دسته بندی مطالب

دستور کارامل نارگیلی

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸۰ آشپزخانه

خانومانه: آیا می دانستید که می توانید یک قوطی شیر نارگیل را به یک سس کاراملی غلیظ تبدیل کنید؟ این سس خوشمزه موارد کاربرد زیادی دارد؛ مثلا برای تزئین، فیلینگ کیک و شیرینی و دسر ها می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. در واقع این کارامل به قدری خوش طعم می باشد که خالی هم خورده می شود. اگر شما هم یکی از عاشقان عطر و طعم بی نظیر نارگیل هستید حتما این دستور را امتحان کنید.

 

دستور کارامل نارگیلی

 

مواد لازم:

– یک قوطی شیر نارگیل

– ۱/۳ فنجان شربت افرا خالص، عسل یا آگاو

– ۱/۴ فنجان شکر قهوه ای ( می توانید مقدار عسل یا افرا را به ۲/۳ فنجان افزایش دهید و جایگزین شکر قهوه ای نمایید)

– ۱/۲ قاشق چایخوری عصاره وانیل خالص

– ۱/۴ قاشق چایخوری نمک

– در صورت تمایل می توانید برای عطر و طعم بهتر ۱ قاشق غذاخوری کره یا روغن نارگیل نیز به مواد اضافه کنید.

 

دستور کارامل نارگیلی

 

مطلب پیشنهادی: دستور تهیه دسر بار نارگیلی آجیلی

 

طرز تهیه:

اگر می خواهید کارامل شما عطر و طعم بهتری داشته باشد از شکر قهوه ای (یا شکر نارگیل استفاده نمایید) اما در هر صورت همان مقدار شیرین کننده ای که در دستور آمده است هم کفایت می کند. نکته ی مهم دیگری که باید توجه کنید این است که شیر نارگیلی که تهیه می کنید حتما پرچرب باشد و اصلا از نوع کم چرب یا نوشیدنی شیر نارگیلی نباشد زیرا در این صورت شما به آن غلظت مورد نظر نمی رسید. و اما طرز تهیه:

– تمام مواد به جز عصاره ی وانیل را در شیر جوشی با سایز متوسط ریخته و خوب هم بزنید.

– شعله را زیاد کنید تا به جوش آید و حدود ۳ الی ۴ دقیقه صبر کنید. در این حین مدام هم بزنید تا کاملا بجوشد و سپس شعله را کم کنید. همچنان صبر کنید تا بجوشد و در صورت نیاز هم بزنید که ته نگیرد. آنقدر بجوشد تا حجم آن نصف شده و غلیظ شود. این پروسه چیزی حدود ۵۰ تا ۶۰ دقیقه طول می کشد، البته دلیل متغیر بودن آن به میزان حرارت و مقدار چربی موجود در شیر بستگی دارد اما به طور میانگین به همین میزان زمان نیاز دارید.

– شعله را خاموش کنید، عصاره ی وانیل را افزوده و ۱ ساعت صبر کنید تا خنک شود.

– در آخر در ظرف را پوشانده و شب تا صبح آن را داخل یخچال قرار دهید تا خوب جا افتد. در این مدت باز هم غلیظ تر می شود.

به این صورت شما به راحتی توانستید شیر نارگیل را به کارامل خوش طعم نارگیلی تبدیل کنید. این کارامل را تهیه کرده و از آن لذت ببرید.

 

دستور کارامل نارگیلی

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران