دسته بندی مطالب

ترفندهای آرایشی برای پوست چرب!

۲۰ مهر ۱۳۹۸۰ مد و زیبایی

استفاده از لوازم آرایش بر روی پوست چرب یک اشتباه بزرگ است؛ اگرچه آرایش به راحتی محو و پاک  می شود اما این نکته را فراموش نکنید که آرایش جذب پوست می شود، منافذ پوست را می بندد و به دنبال آن مشکلات پوستی مختلفی را به وجود می آورد. اما اگر چند ترفند آرایشی این مطلب خانومانه را دنبال کنید به شما خواهیم گفت چگونه پوست چرب را آرایش کنیم تا مشکلی برای پوست پیش نخواهد آمد و پوست صاف و یکنواخت می ماند.

 

ترفندهای آرایشی برای پوست چرب

 

پوست را برای آرایش آماده کنید

آماده کردن پوست قبل از آرایش این امکان را می دهد تا آرایش مدت بیشتری روی پوست باقی بماند. پوست باید حتماً لایه برداری شود؛ با لایه برداری سلول های مرده پوست از بین می روند و بافت پوست یکنواخت می شود و به این ترتیب پوست نرم تر می شود. بهتر است از لایه بردارهای نرم و مناسب پوست چرب استفاده کنید. حداقل یک بار در هفته و حداکثر سه بار در هفته باید لایه برداری انجام شود. مرطوب کردن پوست صورت بعد از لایه برداری را فراموش نکنید! لایه برداری می تواند باعث بروز خشکی پوست شود و این خشکی خود عامل تولید چربی بیشتر است. به همین دلیل باید با استفاده از کرم های آبرسان چربی را کنترل نمود.

 

همیشه از یک پایه و پرایمر آرایشی استفاده کنید

 

همیشه از یک پایه و پرایمر آرایشی استفاده کنید

 

استفاده از یک پرایمر آرایشی کمک می کند تا آرایش مدت بیشتری روی پوست باقی بماند. ابتدا صورت را بشویید و خشک کنید و سپس لایه ای نازک از پرایمر آرایشی بدون چربی (مخصوص پوست چرب) را روی قسمت های چرب تر (ناحیه T صورت یعنی پیشانی، بینی و چانه) بمالید. بهترین پرایمر، نوع پودری آن است.

 

انتخاب محصولات آرایشی مات یا ابریشمی

ترفند دیگر برای آرایش دختران جوان با پوست چرب این است که از موس یا پودرهای آرایشی استفاده کنند که حالت ابریشمی یا مات دارند و هرگز از لوازم آرایش حاوی روغن یا آب استفاده نکنند. برای طولانی تر شدن آرایش، بهتر است از لوازم آرایشی معدنی یا گیاهی استفاده کنید. این محصولات باعث بسته شدن منافذ پوست نمی شوند و به این ترتیب جوش به وجود نمی آورند.

نکته: برای استفاده از لوازم آرایش، به خصوص کرم ها، بهتر است از قلم یا اسفنج استفاده کنید؛ زیرا این کار باعث می شود که محصول آرایشی به خوبی منافذ را پر کند و در نتیجه روغن و چربی اضافی بهتر جذب پوست می شود و چربی تولید نمی شود.

 

مطلب پیشنهادی: ۱۱ نوع ماسک صورت خانگی فقط در یک دقیقه

 

از لوازم آرایش بیش از حد استفاده نکنید

یکی از مهم ترین ترفندها برای دختران جوان این است که کمتر از لوازم آرایش استفاده کنند. هر چند پودرهای آرایشی پوست را مخملی تر و زیباتر می کنند، اما استفاده بیش از حد از پنکیک و پودرهای فشرده منافذ پوست را می بندد، خطر عفونت را افزایش می دهد و باعث بروز آکنه می شود. فقط زمانی که لازم است از پودرهای فشرده استفاده کنید؛ اما میزان استفاده از آن باید بسیار کم باشد. همچنین بهتر است از کرم های مات استفاده شود تا پوست برق نزند.

نکته: اگر زیاد از پودر استفاده می کنید باید حتماً اسفنج مرطوب استفاده کنید و مقدار اضافی پودر را از روی اسفنج بتکانید.

 

در پایان روز آرایش باقی مانده را پاک کنید

در پایان روز، حتماً باید باقی مانده آرایش را از روی پوست پاک کنید؛ خوابیدن با آرایش باعث بسته شدن منافذ پوست می شود و مشکلات پوستی به وجود می آورد. حتماً باید از پوست مراقبت کنید. باید از تونرهای ملایم و مخصوص پوست چرب که حاوی اسید سالیسیک هستند استفاده کنید تا بافت پوست بهبود پیدا کند و منافذ بسته شوند. باید برندهای مختلف تونر را انتخاب کنید تا بهترین و مناسب ترین آن را برای پوست خود پیدا کنید.

 

از کرم ضدآفتاب مخصوص پوست چرب استفاده کنید 

خانم های بسیاری هستند که پوست چرب دارند اما از کرم ضد آفتاب استفاده نمی کنند؛ چون یا فکر می کنند که این کرم ها پوستشان را خیلی چرب می کند و یا می ترسند که ضد آفتاب ها منافذ پوستشان را ببندد. اما، قرار گرفتن در معرض نور خورشید بدون استفاده از کرم ضد آفتاب باعث بروز لکه های پوستی، خال و پیری زودرس پوست می شود. به همین دلیل حتما باید از ضد آفتاب با SPF 50 و ترجیحاً به شکل ژل یا سرم استفاده شود

نکته: علاوه بر مراقبت های پوستی، دختران جوان باید مراقب نحوه تغذیه خود هم باشند و از مصرف غذاهای فست فود و شکر خودداری کنند. حتماً باید به مقدار کافی آب مصرف شود تا پوست کاملاً مرطوب بماند و سموم دفع شود.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران