دسته بندی مطالب

رازهایی برای آرایش طبیعی پوست!

۲۵ آذر ۱۳۹۷۰ مد و زیبایی

اگرچه بعضی روزها دوست داریم با آرایشی حرفه ای بیرون برویم یا در مهمانی ها حضور پیدا کنیم اما بیشتر اوقات ترجیح می دهیم که این آرایش طبیعی باشد و چهره را مصنوعی نشان ندهد؛ به خصوص برای آرایش های روزمره. آرایشی که قابل تشخیص نباشد و زیبایی های چهره را بیشتر نشان دهد برای اکثر زنان ایده آل است. اما چطور می توان این آرایش را انجام داد و در عین استفاده کم از مواد آرایشی چهره را هم زیباتر نشان داد؟ در این مطلب خانومانه به سه نکته برای تکنیک آرایش طبیعی و رنگ پوست اشاره می کنیم که زیبایی را بسیار بیشتر می کند.

 

رازهایی برای آرایش طبیعی پوست!

 

تمرکز اصلی بر روی رنگ پوست

پوست زیبا و یکنواخت کلید داشتن چهره ای طبیعی و زیبا است که آرایش آن زیاد قابل تشخیص نباشد. در این آرایش نباید میزان کرم پودر یا رژ گونه مورد استفاده زیاد باشد تا به چهره حالت مصنوعی ندهد.

ابتدا کرم پودر مناسب را بر روی پوست بمالید. کرم پودرهای با تن رنگ بژ برای این آرایش بسیار مناسب هستند. کرم پودری را انتخاب کنید که پوشش دهی مناسب داشته باشد. بهتر است رنگ کرم پودر کمی روشن تر از رنگ پوست خودتان باشد تا هم صورت را درخشان تر کند و هم طبیعی به نظر برسد. ابتدا صورت را تمیز کنید و سپس کرم پودر را با نوک انگشتان روی پوست بمالید. این کار را از وسط صورت به سمت بیرون آن انجام دهید. سپس یک رژ گونه با تن رنگ صورتی را انتخاب می کنیم که حالت زیبایی به آرایش طبیعی می دهد. استفاده از کمی براق کننده هم می تواند گونه ها را زیباتر نشان دهد.

 

مطلب پیشنهادی: اشتباهات آرایشی که شما را ۱۰ سال پیرتر می کنید!

 

زیباتر نشان دادن چشم ها

آرایش چشم و زیبا کردن چشم ها و حفظ طبیعی بودن آن ها امکان پذیر است. کافی است فقط چند تکنیک ساده را انجام دهید و چهره را ۱۰۰ درصد طبیعی نشان دهید. از سایه هایی با رنگ روشن استفاده کنید؛ ریمل هم کمک می کند تا چشم ها زیباتر به نظر برسد. ابروها نیز باید به همان فرم طبیعی خود بماند تا چهره حالت طبیعی داشته باشد.

ابتدا بر روی پلک بالایی سایه را بمالید تا چشم ها درشت تر نشان داده شوند. سپس با یک قلم مو سایه ای با رنگ کمی تیره تر بر روی پلک های پایینی بزنید. اگر می خواهید آرایش کمی بیشتر باشد، با یک مداد قهوه ای تیره روی ریشه مژه ها خط بکشید و تا گوشه چشم ادامه دهید تا خط چشمی ظریفی کشیده شود. سپس به سراغ ریمل می رویم و آن را فقط بر روی مژه های بالایی و از ریشه تا نوک مژه ها با حرکات زیگ زاگی می مالیم. آخرین مرحله آرایش ابروها هستند. با استفاده از مداد رنگ ابرو قسمت های خالی آن را پر می کنیم و سپس به کمک یک برس یا یک قلم موی مناسب خط را پخش می کنیم. فراموش نکنید آرایش ابروها بر اساس شکل صورت زیبایی را دو چندان می کند!

 

 رژ لب و آرایش لب ها

لب های مرطوب با رنگ زیبا و طبیعی به چهره حالت شادابی می دهد. از رنگ رژ لبی استفاده می کنیم که به رنگ طبیعی لب نزدیک باشد و فقط رنگ آن را یکنواخت کند. رژ لب آخرین مرحله از آرایش است و به چهره حالت متفاوت و خاص می دهد.

ابتدا بالم لب را بر روی لب ها بمالید و چند دقیقه صبر کنید. سپس رژ لبی با رنگ روشن انتخاب کنید و روی لب ها بمالید. برای آن که طبیعی تر جلوه کند با نوک انگشتان به آرامی روی رژ لب بزنید.

با دنبال کردن دقیق این ۳ مرحله می توانید آرایشی زیبا و طبیعی داشته باشید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران