دسته بندی مطالب

دکوراسیون مدرن سقف

۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۹۰ خانه و خانه داری

ساخت خانه ای رویایی کاملاً امکانپذیر است؛ راه های زیادی وجود دارد که به کمک آن می توانید دیوار، زمین، ورودی خانه و تمامی وسایل را تزئین کنید. سقف خانه هم از دنیای مد و زیبایی عقب نمانده و این روزها سقف ها نیز به شکل زیبا و مدرنی تزئین می شوند. در سال های اخیر، شاهد رواج پیدا کردن یک مد در دنیای دکوراسیون خانه بودیم که به دلیل استقبال زیاد، هنوز باقی مانده است. در واقع این مد به دکوراسیون سقف خانه، به عنوان یک فضای داخلی، مربوط می شود. اگر دوست دارید که اطلاعات بیشتری در رابطه با این مد به دست بیاورید، با ما در این مطلب خانومانه همراه باشید تا با چند روش مدرن برای دکور سقف آشنا شوید.

 

دکوراسیون مدرن سقف

 

تا به امروز، در دکوراسیون خانه، بیشتر توجه به سوی دکوراسیون راهروی ورودی، دیوار خانه، مبلمان و حتی کف زمین بود. کمتر کسی به سقف خانه خود توجه می کرد. اما در حال حاضر سقف نیز وارد دنیای دکوراسیون شده است؛ تزئین سقف به شکل مدرن و امروزی برای بسیاری از افراد از جمله سازندگان حرفه ای در اولویت قرار گرفته است. سقف های ساده و بدون هیچ سبک کاری دیگر موردپسند نیستند. امروزه طراحان داخلی در سقف از چراغ های LED، اشکال هندسی و برجسته استفاده می کنند. زیبایی و دکوراسیون سقف به شکل مدرن موجب زیباتر شدن کل خانه می شود. در ادامه به چند شیوه برای زیباتر جلوه دادن سقف می پردازیم. 

 

پنل های LED برای نور بیشتر

این پنل ها از جنس آلومینیوم می باشند که شکل و اندازه آن ها انتخابی است. مدل های مختلفی از این پنل ها وجود دارد و می توانید شکل دایره ای، مستطیل یا اشکال هندسی پیچیده تری را انتخاب کنید. این پنل ها برای جلب توجه و زیباتر نشان دادن خانه بسیار خوب عمل می کنند و دکوراسیون خاص و زیبایی به خانه می دهد. از طرف دیگر می توانید این پنل ها را از سقف تا روی دیوار بکشید تا زیبایی بیشتری به خانه بدهد. اگر رنگ و شکل پنل ها را با دیگر وسایل خانه هماهنگ انتخاب کنید، بسیار شیک و زیبا جلوه خواهد کرد.

 

هالوژن های توکار

 

دکوراسیون مدرن سقف و هالوژن توکار

 

این لامپ های کوچک گرد بیشتر برای آشپزخانه استفاده می شوند و می توان از آن ها برای دکوراسیون دیگر قسمت های خانه هم استفاده نمود. برای مثال می توانید از این هالوژن ها در هال یا یکی از اتاق ها استفاده کنید و به موازات آن رشته های LED یا چراغ های چند رنگ بزنید تا رنگ آن ها با نور لامپ های LED ترکیب شود. این حالت در زیباتر نشان دادن دیوارها و وسایل هم موثر می باشد. از چراغ های ال ای دی می توان در بالای چوب پرده یا سقف های کاذب استفاده کرد. مزیت اصلی این چراغ های هالوژن این است که توجه را به بهترین قسمت های خانه معطوف می کنند. یک راه دیگر برای استفاده از ال ای دی ها که کمی گران تر هم می باشد این است که از این چراغ ها در بالای سقف کاذب استفاده کنید. به این ترتیب نور بیشتری در خانه پخش می شود.

 

مطلب پیشنهادی: مدل دکوراسیون پذیرایی (۱)

 

سقف مدرن

اشکال هندسی اگرچه قبلاً در خانه های ساده و قدیمی استفاده می شدند امروز در دکوراسیون سقف خانه های مدرن نیز استفاده می شوند. برای زیباتر شدن آن از ترکیب مربع و مستطیل استفاده می شود. بعد از انتخاب شکل، می توانید رنگ و نوع برجستگی های روی این اشکال را انتخاب کنید. حتی می توانید روی این اشکال هندسی از چراغ های هالوژن هم استفاده کنید.

 

سقف مورب

 

دکوراسیون مدرن با سقف مورب

 

بر خلاف حالت نامنظمی که ایده قبلی ارائه می داد، در سقف مورب، حالت منظمی وجود دارد و به خانه نظم می دهد. استفاده از رنگ های مختلف بر روی قطرهای سقف زیبایی آن را دو چندان می کند. استفاده از نور هم باعث زیباتر شدن سقف می شود.

 

سقف چوبی

 

دکوراسیون مدرن با سقف چوبی

 

می دانستید که سقف هایی وجود دارد که برای زیباتر جلوه دادن خانه به شکل چوب ساخته شده اند؟! اگر تا بحال این دکوراسیون را ندیده اید زود قضاوت نکنید. این نوع سقف دکوری بسیار زیباست که می توانید سیم های چراغ ها را هم زیر آن پنهان کنید.

فراموش نکنید که اگر لوازم منزل، ورودی خانه و حتی پرده ها را هم با سقف هماهنگ کنید بسیار زیباتر می شود.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران