دسته بندی مطالب

ترفندهای مرتب کردن لباس ها و اکسسوری ها

۳۱ فروردین ۱۳۹۷۰ خانه و خانه داری

آیا شما هم با کمبود جا در کمد مواجه هستید و کشوهایتان کاملاً پر شده است؟ وقت آن رسیده که کمی جا باز کنید و وسایلتان را مرتب کنید. در این مطلب خانومانه تصمیم داریم تا به چند ترفند جالب برای مرتب کردن لوازم بپردازیم.

 

قبل از هر چیز اتاق را تمیز و مرتب می کنیم

هیچ وقت با یک اتاق شلوغ و درهم نمی توانید جایی را مرتب کنید. پس آستین ها را بالا می زنیم و شروع به تمیز کردن اتاق ها می کنیم. لباس ها را تا می کنیم، گرد و غبار را پاک می کنیم، تخت را مرتب می کنیم و در صورت نیاز جارو برقی می زنیم.

سپس به سراغ کمد و کشوها می رویم و هر چیزی را که تا نشده به خوبی تا می کنیم. همه لباس ها را روی تخت می گذاریم و بررسی می کنیم که کدام یک را لازم داریم و کدام یک را باید برای همیشه کنار بگذاریم. لباس هایی که دیگر اندازه تان نیستند یا پاره شده اند را کنار بگذارید تا دیگر از آن ها استفاده نکنید. خداحافظی کردن با لباس ها دشوار است اما باید این کار را انجام دهید. می توانید لباس های دست دوم را برای فروش بگذارید یا آن ها را به کسی بدهید که می تواند از آن استفاده کند.

 

سپس لباس ها را به دسته های مختلف تقسیم می کنیم

شلوار، تاپ، تی شرت و هر لباس دیگری را که دارید دسته بندی کنید و هر کدام را در دسته مخصوص خود قرار دهید.

یک ترفند ساده: بهتر است شلوارهایتان را آویزان کنید و آن ها را تا کنید به این ترتیب جای کمتری می گیرد.

 

حالا کار را شروع می کنیم:

با ترفندهایی که در زیر یاد می گیریم می توانید به راحتی خانه را مرتب کنید.

 

از در قوطی نوشابه برای افزایش فضا استفاده کنید

به کمک در نوشابه های قوطی ای می توانید جالباسی ها را مرتب کنار هم بگذارید. در نوشابه های استفاده شده را در یک ردیف پشت سر هم وصل کنید و روی آن جالباسی ها را آویزان کنید. به این ترتیب فضای بیشتری برای آویزان کردن لباس ها خواهید داشت.

 

از در قوطی نوشابه برای افزایش فضا استفاده کنید

 

کشوها را با جعبه مرتب کنید

هیچ چیز بدتر از آن نیست که صبح ها قبل از رفتن سر کار به دنبال لباس ها و وسایلتان بگردید. برای مرتب کردن کشوها می توانید از جعبه های کفشتان استفاده کنید. جعبه را به قسمت های کوچک تقسیم کنید و لباس ها، به خصوص لباس های زیر، را به کمک آن از هم جدا بگذارید.

 

از گیره های پرده حمام یا گیره لباس برای آویزان کردن شال یا روسری استفاده کنید

با استفاده از این ترفند می توانید روسری ها و شال هایتان را به راحتی آویزان کنید. گیره های پرده یا گیره لباس را به یک جالباسی آویزان کنید و سپس روی آن ها شال ها و روسری هایتان را آویزان کنید. به این ترتیب می توانید چندین روسری را روی یک جا لباسی آویزان کنید و فضای بیشتری داشته باشید. همچنین لباس ها در داخل کشوها چروک نمی شوند.

 

از گیره های پرده حمام یا گیره لباس برای آویزان کردن شال یا روسری استفاده کنید

 

برای تاپ و تی شرت هایتان هم به همین شکل عمل کنید

برای آویزان کردن تاپ ها و تی شرت ها نیز می توانید از همین شیوه آویزان کردن با گیره استفاده کنید. استفاده از گیره پرده یا لباس باعث می شود که از یک جالباسی بیشترین استفاده را داشته باشید. برای لباس های زیر هم حتی می توانید از همین روش استفاده کنید.

 

کفش ها را در جعبه چوبی بزرگ بگذارید

کسانی که در خانه های کوچک زندگی می کنند یا فضای کوچکی دارند می دانند که قرار دادن جالباسی و جاکفشی چقدر جا گیر است. برای آن که از یک وسیله بزرگ و جاگیر استفاده نکنیم می توانید از یک جعبه یا کارتون زیبا استفاده کنید تا کفش ها جلوی در ورودی انبار نشوند. سپس می توانید این کارتن ها را زیر تخت بگذارید.

 

کفش ها را در جعبه چوبی بزرگ بگذارید

 

زیورآلات را در شانه تخم مرغ بگذارید

به جای آن که زیور آلات را روی میز یا روی کابینت بگذاریم، می توانیم خلاقیت به خرج دهیم. برای این کار می توانید شانه تخم مرغ را داخل کشو بگذارید و سپس هر کدام از زیورآلات را به راحتی داخل هر کدام از قسمت ها قرار دهید. به این ترتیب انگشتر، گردنبند، دستبند و گوشواره هایتان دیگر گم نخواهد شد.

 

زیورآلات را در شانه تخم مرغ بگذارید

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران