دسته بندی مطالب

ترفندهایی برای پنهان کردن سیاهی دور چشم

۱۷ تیر ۱۳۹۸۰ سلامت و تغذیه

علت بروز حلقه های سیاه دور چشم متفاوت است. این حلقه ها علاوه بر این که چهره را بیمار نشان می دهند، منعکس کننده نوعی عدم تعادل در بدن نیز می باشند. در این مطلب خانومانه می خواهیم دلایل بروز این حلقه ها را بیان کنیم و با توجه به رنگ آن ها بتوانیم آن ها را شناسایی کنیم تا بعد از آن به سراغ داروهای طبیعی برای از بین بردن آن ها و بهبود کیفیت بدن و زندگی برویم.

 

ترفندهایی برای پنهان کردن سیاهی دور چشم

 

علت های بروز حلقه های سیاه دور چشم چیست؟

به گفته یکی از پزشکان طب سنتی، علت های سیاهی دور چشم برگشت پذیر هستند؛ یعنی بعد از فقط یک شب بی خوابی بروز نمی کنند و ممکن است حتی خوابتان کافی باشد اما این حلقه ها هنوز وجود داشته باشند. علت این سیاهی معمولاً موارد زیر می باشد:

– مصرف بیش از اندازه مواد غذایی اسیدی

– کمبود رطوبت و آبرسانی

– میزان بالای سمومی که در کبد، کیسه صفرا، کلیه ها یا شش ها جمع شده اند.

 

سیاهی دور چشم و مواد غذایی اسیدی

میزان بالای اسیدیته می تواند به علت مصرف غذاهای نامناسب و بسیار اسیدی، مصرف زیاد داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن، عادت های نادرست، استرس یا هضم نامناسب غذا به وجود بیاید. باید از مصرف مواد غذایی پر از شکر، مواد غذایی سرخ شده یا تصفیه شده و همچنین مواد غذایی اسیدی خودداری کنید. بهتر است خوراکی های زیر را در لیست مصرفتان قرار دهید:

– آناناس

– کلم

– فلفل دلمه ای

– سیب زمینی

– انگور

– کرفس

– لیمو

لیموترش اگرچه یک میوه اسیدی است اما می تواند اسیدهای معده را خنثی کند. در نتیجه پیشنهاد می شود که از این میوه در مواد غذایی یا آبمیوه استفاده کنید. حتی می توانید آن را با آب مخلوط و میل کنید.

 

مطلب پیشنهادی: محو کردن سیاهی، پف و چروک دور چشم

 

سیاهی دور چشم و آبرسانی کم به بدن

نبود آب کافی در بدن مشکلی است که به راحتی قابل حل است اما در عین سادگی، این راه حل برای برخی از افراد سخت است. برای حل مشکل کمبود آب بدن باید روزانه حداقل دو لیتر آب خارج از وعده های غذایی بنوشید. همچنین می توانید به جای آب از آبمیوه های طبیعی و دمنوش ها استفاده کنید اما باید به یاد داشته باشید که مصرف شکر و نمک زیاد ممنوع است. اگر هر روز این کار را انجام دهید، خیلی زود شاهد بهبود سیاهی های دور چشم و حتی پوستتان خواهید بود. مصرف روزانه آب انرژی بیشتری را هم برای بدن فراهم می کند.

 

سیاهی دور چشم و میزان بالای سموم بدن

با دیدن رنگ حلقه های دور چشم پیدا کردن علت آن کار آسانی است. اگر همیشه هنگام بیدار شدن دور چشمتان حلقه وجود دارد، با نگاه کردن به آن ها می توانید علت را بیابید و کارهای لازم برای از بین بردن آن را انجام دهید؛ به خصوص اگر همیشه رنگ این حلقه ها یکسان است.

حلقه های زرد رنگ: وجود حلقه های زرد رنگ دور چشم نشان می دهد که کبد و کیسه صفرا مشکلی دارند. این مشکل نشان می دهد که کار این ارگان های بدن زیاد شده است. برای حل آن، کافی است دمنوش گیاهانی را مصرف کنید که تلخ هستند؛ مانند دمنوش آرتیشو، گیاه بولدو، خار مریم، قاصدک. علاوه بر مصرف این دمنوش ها باید مصرف چربی های مضر را نیز قطع کنید. همچنین باید هنگام خواب یک کیسه آب گرم در پهلوی سمت راست قرار دهید تا کبد گرم بماند.

حلقه های تیره یا سیاه: این حلقه ها نشان می دهد که کلیه ها، مثانه و اندام های تولیدمثل دچار مشکل شده اند که ممکن است این مشکلات به دلیل مشکلات هاضمه ای باشد که قبلاً بر روی این ارگان های بدن تاثیر گذاشته است. در این صورت اگر کلیه ها دچار مشکل شده باشند باید هر روز جوشانده کرفس و پیاز و همچنین دمنوش بابا آدم مصرف شود. این داروهای طبیعی مانع از کشیده شدن آب بدن  می شوند و کمک می کنند که کلیه ها عملکرد عالی داشته باشند. اگر تصور می کنید که اندام های تولیدمثل دچار مشکل شده اند، حتماً باید به پزشک متخصص مراجعه کنید تا تشخیص داده شود که چه درمانی باید صورت گیرد.

حلقه رنگ پریده یا خاکستری: این رنگ از حلقه های دور چشم نیز نشان می دهد که کلیه ها و همچنین شش ها دچار مشکل هستند. در این صورت، این ارگان ها به دلیل تخلیه لنفاوی ضعیف نمی توانند به درستی کار کنند. البته حلقه های خاکستری و رنگ پریده می توانند به علت مشکلات هورمونی نیز بروز کنند. برای حل مشکل کلیه ها کافی است داروهای طبیعی را که در بالا ذکر کردیم مصرف کنید. در مورد شش ها باید گفت که بهتر است زمانی را برای رفتن به کوه یا دریا بگذارید و در آن جا نفسی عمیق بکشید. این کار را باید چند بار در هفته انجام دهید. از مصرف دخانیات و قرار گرفتن در هوای آلوده نیز باید خودداری کنید. اگر مسئله مشکلات هورمونی است، باید به مدت ۳ ماه با جینسینگ و یا گیاه پنج انگشت خود را درمان کنید، زیرا این داروها تنظیم کننده هورمون و بسیار موثر هستند.

نکته: قبل از هر گونه تصمیم گیری برای درمان حتی درمان گیاهی و طبیعی، با پزشک خود مشورت کنید. در واقع ممکن است بدن مشکلی داشته باشد و داروی طبیعی اشتباهی را مصرف کنید و این امر باعث حاد شدن بیماری می شود.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران