دسته بندی مطالب

راز زوجین خوشبخت چیست؟

۲۸ تیر ۱۳۹۷۰ همسرداری

زوج های خوشبخت نیز مطمئنا در لحظات مختلف زندگیشان مشکلات و بحث هایی را تجربه کرده اند. اما تفاوت این زوج ها این است که با مشکلات مقابله می کنند و با احترام متقابل و مهربانی، این مشکلات را حل می کنند. رابطه زناشویی مانند رودی آرام و بی تلاطم نیست. همیشه بحث ها، تفاوت ها و مشکلاتی وجود دارد که می تواند به رابطه صدمه بزند، اما راز زوج های خوشبخت و خوشحال چیست؟

زوج های خوشبخت معمولا از یک مجموعه قوانین پیروی می کنند که برخلاف تصور عمومی ما در حفظ رابطه مفید و موثر است. اما راز حس خوب این زوج ها چیست؟ چه کارهایی انجام می دهند که سایر زوجین از آن غافلند؟ در این مطلب خانومانه به کشف راز خوشحالی این زوج ها می پردازیم.

 

راز زوجین خوشبخت چیست؟

 

زوج های خوشبخت به یکدیگر احترام می گذارند

اگر در یک رابطه احترام میان طرفین وجود نداشته باشد، رابطه محکوم به جدایی و شکست است. زیرا احترام ستون مهمی است که با حس عاشقانه رابطه تنگاتنگ دارد. یکی از رازهای همسران خوشبخت این است که طرفین می دانند که دوران به اصطلاح «ماه عسل و نامزدی» گذشته است و دیگر نگرانی ها و دغدغه های کودکانه ندارند و وارد مرحله ای شده اند که عشق آن ها بالغ شده است و به یکدیگر اطمینان دارند.

هر چه عشق عقلانی تر و بالغ تر باشد، احتمال با مشکل مواجه شدن آن کمتر است و کمتر در دام اشتباهاتی می افتد که بسیاری از زوجین مرتکب می شوند. نشان دادن عشق و احترام به یکدیگر در یک رابطه بسیار مهم است. نوازش یکدیگر، بوسیدن گونه های یکدیگر، دست یکدیگر را گرفتن، لبخند زدن یا از یکدیگر تشکر کردن، همگی موارد کوچک اما بسیار مهمی است که باید زوجین به انجام آن عادت کنند تا رابطه ای زیبا و سرشار از خوشبختی داشته باشند.

زن و شوهر می دانند که ارتباط داشتن با هم و صحبت کردن با یکدیگر بسیار مهم و ضروری است؛ ارتباط نداشتن روابط زناشویی را تیره و تار می کند. ابراز علاقه و نشان دادن عشق باعث می شود که به همسرتان نزدیک شوید و با هم ارتباط برقرار کنید و نگذارید که آهنگ زندگی یکنواخت و کسل کننده شود. بدون ارتباط عاطفی و عشق و علاقه، حتی رابطه جنسی هم بی معنا و تاریک می شود.

 

مطلب پیشنهادی: نشانه هایی از زندگی زوجین موفق

 

مدیریت بحث ها و اختلاف نظرها

یکی دیگر از رازهای خوشبختی زوج های خوشحال این است که طرفین در رو به رو شدن با مشکلات خاصی که به رابطه آن ها ممکن است صدمه وارد کند درایت به خرج می دهند. اختلاف نظرهایی که همه زوجین با هم دارند گاهی منجر به بحث و کشمکش می شود اما چیزی که مهم است مدیریت آن می باشد.

زوج های خوشبخت می دانند که قبل از هر چیز باید احترام یکدیگر را حفظ کنند. با در نظر گرفتن احترام طرف مقابل، زن و شوهر می توانند به راحتی با هم ارتباط برقرار کنند و بدون حمله به یکدیگر یا دیکته کردن افکار خود، نظر و تفکر طرف مقابل را بشنوند. در نتیجه، کاری که این زوجین می کنند این است که حرف یکدیگر را کاملا گوش می دهند، موقعیت هم را درک می کنند و بعد از آن تلاش می کنند تا راه حلی بیابند که همسرشان راضی شود، یعنی تلاش می کنند تا به تفاهم برسند.

بسیاری از زن و شوهرها به اشتباه تلاش می کنند تا بدون راه حل غائله را ختم دهند و یا طرف مقابل را محکوم کنند و او را سرزنش کنند. این شیوه ها به رابطه زناشویی لطمه شدیدی وارد می آورد. اما برای حل اختلاف ها راه های دیگری وجود دارد فقط کافی است که احترام هم را حفظ کنیم و نسبت به همسرمان حس دلسوزی و مهربانی داشته باشیم.

 

مطلب پیشنهادی: چگونه ارتباط صمیمانه تری با همسرم داشته باشم؟

 

زوج های خوشبخت از قاعده عشق پیروی می کنند

راز مهم دیگر در رابطه خوب همسران خوشبخت ساخت چارچوب و برنامه ای است که زوجین در طول رابطه آن را می سازند. در این طرح کلی تعیین شده، زوجین به پرسش های زیر پاسخ داده اند:

همسرم چه چیزهایی را دوست دارد؟

همسرم از چه چیزهایی خوشحال می شود؟

چه چیزی به همسرم انگیزه می دهد؟

پاسخ ذهنی به پرسش های بالا طرح کلی را در رابطه ایجاد می کند که زوجین همیشه و در همه حال به آن توجه می کنند. به کمک این طرح و چارچوب کلی، هر کدام از زوجین کارهای روزمره خود را با این انگیزه انجام می دهد که به دل همسرش بنشیند، آرزوی او را برآورده کند، زندگی را به هدف مشترکشان نزدیک کند و همسر خود را خوشحال ببیند. تمامی این موارد باعث می شود که زوجین در نهایت یکدیگر را کامل کنند، همدیگر را بهتر بشناسند و برای زندگی زیباتر تلاش کنند. پیش از این هم در مطلبی تحت عنوان ۲۰ راز طلایی در همسرداری به نکاتی اشاره گردید که با عمل به آن ها می توانید فرمانروای قلب همسرتان باشید.

زوج های خوشبخت برای حس خوشبختی کار خارق العاده ای نمی کنند. فقط تلاش می کنند تا نه فقط خوشبختی فردی بلکه خوشبختی متقابل را رقم بزنند. ارتباط، مهربانی و دیگر موارد مهمی که در این مطلب ذکر شد رازهای داشتن رابطه ای زیبا و ابدی است. فراموش نکنیم که هر مشکلی با صحبت کردن و ارتباط صحیح دست به دست هم حل می شود.

شما راز زوج های خوشبخت و خوشحال را در چه می دانید؟ نظرات خود را با خانومانه به اشتراک بگذارید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
0
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران