دسته بندی مطالب

رازها و ترفندهای آرایش

۱۷ تیر ۱۳۹۷۰ مد و زیبایی

بسیاری از خانم ها عادت دارند که هر روز صورت خود را آرایش کنند اما شاید اکثر آن ها با تکنیک های آرایش آشنایی نداشته باشند و بدین ترتیب از نتیجه ی آرایش خود راضی نباشند. انتخاب بهترین آرایش و انجام درست آن روی صورت و مهم تر از همه رضایت از آن اساس یک آرایش خوب به حساب می آید. بعضی خانم ها آرایش متناسب با پوست و همچنین متناسب با شخصیت خود را انتخاب نمی کنند و در نتیجه از آن رضایت نخواهند داشت. در این مطلب خانومانه به چند تکنیک کلی برای زیباتر شدن آرایشتان اشاره خواهیم کرد.

 

رازها و ترفندهای آرایش

 

رنگ موهایتان، چشم هایتان و پوستتان ترکیبی خاص را به وجود می آورد که باعث می شود رنگ ها بیش تر به شما بیایند. ترکیب رنگ های مختلف را آزمایش کنید تا متوجه شوید کدام رنگ بیش تر به شما می آید. گاهی ممکن است رنگ های آرایشی که مد می شوند با رنگ پوست یا نوع شخصیت شما هماهنگی نداشته باشند، درنتیجه یک گروه از ترکیب رنگ ها را انتخاب کنید که از هماهنگی آن ها با پوستتان اطمینان دارید.

– قبل از آرایش مطمئن شوید که پوستتان تمیز است. حتما قبل از شروع آرایش از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

– آرایش خود را در نور روز و یا نور زیاد انجام دهید. از آینه ی بزرگ نما برای آرایش خود استفاده کنید.

– آرایش را به خوبی روی سطح صورت پخش کنید، بخصوص نزدیک آرواره، ریشه های مو و اطراف چشم ها. به این ترتیب وقتی آرایش به خوبی پخش شود پوستتان حالتی طبیعی به خود می گیرد.

 

مطلب پیشنهادی: چند ترفند آرایشی از حرفه ای ها

 

– برای کبودی زیر چشم ها از کانسیلر استفاده کنید. این کرم را با انگشتان به آرامی دور چشم بمالید و بعد از چند دقیقه روی آن آرایش کنید. این تکنیک آرایش برای از بین بردن لکه های قرمزی که دور دهان یا چشم پدیدار می شوند نیز موثر است.

– برای لکه هایی که پنهان کردن آن ها برای آرایش مشکل است، کرم پودر را در وسط لکه بمالید و بگذارید لحظه ای روی لکه بماند سپس با انگشتی تمیز و یا با یک ابر تمیز چندین لایه ی دیگر از کرم پودر را روی لکه بمالید تا به خوبی آن را پوشش دهد.

– اگر پوست خشکی دارید بهتر است کرم مرطوب کننده خود را با کرم پودرتان مخلوط کنید.

– اگر پوست چربی دارید، پنکیک را در نقاطی از صورت که چربی بیش تری دارند بزنید (پیشانی و بینی). دقت داشته باشید این کار زمانی موثر است که بعد از پاک کردن پوست و مرطوب کردن آن انجام شود.

– ظاهر ابروها می تواند چهره ی شما را شاخص کند. به طور کلی خانم هایی ابروهای زیبایی دارند که پر پشت اما مرتب و آراسته باشند. با برس کردن ابروها به سمت بالا به کمک برس ابرو، مانع ضخیم به نظر رسیدن آن ها شوید. محل شروع دو ابرو در هر دو طرف گوشه چشم باید با یک دیگر یکسان باشد و قوس آن ها نیز در ۳/۴ از کل ابرو قرار گرفته باشد. با شانه زدن ابروها به سمت بالا می توانید آن ها را آن گونه که می خواهید شکل دهید و بردارید.

– قبل از سایه زدن مقدار کمی کانسیلر دور چشم به پلک ها بمالید تا میزان چروک های دور چشمتان کمتر به نظر برسد.

– استفاده از مداد چشم مشکی در اطراف چشم باعث کوچک به نظر رسیدن آن ها می شود اما به جذابیت نگاه می افزاید. در صورتی که چشمان ریزی دارید از مداد مشکی در اطراف چشمتان استفاده نکنید. اگر می خواهید از خط چشم استفاده کنید در گوشه چشم که به سمت بینی قرار دارد خطی نازک بکشید و سپس در گوشه خارجی چشم این خط را ضخیم تر کنید. سعی کنید خط را به گونه ای بکشید که به ریشه مژه ها بسیار نزدیک باشد. برای جذابیت بیشتر چشم ها می توانید انتهای خط چشم را کمی به سمت ابروها بالا ببرید.

 

مطلب پیشنهادی: ۸ راز درشت جلوه نمودن چشمهای ریز

 

– کشیدن یک خط بسیار نازک با مداد سفید رنگ باعث درشت تر به نظر رسیدن چشم هایتان می شود.

ریمل را به آرامی از ریشه ی مژه ها به سمت بالا بزنید. هر چه قدر برس ریمل را بیشتر به سمت بالا بکشید مژه ها بلندتر به نظر خواهند رسید.

– استفاده از یک پودر یا سایه ی سفید رنگ یا بی رنگ زیر ابروها، گونه ها، گوشه ی چشم ها یا وسط لب فوقانی باعث درخشندگی چهره می شود.

– هرگز از خط لبی پر رنگ تر از رژ لبتان استفاده نکنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران