دسته بندی مطالب

راه کاری برای رسوب زدایی از کتری

۵ آبان ۱۳۹۶۰ خانه و خانه داری

اگر شما هم در منزل کتری هایی دارید که کف و دیواره های آن رسوب های سفیدی گرفته و علارغم سالم بودنشان ولی دیگر تمایلی به استفاده از آن ها ندارید، بهتر است با ادامه مطلب با خانومانه همراه باشید. در اینجا روشی بسیار آسان برای رسوب زدایی پیشنهاد شده که به راحتی می توانید کتری خود را تمیز کرده و مجدد از آن استفاده کنید.

 

راه کاری برای رسوب زدایی از کتری

 

نحوه رسوب زدایی کتری

آنچه شما نیاز دارید:

– کتری رسوب گرفته

– سرکه سفید

– آب

به تصویر زیر نگاه کنید. اصلا جالب نیست.

 

راه کاری برای رسوب زدایی از کتری

 

به قدری در کف کتری رسوب گرفته که انگار سالهاست از آن استفاده می شود و دیگر وقتش رسیده که آن را دور بیندازید. اما در حقیقت چنین نیست، کتری کاملا نو و جدید است اما به علت وجود املاح بیش از حدِ درون آب به این روز درآمده است.

 

راه کاری برای رسوب زدایی از کتری

 

چگونه می توان از شر این رسوبات خلاص شد؟

۱- ابتدا اگر داخل کتری آبی باقی مانده، آن را خالی کنید.

 

راه کاری برای رسوب زدایی از کتری

 

۲- سپس بیشتر از نصف کتری را با مخلوط برابر نصف آب و نصف سرکه پر کنید.

۳- کتری را روشن کرده و اجازه دهید تا آب آن بجوش بیاید و بعد یک ساعت زمان بدهید تا مخلوط آب و سرکه درون کتری باقی بماند. کم کم مشاهده خواهید کرد که رسوبات چسبیده به کف و دیواره­ های کتری از آن جدا شده و هنگام خالی کردن آب کتری به راحتی کنده می شود.

 

راه کاری برای رسوب زدایی از کتری

 

۴- چنانچه رسوبات آهکی کتری شما خیلی ضخیم بود می توانید مرحله ۳ را تا ۳ مرتبه انجام دهید تا کاملا از بین بروند.

 

راه کاری برای رسوب زدایی از کتری

 

۵- زمانی که کاملا از تمیز شدن کتری خود احساس رضایت داشتید، سپس چند مرتبه آن را با آب پر و خالی کنید تا بو و طعم سرکه داخل آن باقی نماند.

۶- حتی بهتر است در نهایت برای رفع بوی سرکه از داخل کتری، یک بار درون آن آب بجوشانید و آن را خالی کنید. اینقدر این کار را انجام دهید تا دیگر اثری از بوی سرکه درون کتری نباشد.

در آخرین مرحله، آب کتری را خالی کنید، درون آن را کاملا خشک کنید و مدت نیم ساعت اجازه دهید بگذرد. سپس می توانید مثل روز اول با خیال راحت درون کتری خود آب بجوشانید و از آن استفاده کنید.

به همین راحتی می توانید کتری های رسوب گرفته خود را تمیز کرده و از آن ها استفاده کنید. اما اگر در منطقه ای زندگی می کنید که املاح آب زیاد است و تند تند رسوب می گیرد، بهتر است شما هم به جای دور انداختن کتری، تند تند به همین روش آن را تمیز و رسوب زدایی کنید.

توجه: مطالب سایت "خانومانه" برگرفته از منابع بین المللی است، جنبه اطلاع رسانی داشته و توصیه تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک و متخصصان دانست.
1+
مطالب مرتبط

نیازمندی های بانوان

نظرات کاربران