دسته بندی مطالب

دانه کدو تنبل تست شده با شکر و ادویه

۵ مهر ۱۳۹۶۰ آشپزخانه

دانه کدوی تست شده از جمله تنقلات خوشمزه و همیشگی به شمار می رود، اما به جز انواع ترش و نمکی آن می توانید مدل های شیرین و اسپایسی آن را هم امتحان کنید و خانومانه به شما قول می دهد که دیگر نمی توانید از خوردنش دست بکشید.

 

دانه کدو تنبل تست شده با شکر و ادویه

 

مواد لازم:

۱ فنجان دانه کدو تنبل، شسته و خشک شده

۶ قاشق غذا خوری شکر سفید

۱/۴ قاشق چایخوری نمک

۱/۲ قاشق چای خوری ادویه مخصوص کدو تنبل

۱ قاشق غذاخوری روغن نباتی

 

طرز تهیه:

۱- فر را از قبل با درجه حرارت ۲۵۰ درجه فارنهایت (۱۲۰ درجه سانتیگراد) گرم کنید. سپس دانه های کدو تنبل را روی سینی فر پخش کنید. اما حواستان باشد که دانه روی هم نباشند و به صورت لایه ای کف سینی قرار گرفته باشند. آن ها را به مدت ۴۵ دقیقه حرارت دهید تا کاملا تست شود. گاهی آن ها را زیر و رو کنید تا هر دو روی آن ها تست شود. دانه های بزرگتر ممکن است قدری بیشتر طول بکشد.

۲- در کاسه ای بزرگ، ۲ قاشق غذاخوری شکر سفید، نمک و ادویه کدو تنبل را بریزید و کنار بگذارید. روغن را نیز در ظرفی بزرگ ریخته و بر روی حرارت متوسط قرار دهید. حالا دانه های کدو را اضافه کنید و ۴ قاشق شکر باقی مانده را بر روی آنها بریزید. با استفاده از قاشق چوبی مواد را با هم مخلوط کنید تا زمانی که شکر ها آب شوند، حدود ۴۵ ثانیه. در آخر دانه ها را داخل کاسه ای بریزید و با شکر ادویه دار هم بزنید تا کاملا پوشش داده شود. کمی صبر کنید تا خنک شود و بعد آماده سرو است.

این دانه های خوشمزه را می توانید در ظرف درب دار در دمای اتاق نگهداری کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران