دسته بندی مطالب

رازهایی برای دوست داشتنی بودن

۲۴ دی ۱۳۹۶۰ گوناگون هنر و مهارت

یکی از عواملی که احساس خوشبختی را در انسان به وجود می آورد این است که نزد همه دوست داشتنی و قابل احترام باشد. در حقیقت، بدون وجود رابطه دوستی، عشق و محبت در زندگی انسان، زندگی دیگر ارزش زیستن ندارد. مطمئنا شما نیز در زندگی با کسانی برخورد داشته اید که نزد همه دوست داشتنی هستند. گاهی افرادی را می بینیم که نزد همه دوست داشتنی و مقبول به حساب می آیند. آیا دوست داشتنی بودن آن ها تصادفی است؟ چطور است که به جای فکر کردن به این که این فرد بر حسب شانس دوست داشتنی شده است به جزئیات رفتار او دقت کنیم و سعی کنیم مانند او شویم؟ در این مقاله سایت خانومانه به چند نکته اشاره می کنیم که به مقبولیت ما نزد اطرافیان کمک بسیاری می کند.

 

رازهایی برای دوست داشتنی بودن

 

زمانی را به دیگران اختصاص دهید

اگر همیشه عجله دارید و هرگز زمانی برای تبادل اطلاعات و دید و بازدید با دیگران ندارید طبیعی است که نمی توانید هیچ ارتباطی با دیگران داشته باشید. اختصاص دادن زمان به دیگران یکی از سرمایه گذاری ها در دوستی به حساب می آیند و به اطرافینتان اثبات می کند که برای آن ها ارزش قائل هستید.

 

از دیگران تعریف و تمجید کنید

هرگز اشتباه نکنید! این جمله به معنای تملق و چاپلوسی کردن نیست. زمانی که در فکر خود به جنبه مثبت رفتار و یا کار کسی فکر می کنید آن را به سادگی ابراز کنید. شاید بیان خوبی های یک فرد در ابتدا کار آسانی نباشد، چرا که ما عادت داریم خوبی های دیگران را در ذهن خود مخفی کنیم و بیشتر بدی های آن ها را ببینیم، اما اگر سعی کنیم خوبی ها را نیز به ذهن بیاوریم به مرور زمان این کار به صورت عادت در می آید.

 

در مورد خودتان نیز مثبت بیاندیشید

زمانی که شما به ارزش های خودتان پی ببرید و به خود احترام بگذارید، این فکر را به دیگران نیز انتقال می دهید و آن ها نیز به شما احترام می گذارند و مثبت به شما نگاه می کنند.

 

هنر بذله گویی تان را تقویت کنید

برای بذله گو بودن حتما نباید حاضر جواب بود. می توانید اتفاقی را که برایتان افتاده با خنده و کمی بذله گویی برای دیگران تعریف کنید.

 

از دیگران بخواهید نقاط منفی اخلاقشان را اصلاح کنند

اغلب خوب رفتار کردن با دیگران کار آسانی است اما تقاضای آن از دیگران چنین به نظر نمی رسد. به خود جرات دهید تا با ملایمت از دیگری بخواهید تا رفتار اشتباهش را درست کند. این کار می تواند بهترین هدیه ای باشد که شما به او می دهید.

 

خوب گوش کردن را بیاموزید

برای شنیدن صحبت های دیگران اشتیاق داشته باشد. اگر با مهربانی، اشتیاق و ذوق به دیگری گوش دهید او نیز از بودن با شما احساس بهتری خواهد داشت. اما متاسفانه تعداد کمی از مردم این توانایی را دارند تا به دیگری خوب گوش دهند و کسانی که به این نکته توجه می کنند و آن را به کار می برند افرادی بسیار دوست داشتنی هستند.

 

هرگز قضاوت نکنید

قضاوت کردن به همان اندازه که بسیار آسان است به همان اندازه نیز محدودیت دارد. شما تنها قسمت کوچکی از زندگی طرف مقابلتان را می دانید و همین امر سبب می شود تا به درستی قضاوت نکنید. به طرف مقابلتان اجازه دهید آن چه که می خواهد باشد و برای شما حتی رویاهایش را شبیه واقعیت جلوه دهد.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
2+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران