دسته بندی مطالب

توصیه هایی برای پاک کردن آرایش

۱۹ اسفند ۱۳۹۷۰ مد و زیبایی

آرایش کردن بسیار لذت بخش و زیبا است و مانند نقاشی، هنر به حساب می آید. وقتی از خواب بیدار می شویم و آرایش می کنیم رنگ و روی یک دختر جوان و زیبا را می گیریم. از طرف دیگر، پاک کردن آرایش چندان جالب و جذاب نیست! اما برای حفظ سلامت پوست ضروری است؛ زیرا آلودگی های محیط را از روی پوست پاک می کند. در این مطلب سایت خانومانه می خواهیم به تکنیک های پاک کردن آرایش اشاره کنیم. 

 

توصیه هایی برای پاک کردن آرایش

 

پاک کننده آرایش مخصوص پوست

– برای پوست های خشک باید پاک کننده آرایش مرطوب کننده و آبرسان استفاده کرد. شیر پاک کن ها یا روغن های پاک کننده برای پاک کردن آرایش پوست های خشک مفید می باشند. همچنین می توانید از آب ولرم برای شست و شوی صورت استفاده کنید.

– برای پوست های چرب، بهتر است از فلوییدها یا موس های پاک کننده استفاده شود و سپس صورت آب کشی شود. این نوع پاک کننده ها مانع از چرب شدن پوست می شوند.

– پوست های مختلط می توانند هر نوع پاک کننده ای را بر اساس سلیقه و ترجیح خود انتخاب کنند.

بنابراین فراموش نکنید که انتخاب پاک کننده آرایش برحسب نوع پوست بسیار مهم می باشد.

 

مطلب پیشنهادی: ۹ نکته اساسی برای ارایش سریع اما زیبا!

 

مراقبت های صبحگاهی

اگر شب قبل فراموش کرده اید که آرایشتان را پاک کنید حتماً قبل از آرایش پوست را تمیز کنید و سپس کرم پودر بزنید. در غیر این صورت منتظر جوش های صورتتان باشید. اما اگر آرایش خود را پاک کرده اید، نیازی به پاک کردن قبل از آرایش نیست؛ فقط کافی است با آب ولرم یا سرد صورت را بشویید تا پوست را یکنواخت کند. هرگز از آب داغ استفاده نکنید زیرا به پوست آسیب می رساند.

 

مراقب چشم ها باشید

چشم ها یکی از حساس ترین قسمت های صورت است و معمولاً آرایش زیادی روی آن ها انجام می شود. در نتیجه بهتر است از محصولات خاص چشم استفاده کنید. برای پاک کردن چشم مواد پاک کننده مخصوص وجود دارد که می توان از آن ها استفاده کرد. لوسیون ها و ژل های بدون چربی با برندهای مختلفی وجود دارد که می توان به راحتی آرایش چشم را با آن ها پاک کرد. علاوه بر این، اگر از لوازم آرایش ضد آب استفاده کرده اید، باید از پاک کننده های آرایش مخصوص این لوازم آرایش استفاده کنید؛ زیرا پاک کردن لوازم آرایش ضد آب سخت تر است.

اگر در منزل نیستید و نمی توانید از پاک کننده آرایش استفاده کنید کافی است با دستمال مرطوب مخصوص پاک کردن آرایش به راحتی آرایش را پاک کنید. 

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران