دسته بندی مطالب

جلوگیری از آسیب رساندن اتو به موها

۱۱ آذر ۱۳۹۷۰ مد و زیبایی

خانومانه: زیبایی برای همه مقوله ای بسیار حائز اهمیت است. گذشت زمان و تغییر افکار موجب شده تا زیبایی در روابط اجتماعی نیز اهمیت پیدا کند. مو یکی از فاکتورهای زیبایی به حساب می آید و به همین دلیل مراقبت از آن ضروری است. در ظاهر زیبای هر فردی، موارد زیادی دخیل هستند که مو یکی از آن ها است. حفظ زیبایی و سلامت موها بسیار مهم است.

برای زیبایی بیشتر موها، ابزار و وسایل مختلفی تولید شده است که البته همه آن ها تاثیر مثبت بر سلامت مو ندارند. خانم ها مدت طولانی بود که از مواد و محصولات مختلفی استفاده می کردند تا ظاهر موهایشان را زیبا جلوه دهند، غافل از آن که ظاهر زیبا در گرو سلامت موها است. برای موهای آسیب دیده هر قدر هم از وسایل مختلف استفاده شود باز هم زیبایی آن ها چندان به چشم نمی آید. اگرچه خیلی از ما به کیفیت اتوی مو اهمیت نمی دهیم اما این موضوع بسیار ضروری است زیرا کیفیت خوب اتوی مو مانع از آسیب رسیدن به موها می شود. همچنین قبل از اتو زدن، باید از موها مراقبت نمود.

 

جلوگیری از آسیب رساندن اتو به موها

 

اتوی مو

اتوی مو یکی از پر استفاده ترین وسایل برای زیبایی موها است و اکثر زنان از آن استفاده می کنند. اما مشکل اینجا است که اگرچه نتایج خوبی از اتوی مو برای زیبایی ظاهری به دست می آوریم اما این وسیله به مرور زمان به موها و ریشه مو آسیب می رساند. بسیاری از خانم ها ترجیح می دهند حتی اگر سلامت موهایشان حفظ نشود، زیبا باشند که این کار نادرست است. اما اگر این دستگاه به مو آسیب می رساند چرا هنوز بعضی آرایشگران از آن استفاده می کنند؟ چرا پیشنهاد می شود که برای زیبایی موها از این وسیله استفاده شود؟ با ما همراه باشید تا ببینیم چگونه می توان به مناسب ترین شیوه از اتوی مو استفاده کرد.

استفاده بی رویه هر چیزی برای بدن مضر است؛ از وسایل آرایشی گرفته تا وسایل زیبایی. اتوی مو نیز از این قاعده مستثنی نیست. قبل از هر چیز باید گفت که استفاده بیش از اندازه از اتوی مو موجب آسیب رسیدن شدید به موها می شود. توصیه هایی که در زیر آورده ایم به افرادی که عادت به استفاده از اتوی مو دارند کمک بسزایی می کند.

 

محافظت از پوست سر

اولین توصیه این است که از پوست سر با دقت محافظت کنید. این قسمت از پوست بسیار ضعیف می باشد. علاوه بر ضعیف بودن پوست سر، گرمایی که از اتوی مو بیرون می آید بسیار شدید است و می تواند موجب سوختگی، خشکی و شکستگی موها شود.

از محصولات آرایشی- بهداشتی و یا روغن های طبیعی برای مراقبت از پوست سر استفاده کنید. بهتر است از یک متخصص پوست بخواهید تا شما را راهنمایی کند که چه محصولی استفاده کنید. این محصولات پوست سر را در برابر آسیب های این ابزارهای آرایشی مقاوم می کنند.

 

مطلب پیشنهادی: جمع کردن موها در دو دقیقه

 

باز کردن گره مو

خیلی از خانم ها از این که موهایشان در اتوی مو به هم گره می خورد ابراز ناراحتی می کنند. این مشکل زمانی رخ می دهد که بدون شانه کردن مو و یک دفعه سراغ اتوی مو می روید و موها کاملاً به هم گره خورده اند. گره علاوه بر این که سرتان را درد می آورد می تواند به موهایتان نیز آسیب بزند. توصیه می شود که همیشه قبل از استفاده از اتو، موهایتان را شانه کنید تا گره های آن باز شود و در اتو به هم گره نخورد.

 

از اتوی موی با کیفیت استفاده کنید

افرادی که معمولاً وسایل و محصولات گران قیمت خریداری می کنند، گاهی با انتقاد اطرافیان مواجه می شوند. اما در مورد خرید وسایل زیبایی گران قیمت باید گفت که این انتقاد نابجا است. یکی از این ابزارهای زیبایی اتوی مو است. در بازار انواع اتو با شکل ها و قیمت های مختلف وجود دارد اما ظاهر و زیبایی این اتوها چندان اهمیتی ندارد و باید به کیفیت آن ها توجه کرد. بعضی از اتوهای مو قابلیت تنظیم حرارت ندارند. اولین موردی که هنگام خرید باید به آن توجه کنید قابلیت تنظیم دمای آن است. حتی اگر آرایشگر هم از اتوی مو برای شما استفاده می کند از او بخواهید تا دما را متعادل کند تا موهایتان آسیب نبیند.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران