دسته بندی مطالب

خلاقیت روی کفش ساده

۳۰ مرداد ۱۳۹۵۰ هنر و مهارت

بسیاری از لباس ها و کفش های قدیمی و ساده را با خلاقیت های آسان می توان  تغییر داد. اگر شما هم کفش قدیمی یا ساده ای دارید که از آن خسته شده اید با این آموزش همراه سایت خانومانه باشید.

 

خلاقیت روی کفش ساده

 

برای بسیاری از ما پیش آمده که از کفشی که قبلا خریده و چند بار استفاده کردیم خسته شده ایم، در این صورت شما چه کار می کنید؟ آیا جزء دسته ای هستید که با به کار بردن خلاقیت و ایده ای نو روی کفش مجددا از آن استفاده می کنید یا کفش را کناری گذاشته و دیگر از آن استفاده نمی کنید؟ شاید تصور کنید تغییر دادن ظاهر کفش در خانه کاری سخت و غیر ممکن خواهد بود یا نتیجه کار دلچسب نخواهد بود ولی این کار با کمی تمرین و گذاشتن وقت و حوصله به راحتی امکان پذیر است.

در این آموزش قصد داریم گذاشتن تور روی یک کفش ساده را به شما آموزش دهیم. این روش برای کفش های فلت و بدون پاشنه ساده به راحتی انجام پذیر است.

برای این کار به وسایل زیر نیاز دارید:

کفش ساده

پارچه تور طرح دار

اسپری چسب

قیچی

چسب چوب و قلموی کوچک

تیغ یا چاقو

 

خلاقیت روی کفش ساده

 

برای شروع پارچه تور را به شکل یک مستطیل در ابعاد بزرگ تر از کفش برش بزنید. تور را به صورت وارونه روی سطح کار قرار داده و با استفاده از اسپری چسب یک لایه چسب روی آن بزنید. سپس کمی صبر کنید تا چسب کمی تیره رنگ شود.

 

خلاقیت روی کفش ساده

 

تور را بلند کرده و  از قسمت پنجه کفش (قسمت جلویی) شروع کنید و تور را مطابق تصویر روی کفش قرار دهید. تور را با دست روی کفش به سمت پایین صاف کنید. این کار را برای تمام دور تا دور کفش انجام دهید. حدود یک ساعت صبر کنید تا چسب کاملا خشک شود.

 

خلاقیت روی کفش ساده

 

قسمت پشتی کفش را از وسط با قیچی برش بزنید. تور را از دو طرف بکشید تا سطح تور کاملا صاف و بدون تا خوردگی باشد و سپس قسمت های برش خورده را با اسپری به سطح کفش بچسبانید.

 

خلاقیت روی کفش ساده

خلاقیت روی کفش ساده

 

اطراف کفش را چک کنید و از اینکه تور به کفش چسبیده اطمینان حاصل کنید. برای این منظور سعی کنید تور را از سطح کار بلند کرده و در صورتی که قسمتی از آن به کفش نچسبیده بود با کمک اسپری چسب مجددا آن را به سطح کفش بچسبانید. در این مرحله صبر کنید تا چسب کاملا خشک شود. بعد از هر بار خشک شدن چسب مجددا تور را چک کنید تا کاملا به لبه ها چسبیده و صاف قرار گرفته باشد.

 

خلاقیت روی کفش ساده

 

بعد از اطمینان از چسبیدن کامل تور به سطح کفش کمی چسب چوب را با آب رقیق کرده و با یک قلمو آن را روی تور قرار گرفته بر سطح کفش بمالید.

دقت کنید به اندازه ای چسب چوب را رقیق کنید که نه خیلی کش دار و نه خیلی آبکی شود. چسب چوب در ابتدا سفید رنگ است ولی جای نگرانی نیست چون موقعی که خشک می شود رنگ آن تغییر کرده و کاملا بی رنگ خواهد شد.

 

خلاقیت روی کفش ساده

 

خساست به خرج ندهید و از مقدار مناسبی چسب چوب در این مرحله استفاده کنید. این چسب باعث سفت شدن لایه قبلی و کمک برای جدا کردن تورهای اضافه در مرحله بعدی می باشد.

بعد از زدن چسب چوب باید منتظر بمانید تا چسب کاملا خشک و بیرنگ شود. سپس با کمک تیغ یا چاقوی مناسب قسمت های اضافی تور را از سطح کار مطابق تصویر جدا کنید. قسمت هایی از کفش که تور ضخامت بیشتری دارد را با فشار بیشتری باید جدا کنید ولی دقت کنید فشاری که به کفش وارد میکنید باعث بریدن بدنه کفش نشود.

 

خلاقیت روی کفش ساده

 

این مرحله را به آرامی و با حوصله انجام دهید. هرچقدر این مرحله با دقت تر و تمیز تر انجام شود، نتیجه نهایی زیباتر خواهد بود.قسمت هایی از تور که روی دهانه کفش قرار دارد را با کمی فاصله از لبه کفش جدا کنید. شما می توانید بعد از این مرحله لبه هایی از تور که به طرف داخل کفش برگردانده می شود را با چسب حرارتی به کفش بچسبانید.

 

خلاقیت روی کفش ساده

 

چسب حرارتی به سرعت خشک می شود. این مرحله آخرین مرحله از این پروژه بود و بعد از آن شما می توانید از کفش تغییر یافته خود استفاده کنید.

شما می توانید از این روش برای تغییر ظاهر یک کفش قدیمی که بدنه آن خش دار است یا پوست رویی آن بر اثر ضربه از بین رفته است، استفاده کرده و از کفش مجددا با ظاهری جدید استفاده کنید.

 

خلاقیت روی کفش ساده

 

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
2+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران