دسته بندی مطالب

دکوراسیون اتاق خواب به سبک فنگ شویی

۱۶ خرداد ۱۳۹۹۰ خانه و خانه داری

بر اساس علم فنگ شویی، اتاق خواب یکی از نقاط اصلی هر خانه ای است. اتاق خواب فضای استراحت، خواب و برای زوجین فضایی است که صمیمی ترین لحظات خود را در آن می گذرانند. بنابراین، هماهنگی و تعادل میان تمامی عناصر موجود در اتاق خواب بسیار ضروری است؛ این هماهنگی و تعادل در دکوراسیون اتاق خواب منجر به جریان آزادانه انرژی می گردد و در پی آن رفاه و آسایش نیز برقرار می شود. این امر تنها در صورتی امکان پذیر است که تمامی عناصر فضا و از جمله تختخواب و دیگر وسابل چوبی با یک روش خاصی چیدمان شوند. آیا شما هم می خواهید بدانید چگونه؟! در این مطلب خانومانه نحوه دکوراسیون اتاق خواب را به سبک فنگ شویی توضیح خواهیم داد.

 

دکوراسیون اتاق خواب به سبک فنگ شویی

 

تختخواب

برای دکور اتاق خواب به سبک فنگ شویی، وسیله اصلی از نوع چوب وجود دارد بنام تختخواب. محل قرارگیری تختخواب و رابطه آن با دیگر وسایل چوبی موجود در اتاق باید کاملا هماهنگ باشد تا از یک خواب خوب و بیدار شدن به موقع و البته سرحالی و شادابی اطمینان حاصل گردد. مهم است که در چیدمان تختحواب موارد زیر را درنظر بگیرید:

– تختخواب نباید در مقابل درب یا درست در زیر پنجره قرار داشته باشد. درصورتی که این امر امکان پذیر نیست از نوعی ابزار جداکننده (همانند قفسه، پرده، پرده های سینمایی و یا پارتیشن) استفاده نمایید.

– تختخواب شما بهتر است که دارای هدبرد باشد؛ زیرا عدم وجود هدبرد نوعی بی ثباتی و عدم امنیت را به همراه دارد.

– از آویزان کردن اشیایی همانند پنکه سقفی بالای تخت خودداری نمایید.

– تختخواب را در مرکز اتاق قرار دهید؛ هرگز یک طرف تخت را به دیوار نچسبانید تا بتوانید از دو طرف آن به راحتی استفاده نمایید.

– از رنگ های ملایم و پاستلی برای ملحفه های خود استفاده نمایید تا حس آرامش و راحتی را بهبود بخشد. از رنگ های تند برای ملحفه های خود استفاده نکنید.

 

دکوراسیون اتاق خواب به سبک فنگ شویی_1

 

سقف اتاق خواب

هنر فنگ شویی سقف اتاق خواب را نیز مورد توجه قرار می دهد. فنگ شویی می گوید بهترین چیز برای آرامش داشتن سقف کاملا مسطح می باشد؛ زیرا وجود هر گونه پیچ و خمی در آن انرژی موجود در اتاق را تغییر می دهد. در شرایطی که تغییر سقف اتاق برای شما غیرممکن است جایگزینی مناسب برای آن قرار دهید؛ به عنوان مثال از سایبان های تخت برای مخفی کردن این مورد استفاده نمایید.

 

رنگ دیوارها

طبق قوانین فنگ شویی انتخاب رنگ دیوارهای اتاق خواب یکی از موارد اصلی در دکوراسیون است. رنگ های ملایم باید قالب باشند تا فضا بازتابی از هماهنگی، هارمونی، آرامش و آسودگی خاطر باشد. رنگ آبی، یکی از رنگ هایی است که برای برای حفظ و تضمین خواب خوب بسیار ایده آل است؛ رنگ صورتی نیز رنگی بسیار عاشقانه و آرامش بخش می باشد؛ رنگ زرد سبکی شاد و محیطی دلپذیر را فراهم می کند. بنابراین، استفاده از رنگ های تیره مانند سیاه و قرمز را برای دیوارهای اتاق خواب فراموش کنید. پیش از این در مطلبی تحت عنوان با استفاده از رنگ ها فضای خانه را دل انگیز کنید، به ۱۲ رنگی که برای ایجاد فضایی مناسب در خانه عالی به نظر می رسند، اشاره کردیم.

 

دکوراسیون اتاق خواب به سبک فنگ شویی_2

 

مطلب پیشنهادی: طراحی داخلی منزل به سبک وینتیج

 

کمد لباس

شما نیاز به یک کمد در اتاق خواب خود دارید؛ لبه های کمد باید گرد باشد؛ خیلی بلند نباشد و از طراحی ساده و مینیمالی برخوردار باشد تا تعادل را در دکوراسیون برقرار نماید. طبق هنر فنگ شویی قرار دادن وسایل چوبی مانند کمد و یا میز رایانه در اطراف تختخواب توصیه نمی شود. چرا که بر روی استراحت شما تاثیر منفی می گذارد. مبل ها و صندلی های راحتی از جمله مواردی هستند که با تختخواب سازگارترند. در مورد اتاق های دونفره، یک میز عسلی و یک لامپ کاملا مشابه (چراغ خواب) باید در دو طرف تختخواب وجود داشته باشد.

 

دکوراسیون اتاق خواب به سبک فنگ شویی_3

 

آینه ها

اگر به فکر قرار دادن آینه در اتاق خواب خود هستید، فنگ شویی پیشنهاد می کند آینه ها در در این اتاق نداشته باشید زیرا آینه ها منجر به پرتاپ انرژی زیاد به سمت شما و خواب ناآرام می گردند. شما می توانید آن ها در کمد نصب نمایید؛ با این کار آن ها را در درب کمد مخفی کرده اید و هر زمان به آینه نیاز دارید می توانید از آن استفاده نمایید. به همین ترتیب، تلویزیون، رایانه و دیگر وسایل الکترونیک نباید دیده شوند؛ زیرا آن ها عناصری هستند که در خواب راحت بسیار دخالت دارند.

اکسسوری های تزئینی را فراموش نکنید! به ویژه وسایلی که مرتبط با عنصر زمین هستند؛ چرا که باعث ثبات و هماهنگی اتاق خواب می گردند. این موارد عبارتند از: قاب عکسی با تصویر منظره، کوه، مزرعه، گلدان های سفالی، شمعدان، اشیا مکعبی شکل یا مربع، فرش و غیره.

 

دکوراسیون اتاق خواب به سبک فنگ شویی_4

 

در نهایت، هنگام دکوراسیون اتاق خواب به سبک فنگ شویی روشنایی و نور بسیار مهم است. برای ایجاد فضایی گرم و صمیمی باید از چراغ های کم نور استفاده نمایید. همان طور که اشاره گردید، لامپ های موجود روی میزهای عسلی تختخواب گزینه بسیار ایده آلی هستند؛ زیرا تنها بخش هایی از اتاق را روشن می کندد. از نوری که مستقیما روی تختخواب می افتد باید اجتناب کرد.

اگر به انرژی و سبک فنگ شویی علاقه مند هستید حتما این روش ها را در اتاق خواب خود امتحان نمایید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران