دسته بندی مطالب

خوشحال نبودن در روابط زناشویی

۶ دی ۱۳۹۷۰ همسرداری

خانومانه: ارتباط برقرار کردن برای زن و شوهر بسیار مهم و ضروری است. اگر به یکدیگر اعتماد نداشته باشید و نتوانید مشکلاتی را که برایتان پیش می آید به هم بگویید، زندگیتان بی روح و سرد خواهد شد و ممکن است ادامه راه با مشکل رو به رو کند. متاهل بودن موجب می شود که انگیزه بیشتری برای مبارزه با چالش هایی داشته باشیم که هر روز در زندگی با آن ها مواجه می شویم. به همین دلیل، باید عشق و علاقه شدیدی که معمولاً در ماه های اول ازدواج وجود دارد به همان شکل برای همیشه حفظ شود. اما گاهی گذر زمان به این عشق و علاقه صدمه می زند و شدت آن را کاهش می دهد؛ به خصوص زمانی که زن و شوهر در زندگی احساس یکنواختی کنند و نتوانند از آن رها شوند. به همین دلیل است که امروزه زوج های بسیاری را می بینیم که با یکدیگر تفاهم ندارند و مدام بدون هیچ دلیلی با یکدیگر بحث می کنند.

زمانی که زوجین در کنار هم شاد نیستند تحمل روابط برایشان دشوار می شود. اگر به این مشکل توجه نشود، احساسات عاشقانه جای خود را به تنفر می دهند و لذت بردن از زندگی دو نفره مشکل می شود. رفتارها و احساساتی وجود دارند که نشان می دهند زوجین از زندگی دو نفره خود راضی نیستند. اگر این رفتارها به موقع شناخته شوند خیلی زود می توان آن آتش عشق روزهای اول را دوباره زنده کرد. با هم به این علائم نارضایتی می پردازیم:

 

خوشحال نبودن در روابط زناشویی

 

عدم ارتباط فیزیکی و عاطفی

آیا برقراری ارتباط با همسرتان دیگر برایتان مثل قبل آسان نیست؟ دیگر نشانه های مهربانی بین شما وجود ندارد؟ دیگر در زمان برقراری ارتباط فیزیکی حس عشق و محبت به شما دست نمی دهد؟ اگر پاسخ این سوال ها مثبت باشد یعنی روابط شما با همسرتان دچار مشکل و ضعف شده است. نبود ارتباط فیزیکی و عاطفی حتی در زمان تنهایی زوجین نشان می دهد که هیچ شادی در زندگی آن ها وجود ندارد.

 

گذشته و حال را با هم مقایسه می کنید

تمامی زن و شوهرها معتقدند که اولین ماه های زندگی برایشان بهترین دوران بوده است و لحظات فراموش نشدنی داشته اند. اما سخت است که نپذیریم در زندگی تغییراتی رخ می دهد زیرا رابطه به مرور زمان به نقطه ای می رسد که طرفین احساس راحتی بیشتری دارند. مقایسه لحظات گذشته زندگی با زمان حال نشان می دهد که شاد نیستید و دوران زندگی کنونی را دوست ندارید و نیاز دارید که همسرتان توجه بیشتری به شما داشته باشد.

 

اصرار به تغییر رفتار همسر

زمانی که اصرار دارید همسرتان تغییر رفتار داشته باشد و به گونه ای دیگر شما را دوست داشته باشد اشتباهی بزرگ می کنید و قطعاً به روابطتان آسیب می رسانید. اگر شما عاشق همسرتان شدید و او را با همین رفتار دیده بودید و انتخاب کردید، چرا می خواهید اکنون او را تغییر دهید؟

 

مطلب پیشنهادی: راز زوجین خوشبخت چیست؟

 

ارتباط کلامی کم شده است

نبود علاقه و اعتماد نشانه شکست یک رابطه زناشویی است. ارتباط کلامی کلید داشتن رابطه سالم و خوب است و صحبت نکردن با یکدیگر می تواند مشکلات بسیاری را به بار بیاورد. احساس می کنید که دیگر نمی توانید مشکلات خود را برای همسرتان تعریف کنید؟ زمانی که در کنار هم هستید با هم کم صحبت می کنید؟ اگر پاسخ شما به این پرسش ها مثبت است، نشان می دهد که نمی توانید در کنار همسرتان شاد باشید و از زندگی راضی نیستید.

 

تمام کارهای او شما را آزار می دهد

گاهی هر چه که همسرتان می گوید یا هر کاری که انجام می دهد، حتی اگر نیت او خوب باشد، شما را آزار می دهد و ناراحت می کند. اگر با کارها و ایده های او موافق نیستید، نشان می دهد که کنار او زندگی کردن برایتان هیچ نشاط و شادی ندارد و باید به فکر راه حلی مناسب برای آن باشید.

 

همسرتان را پس می زنید

اگر پاسخ تماس های همسرتان را نمی دهید یا اگر شما را به رستوران یا سینما دعوت می کند، بهانه می آورید و نمی خواهید زیاد همراه او باشید نشان می دهد که روابط عاطفی شما دچار مشکل شده است. علاقه نداشتن به این که در کنار همسرتان باشید و این که ترجیح بدهید زمان خود را در کنار دوستانتان یا دیدن تلویزیون سپری کنید تا آن که در کنار او اوقات را سپری کنید نشان می دهد که کنار او ناراحت هستید و احساس شادمانی ندارید.

 

برای بهبود روابطتان تلاش کنید!

زمانی که ارتباط شما با همسرتان خوب پیش نمی رود نشان می دهد که طرفین با یکدیگر خوشحال نیستند. برای این مشکل دو راه حل وجود دارد:

اول آن که به طور کلی پرونده زندگی را ببیندید و صورت مسئله را پاک کنید و دیگری آن که برای زندگی دوباره و زنده کردن عشقتان تلاش کنید و بجنگید و زندگی مشترکتان را حفظ کنید. 

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران