دسته بندی مطالب

در زمان اسهال، از مصرف این مواد غذایی بپرهیزید!

۱۷ تیر ۱۳۹۸۰ سلامت و تغذیه

خانومانه: در صورتی که اسهال دارید، برای جلوگیری از بدتر شدن شرایط حتما باید مراقب تغذیه خود باشید و از خوردن مواد غذایی که معده را با مشکل رو به رو می کند بپرهیزید. اسهال در هر زمانی از زندگی و به هر دلیلی ممکن است رخ بدهد. حتی اگر بسیار مراقب سلامتتان هم باشید گاهی این مشکل برایتان به وجود می آید. البته این مشکل زیاد حاد نیست و به راحتی قابل درمان است اما ممکن است گاهی کارها و زندگی روزمره را با دشواری رو به رو کند. برای جلوگیری از بدتر شدن شرایط، توصیه می شود که از خواص غذاها اطلاع داشته باشید و بدانید که کدام یک از آن ها اسهال را شدیدتر می کند. اگر اسهال طولانی مدت شود مشکلاتی را ایجاد می کند و در عرض ۴۸ ساعت بدن خشک می شود و احساس خستگی شدید می کنید.

از مصرف مواد غذایی زیر در زمان اسهال خودداری کنید:

 

مواد غذایی نفخ آور

 

مواد غذایی نفخ آور

 

اولین گروه از مواد غذایی که باید در زمان اسهال از خوردن آن ها خودداری کنید موادی هستند که در معده تولید گاز می کنند. این مواد اسهال را تشدید می کنند:

– انواع لوبیا

– کلم بروکلی

– گل کلم

– پیاز

برعکس، سبزیجاتی که رنگ سبز دارند مانند اسفناج، به بهبود این مشکل کمک می کند. به یاد داشته باشید که باید این سبزیجات را به صورت خام یا پخته و بدون روغن مصرف کنید و هرگز در کنار آن ها لبنیات مصرف نکنید. در میان میوه ها نیز زردآلو، انواع آلو، کشمش و هلو گازدار هستند. اما می توانید بلوبری، تمشک، آناناس و توت فرنگی مصرف کنید. پیش از این هم در مطلبی ۱۰ ماده ضد نفخ را به شما معرفی کردیم.

 

مواد غذایی چرب و شیرین

اگر معمولا از مواد غذایی چرب یا شیرین استفاده می کنید، باید به خاطر داشته باشید که این مواد ایجاد اسهال می کنند. در نتیجه در زمان اسهال از مصرف شیرینی جات و مواد چرب خودداری کنید. چربی ها و شیرینی ها انقباضات روده را سرعت می دهند و دستگاه گوارش به آن ها واکنش نشان می دهد. از خوردن سوسیس و کالباس، فست فودها، گوشت چرب، انواع سس و ادویه جات صنعتی خودداری کنید. به جای آن ها از عصاره گوشت، گوشت مرغ، گوشت گاو و گوشت بوقلمون استفاده کنید. شکر و شیرینی جات مواد غذایی هستند که به دلیل خاصیت مسهل بودن، باید از مصرف آن ها خودداری کرد. در صورت مصرف مواد شیرین، گاز در معده بیشتر می شود و این مشکل تشدید می شود.

 

مطلب پیشنهادی: چگونه با اسیدیته معده و ورم آن مبارزه کنیم؟

 

شیر و لبنیات

 

شیر و لبنیات

 

حتی اگر به لاکتوز حساسیت ندارید، باید در زمان اسهال و ۴۸ ساعت بعد از مداوا شدن از خوردن شیر و لبنیات خودداری کنید تا مشکل حادتر نشود و یا برنگردد. آنزیم لاکتاز باید بعد از مصرف لبنیات هضم شود؛ زمانی که اسهال دارید یا اسهال تمام شده است، لاکتاز در معده باقی می ماند و علائم اسهال افزایش می یابد و گاز معده، نفخ و تهوع بیشتر می شود. از خوردن بستنی، پنیر، کره و شیر خودداری کنید.

تنها موردی از لبنیات که می توانید در زمان اسهال مصرف کنید ماست است. میزان بالای پروبیوتیک موجود در ماست، اسهال را کاهش می دهد. البته ماست باید طبیعی، بدون چربی و شیرینی باشد.

 

قهوه و نوشیدنی های گازدار

اگرچه قهوه و نوشیدنی ها جزو مواد غذایی به حساب نمی آیند اما خوب است بدانیم که این دو نیز باید در زمان اسهال کنار گذاشته شوند. قهوه و نوشیدنی های گازدار دستگاه گوارش را تحریک می کنند و مشکل به وجود می آورند. توصیه می شود که حداقل تا یک هفته بعد از تمام شدن اسهال نیز از خوردن این نوشیدنی ها بپرهیزید. لازم به ذکر است که مصرف قهوه و نوشیدنی های گازدار هنگام اضطراب و افسردگی نیز بسیار مضر است. 

– بجای قوه می توانید از چای به همراه بابونه یا نعناع استفاده کنید.

– بجای نوشیدنی های گازدار نیز می توانید از آب یا آب میوه استفاده کنید. اگر اسهال مدت زمان زیادی طول کشید و شدت آن بیشتر شد، بجای آب از او آر اس استفاده کنید.

 

مواد غذایی حاوی کربوهیدرات

 

مواد غذایی حاوی کربوهیدرات

 

اگر مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر هستید، مطمئنا همیشه با مشکل اسهال رو به رو خواهید بود. در این صورت باید از مصرف گلوسیدها یا همان کربوهیدرات ها خودداری کنید.

 

چند توصیه کلی برای جلوگیری از بروز اسهال

– همیشه به خاطر داشته باشید که باید سبزیجات و میوه را به خوبی بشویید و ضدعفونی کنید تا از بروز اسهال جلوگیری شود. گوشت را نیز باید به خوبی بشویید و در تماس با گوشت های آلوده قرار ندهید.

– در زمان اسهال و یک هفته بعد از آن سعی کنید هر آن چه را که مصرف می کنید بپزید. به این ترتیب حساسیت معده کاهش می یابد.

– بهتر است بیرون از منزل غذا نخورید و اگر مجبورید، باید غذا بدون روغن باشد.

– قبل از درست کردن غذا، دست ها را به خوبی بشویید.

– سطحی را که می خواهید روی آن غذا تهیه کنید حتما ضدعفونی کنید. مثلا تخته گوشت را به خوبی بشویید و ضدعفونی کنید.

– هرگز غذا را بعد از فریز کردن و بیرون آوردن از فریزر و آب شدن یخ دوباره داخل فریزر نگذارید؛ زیرا تغییرات دما موجب فاسد شدن آن  می شود.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران