذایی نیز استفاده کنید؛ مخمر آبجو بهترین مکمل برای رشد ناخن ها است و می توانید آن را داخل سالاد، ماست و دیگر غذاها بریزید. جلبک، سیلیکون و قرص های ویتامین آ، ث و دی و همچنین ویتامین B8 که در داروخانه ها به فروش می رسند بسیار مفید و موثر می باشند.

 

اشتباهات زیر مانع از رشد سریع تر ناخن ها می شود

– مراقبت نکردن از ناخن ها و تصور این که ناخن ها به تنهایی خودشان رشد می کنند و نیاز به مراقبت ندارند.

– استفاده از مواد شیمیایی و شوینده ها بدون استفاده از دستکش

– جویدن، کندن و استفاده از ناخن گیر باعث کند شدن رشد ناخن ها می شوند. بهتر است در صورت نیاز به کوتاه کردن ناخن ها از سوهان ناخن استفاده کنید.

– از لاک ناخن های نامرغوب و بی کیفیت استفاده نکنید. لاک ناخن باید مغذی و نرم کننده باشد تا روند رشد ناخن کم نشود.

– استفاده از دستکش در فصل زمستان باعث کاهش رشد ناخن می شود. سرما ناخن ها را ضعیف و شکننده می کند اما ناخن ها در سرما رشد بیشتری دارند نه در گرما.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران