دسته بندی مطالب

جر و بحث های همسران خوشبخت

۲۶ دی ۱۳۹۷۰ همسرداری

زمانی که ما از یک زوج خوشحال و خوشبخت صحبت می کنیم، تصور نمی کنیم که این زوج با یکدیگر بحث و جدل داشته باشند. همیشه تصور می کنیم که وقتی یک زوج، خوشحال و خوشبخت هستند، هیچ مشکلی ندارند و اصلاً با یکدیگر جر و بحث نمی کنند. اما این تصور اشتباه است. در این مطلب خانومانه با هم به چند مورد از مشکلات زوجین خوشبخت و نحوه حل آن ها می پردازیم.

 

جر و بحث های همسران خوشبخت

 

وقتی یکی از زوجین ناراحت است، دیگری باید چه کند؟

خوشبختی و احساس خوشبختی حس دائمی و همیشگی نیست. گاهی بعضی موقعیت ها یا موضوعات باعث می شود تا خلق و خوی زوجین تغییر کند و بر حس خوشبختی آن ها تاثیر بگذارد و به این ترتیب منجر به بحث میان آن دو شود.

زمانی که از بد شدن خلق و خو صحبت می کنیم، چند مورد اتفاق می افتد:

– موضوعی رفتار ما را کاملاً تغییر می دهد

– نمی خواهیم با هیچ کس صحبت کنیم

– جزئیات مهم را فراموش می کنیم

– در آن لحظه، نیازهای همسر خود را فراموش می کنیم

– بیشتر تمایل داریم تا بحث را آغاز کنیم

این مشکلات و بحث ها برای هر زوجی پیش می آید اما فرق همسران خوشبخت با دیگر زوجین این است که می دانند در چنین موقعیتی چه رفتاری داشته باشند. در بحث ها باید واکنش همسر خود را پیش بینی کنیم و متوجه شویم و بدانیم که چگونه رفتار کنیم تا شرایط از کنترل ما خارج نشود.

می توانید برای خود محدودیت هایی را ایجاد کنید تا در مواقع ناراحتی و زمانی که بحث پیش می آید، آن را به کار ببندید؛ برای مثال:

– اگر همسر شما عصبانی است از او فاصله بگیرید تا رفتار او به حالت عادی برگردد.

– از شوخی هایی که ممکن به نظر همسرتان توهین آمیز برسد خودداری کنید.

 

تقسیم وظایف خانه

زمانی که دو نفر تصمیم می گیرند با هم ازدواج کنند و برای همیشه با هم زندگی کنند یکی از مهم ترین بحث هایی که پیش می آید کارهای خانه است. زوج های خوشبخت شیوه تقسیم کارهای خانه را می دانند. امروزه دیگر کمتر مردی به برتری مردان نسبت به زنان اعتقاد دارد اما به هر حال باید وظایف تقسیم شود تا زنان نیز از کار خسته نشوند. همسران، خودشان همیشه در تقسیم وظایف بهترین انتخاب را دارند و بهتر کارها را سامان می دهند. اگر فکر می کنید که همسرتان گرایش های مرد سالارانه دارد باید حتماً انتظارات خود را به او بگویید و از او بخواهید تصورات قدیمی را کنار بگذارد. توجه داشته باشید که فرزند شما قرار است در چنین محیطی تربیت شود و باید به گونه ای تربیت شود که با رفتارها و عادات اشتباه خو نگیرد.

 

مطلب پیشنهادی: خوشحال نبودن در روابط زناشویی

 

«مامان داره میاد خونمون»

این تصور که مادر زن یا مادر شوهر برای زوجین مشکل ایجاد می کند بسیار گسترده است. اما این اتفاق زمانی می افتد که وقتی مادر همسرتان در خانه شما است خواسته یا ناخواسته آهنگ زندگی شما تغییر می کند. علاوه بر بحث هایی که روز قبل با همسرتان داشته اید، حضور مادر همسر نیز باعث شده تا آهنگ زندگی عادی بر هم بخورد و شما تصور می کنید که او علت مشکل است. مشکل زمانی بیشتر و شدیدتر می شود که مادر همسر تصمیم می گیرد میانجی گری کند که این کار او کاملاً اشتباه است. در این شرایط تنش ها، تغییر عادات و ناراحتی ها بیشتر می شود. اما راز زوجین خوشبخت چیست؟ زوجین خوشبخت در این شرایط چه می کنند؟

آن ها برای رابطه خود حد و مرزهایی را مشخص می کنند که مادرشان یا هر شخص دیگری حق ندارد در زمان حضور در منزل آن ها این حد و مرز را بشکند. آن ها برای زندگی خصوصی خود احترام و استقلال قائلند.

 

یکی از زوجین دقیق و وقت شناس نیست

یکی دیگر از مشاجراتی که میان زوجین خوشبخت وجود دارد این است که برای انجام یک کار چه مدت باید منتظر بمانند تا دیگری برسد. حتی اگر از پیش ساعتی را برای انجام این کار تعیین کرده باشید. یک ایده همیشگی در ذهنیات آقایان وجود دارد که با خود می گویند خانم ها می توانند همیشه منتظر بمانند که البته این تفکر کاملاً اشتباه است. اشتباه مردان زمانی اتفاق می افتد که خانم ها دقیقاً از آن چه در ذهنشان می گذرد صحبت نمی کنند و نمی گویند که دیر کردن در انجام کارهای از پیش تعیین شده، آن ها را ناراحت کرده است. این مشکل شاید بسیار کوچک باشد اما موضوعی است که واقعا بعضی زوجین را با مشکل مواجه کرده است. حتماً برای همسرتان توضیح دهید که باید به موقع کار را انجام دهد در غیر این صورت شما ناراحت می شوید.

 

 مشکلات شبکه های اجتماعی

اینترنت برای تسهیل امور زندگی به وجود آمده است اما امروزه به یکی از جرقه های آغاز بحث در بین زوجین تبدیل شده است و باعث بحث و جدل بین آن ها گردیده است. در اینترنت چه چیزهایی به اشتراک می گذارید؟ عکس های خصوصیتان را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارید؟ آیا نباید برای زندگی خصوصی خود حد و مرزی وجود داشته باشد؟ آیا واقعاً نیازی هست تا همه در مورد جزئیات زندگی شما آگاه شوند؟ زمانی که استفاده از شبکه های اجتماعی به اعتیاد تبدیل شود، بحث ها و مشکلات در خانه افزایش می یابد. اگر می خواهید که روابط زناشویی برای همیشه حفظ شود و عاشق خانواده خود هستید، باید برای استفاده از تکنولوژی برای خود حد و مرز تعیین کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران