دسته بندی مطالب

ترفندهای آرایشی برای ظریف تر نشان دادن صورت

۸ آذر ۱۳۹۸۰ مد و زیبایی

خانومانه: اگر به چند ترفند آرایشی که به آن ها اشاره می کنیم، توجه کنید و آن ها را به خوبی انجام دهید، ظریف نشان دادن صورت بسیار کار آسانی می شود. برای این کار نیاز به یک متخصص آرایشی ندارید؛ همچنین نیازی نیست که وقت زیادی را برای انتخاب وسایل آرایش بگذارید. فقط باید از یک کرم پودر روشن و تیره، رژ گونه، خط چشم و یک قلموی آرایشی استفاده کنید.

 

ظریف تر نشان دادن چهره با آرایش

 

چگونه می توان با آرایش چهره را ظریف تر نشان داد؟

اولین کاری که باید برای این آرایش انجام دهید، که مهم ترین مرحله هم می باشد، این است که با یک پاک کننده خوب و با کیفیت صورت را پاک کنید. پوست تمیز و بدون چربی و همچنین لب های بدون پوسته برای جذب شدن آرایش بسیار مهم می باشد. به این ترتیب آرایش بیشتر روی صورت می ماند و حرفه ای نشان داده می شود.

 

پایه آرایش، تعادل میان سایه و روشن

احتمالاً شما هم در مورد آرایش کانتورینگ یا همان آرایش اصلاحی چیزهایی شنیده باشید. در نگاه اول، شاید به نظرمان این تکنیک کار حرفه ای و نیازمند تخصص باشد اما با کمی دقت و انجام صحیح مراحل متوجه خواهید شد که این تکنیک بسیار آسان است. اگر به خوبی با خطوط چهره آشنایی داشته باشید، نتیجه این تکنیک استثنایی است.

 

نحوه آرایش برای ظریف نشان دادن خطوط چهره

برای این آرایش به لوازم آرایش زیر نیاز خواهید داشت:

– کانسیلر

کرم پودر متناسب با رنگ پوست

– کرم پودر دو درجه تیره تر از رنگ طبیعی پوست

– کرم براق کننده پوست

– فیکساتور (تثبیت کننده) آرایش  

اولین کار این است که کانسیلر دور چشم را اطراف چشم بمالید. سپس یک لایه نازک از کرم پودر هم رنگ پوستتان را روی صورت بمالید. اگر از کرم ضد آفتاب استفاده کنید خیلی بهتر است. حال به سراغ قسمت های کلیدی و مهم این آرایش می رویم؛ قسمت هایی که آرایش آن ها باعث ظریف شدن صورت می شود. کرم پودر تیره تر را از گوش ها تا روی گونه بکشید (از عکس زیر کمک بگیرید).

 

کانتورینگ صورت

 

با این کرم تیره تر از شقیقه ها تا آرواره خطی بکشید و سپس دقیقاً زیر چانه خط دیگری بکشید. به کمک انگشتان این کرم تیره را پخش کنید و انتهای آن را بکشید تا محو شود. اکنون می توانید از کرم پودر براق کننده استفاده کنید. متخصصین آرایش می گویند اگر بالای پیشانی، وسط بینی و خط آرواره را کرم پودر براق بمالید، بهترین نتیجه ممکن را خواهید گرفت زیرا نگاه مخاطبان به سمت قسمت های چاق تر صورت نمی رود. در پایان فیکساتور را روی صورت بمالید تا آرایش مدت طولانی تری روی پوست بماند.

 

مطلب پیشنهادی: روش مرحله به مرحله آرایش صورت

 

آرایش چشم با تکنیک چشم گربه ای

 

آرایش چشم با تکنیک چشم گربه ای

 

این تکنیک بسیار آسان است. از خط چشم برای کشیدن خطی مشابه چشم گربه روی پلک استفاده کنید تا این مدل خط چشم چهره را ظریف تر نشان دهد.

خط چشم را چگونه بکشیم؟

– ابتدا از یک پرایمر آرایشی استفاده کنید تا خطوط و چین و چروک های ریز پوشانده شوند.

– سپس از سایه ای همرنگ پوستتان یا سایه ای به رنگ بژ استفاده کنید.

– برای کشیدن خط چشم، باید فقط محل رویش مژه های بالایی را با خط چشم بکشید. برای گربه ای شدن مدل خط چشم، خط را در انتها ادامه دهید و خط کمی به سمت بالا ببرید.

– در پایان، با یک مداد به رنگ بژ مژه های پایینی را خط بکشید. نتیجه این آرایش فوق العاده است.

 

ابروهای پر پشت تر

 

ابروهای پر پشت

 

اگر دوست دارید که صورت ظریف تری داشته باشید پیاده کردن این تکنیک ضروری است. ابروهای پر پشت چهره را لاغرتر و ظریف تر نشان می دهند زیرا فضاهای خالی را بیشتر می پوشانند. ابروهای پرپشت و ضخیم باعث زیباتر شدن و گیرایی چشم ها می شود و حواس مخاطب را به سمت قسمت بالایی صورت جلب می کند.

ابروها را چگونه آرایش کنیم؟

– آرایش ابرو را با برس زدن ابرو آغاز کنید. با استفاده از برس مخصوص ابرو، حرکت را از پایین به سمت بالا انجام دهید.

– با استفاده از یک مداد ابرو، در مسیر رویش موها خطی بکشید. سپس با استفاده از قلمو رنگ آن را پخش کنید تا تمام فضاهای خالی پر شود.

 

رژ گونه، عضو مهم آرایش

رژ گونه یکی دیگر از لوازم آرایش مهم برای ظریف تر و لاغر تر نشان دادن صورت است. فقط از رنگ هایی با تناژ صورتی و نارنجی استفاده کنید. نکته مهم در استفاده از رژگونه این است که آن را فقط در مرکز گونه ها و به شکل یک مثلث برعکس بکشید.

 

رژ لبی به رنگ گوشتی انتخاب کنید

 

آرایش لب

 

برای آرایشی متوازن و زیبا باید بعد از چشم ها و گونه به سراغ رژ لب بروید. هرگز از رژ لب های خیلی پر رنگ استفاده نکنید. بهترین رنگ رژ لب رنگ صورتی، بژ و یا فقط استفاده از برق لب است. این رنگ ها حالت چهره را طبیعی نشان می دهند. کرم پودر تیره در تکنیک کانتورینگ و چشم های گربه ای شکل چهره ای جذاب و زیبا را به وجود می آورند و همان برای توازن چهره کافی است. 

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران